Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر اجرایی هفدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی:


مدیر اجرایی هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی گفت: مفتخریم که میزبان 650 نفر از پیرغلامان حسینی و مداحان و پژوهشگران از سراسر ایران اسلامی هستیم و 42 نفر از پیرغلامان نیز از 25 کشور اسلامی حضور دارند.

علی دهقان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به برگزاری هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی در یزد، گفت: پیرغلامان یاد و نام و فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت و آزادگی را با اشعار و مدیحه‌سرایی زنده نگه می‌دارند.

وی افزود: اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی هر ساله در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود و تا کنون شانزده تا از این همایش‌ها برگزار شده است و امسال هفدهمین آن به میزبانی یزد برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی با بیان اینکه یزد حسینیه ایران و نماد عزاداری در کشور است، اظهار داشت: مفتخریم که میزبان 650 نفر از پیرغلامان حسینی و مداحان و پژوهشگران از سراسر ایران اسلامی هستیم و 42 نفر از پیرغلامان نیز از 25 کشور اسلامی حضور دارند.

دهقان در تشریح برنامه‌های اجلاس خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه مهمانان وارد یزد می‌شوند و بعدازظهر سه‌شنبه مراسم استقبال رسمی در امامزاده سیدمحمدجعفر برگزار می‌شود که آنجا به طور خاص توسط خادمان مورد استقبال قرار می‌گیرند. همچنین عزاداری، مداحی و در نهایت نماز جماعت برگزار خواهد شد و بعد از آن نیز در حسینیه صاحب‌الزمان محمودآباد مراسم عزداری برپا می‌شود.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه مراسم افتتاحیه اجلاس در شهرستان میبد برگزار می‌شود و بعدازظهر چهارشنبه نیز نشست علمی در حسینیه بیت‌العباس با عناوین فرهنگ حسینی، الگوی تمدن اسلامی و اراده انقلابی، ادیان توحیدی، همگرایی جهانی، حمایت از مستضعفان، امت واحده، وحدت اسلامی در پرتو مکتب اهل بیت علیهم‌السلام برگزار می‌شود.

مسئول هماهنگی کمیته‌های همایش پیرغلامان ادامه داد: روز پنجشنبه صبح یک نشست علمی دیگر در حسینیه کلک شاهدیه با عنوان‌های آسیب‌شناسی مداحی و مرثیه‌خوانی، تبین منویات مقام معظم رهبری در عرصه مداحی و ستایشگران اهل بیت علیهم‌السلام، روضه خانگی و رسالت خانواده‌ها و هیئت‌داری و تمدن‌سازی اسلامی برگزار خواهد شد.

دهقان عنوان کرد: بعدازظهر یک برنامه علمی پژوهشی و گردشگری در مناطق قدیمی یزد داریم و شب هم مراسم اختتامیه در حسینیه امیرچخماق برگزار خواهد شد که تقدیر از 10 پژهشگر برجسته در حوزه رسانه، تقدیر از 35 مداح و پیرغلام و پژهشگر کشوری، تقدیر از 25 مداح پیرغلام و پژوهشگر از یزد، تقدیر از خانواده معظم شهدا و تقدیر از سه پیرغلام برگزیده برتر یزدی از جمله برنامه‌های مراسم اختتامیه است.

وی با بیان اینکه یزد باید الگویی برای استان‌های دیگر باشد، تأکید کرد: از مردم متدین یزد می‌خواهیم که شور حسینی به پا شود و با شور و هیجان در این اجلاس شرکت کنند؛ این اجلاس مردمی است و هیچ ارگانی کمک مالی به آن نکرده و همه کمک خیران بوده است و ما فقط یک هماهنگ‌کننده هستیم و همه باید تلاش کنیم فرهنگ ایثار و شهادت و آزادگی را بیش از پیش گسترش دهیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد