Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه ابرکوه:


مراسم کلنگ زنی ساختمان حوزه علمیه کوثر خواهران ابرکوه با حضور امام جمعه، مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و مسئولین...

به گزارش سرو ابرکوه، مراسم کلنگ زنی ساختمان حوزه علمیه کوثر خواهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه، حجت الاسلام والمسلمین محمدی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد و دیگر مسئولین شهرستان برگزار گردید.

در شروع مراسم حجت الاسلام حسینی بیان کرد: بسیاری از افتخارات ابرکوه به این نقطه باز می گردد. اینجا مرکز تولید علم و فضیلت و عالم پروری بوده و خروجی مدرسه علیمه ابرکوه قضات بزرگ کشوری جهت پاسخگویی به نیازهای علمی، قضایی و امورات مذهبی نواحی مختلف کشور مخصوصا در ناحیه جنوب بوده است.

حسینی گفت: این مدرسه دارای دو فاز اجرایی می باشد که امروز با دعای خیرخوبان و همیاری عزیزان حاضر و با امید به کمک های خیرین، آمادگی کلنگ زنی آن را پیدا کردیم.

در ادامه برنامه حجت الاسلام محمدی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گفت: باید برای حوزه علمیه تبلیغ شود، زیرا بهترین پایگاه برای صیانت نسل جوان امروز است. اگر حوزه های علمیه آباد شود، دانشگاه ها و آموزش و پرورش نیز سرو سامان می گیرد و تغذیه فکری می شود.

محمدی افزود: نکاتی که باید در ساخت مدرسه علمیه در راس امور قرار گیرد، تسریع در ساخت، معرفی مدرسه علمیه به مردم و خیرین جهت کمک در ساخت، شناسایی و احیاء مکان های مناسب جهت ایجاد منابع پایدار برای حوزه.

در پایان نیز برزگرزاده فرماندار ابرکوه گفت: مهم ترین مرکز فرهنگی انقلاب اسلامی حوزه علمیه است که می تواند از نظر فرهنگی و فکری پشتوانه نظام اسلامی باشد. شخصیت های بزرگی همچون امام راحل، شهید بهشتی و شهید مطهری، زیربنای فکریشان از حوزه علمیه بوده است و قطعا این نشانگر آن است که حوزه علمیه مکان مقدسی ست که افرادی خاص با ویژگی های خاص در آنجا مشغول هستند.

.

.

.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد