Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

در جلسه هماهنگی احداث گلخانه‌های بخش بهمن مطرح شد


مسئولین استانی و شهرستانی از طرح‌های احداث گلخانه‌ای از طریق شهرک‌های کشاوری حمایت می‌کنند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ روز گذشته جلسه هماهنگی احداث مجتمع گلخانه‌ای در روستای اسدآباد اسفندآباد، با حضور مهندس محمدحسین ملانوری مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان یزد و مسئولین ابرکوه و بخش بهمن در محل بخشداری این بخش برگزار شد.

ضرورت توسعه کشت گلخانه‌ای در شهرستان
محمدعلی اکرمی بخشدار بهمن اظهار کرد : با توجه به محدودیت‌های آب ازنظر کیفیت و کمیت، لزوم توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان لازم و ضروری است.

اکرمی، با تأکید بر تسریع عملیات راه‌اندازی و احداث مجتمع گلخانه روستای اسدآباد اسفندآباد، افزود : با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر در استان و مناطق کویری، احداث گلخانه یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌های تولید محصولات کشاورزی است.

تولیدات گلخانه‌ای یکی از روش‌های درآمدزایی کشاورزان
مهدی غیب الهی مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه، با اشاره به استفاده از سیستم‌های جدید و به‌روز در صرفه‌جویی منابع آب، بیان کرد : با اُفت کمیت و کیفیت آب‌های زیرزمینی، تولید محصولات گلخانه‌ای یکی از روش‌های بهره‌وری و افزایش تولیدات کشاورزی و به‌تبع آن افزایش درآمد کشاورزان است.

غیب الهی افزود : حمایت همه‌جانبه از متقاضیان احداث گلخانه از سیاست‌های دائمی و اولویت‌دار جهاد کشاورزی ابرکوه است.

وی خاطرنشان کرد : در حال حاضر دو واحد گلخانه‌ای موفق به اخذ مجوز در منطقه شهرآباد و خرم‌آباد واقع در بخش بهمن شده‌اند.

اخذ مجوز گلخانه‌ای از طریق شهرک‌های کشاورزی کم‌هزینه است
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان یزد، در جمع‌بندی صحبت‌های حاضرین، گفت : شهرک کشاورزی باهدف حمایت از تولیدکنندگان این حوزه با کاهش هزینه‌ها و حمایت‌های کارشناسانه، از سال 94 در استان شروع به فعالیت کرد.

ملانوری با تأکید بر اینکه از طرح‌های راه‌اندازی و اخذ مجوزهای گلخانه در ابرکوه استقبال می‌شود، عنوان کرد : اخذ مجوز گلخانه‌ای در سطح حداقل 5 هکتار، از طریق شهرک‌های کشاورزی با اخذ مبالغ و تضمینات کافی، بسیار کم‌هزینه است.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد