Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

یازده سال از خاطره‌انگیزترین روز در ابرکوه گذشت؛


یازده سال از روز 15 دی‌ماه سال 86 که یکی از تاریخی‌ترین و خاطره‌انگیزترین روزهای مردم ابرکوه است، گذشت.

به گزارش سرو ابرکوه؛ در تاریخ شهر کهن ابرکوه حوادث تلخ و شیرینی رخ داده است، که یادآوری آنها مایه عبرت و نشاط آور است.

15 دی‌ماه سال 1386 روزی که در دل سرمای زمستان با طلوع خورشید ولایت در ابرکوه، مردم شهرستان با گرمای حضور بی نظیرشان در مجموعه ورزشی شهید پوراکبری، به استقبال امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب آمدند و روزی ماندگار برای نسل آینده رقم زدند.

فقط دو نفر عکاس ابرکوهی در مراسم دیدار رهبری حضور داشتند
مهدی غیب الهی مدیر فعلی اداره جهاد کشاورزی ابرکوه، یکی از دو نفری بود که جهت عکاسی از مراسم دیدار رهبری با مردم شهرستان، مجوز عکاسی گرفته بود.

غیب الهی در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، با یادآوری شور حال وصف ناپذیر شهروندانش برای استقبال از رهبر انقلاب اظهار کرد : صبح 15 دی‌ماه همزمان با طلوع آفتاب به استادیوم ورزشی رفتم، در همان لحظه با جمعیتی روبرو شدم که با خودم گفتم؛ دیر رسیدم و شاید نتوانم داخل ورزشگاه شوم.

حس خوشحالی و استرس داشتم
وی، با اشاره به نامساعد بودن هوا که موجب تأخیر سفر ایشان شده بود، گفت : برایم باورکردنی نبود که از مراسم اولین دیدار مقام معظم رهبری با مردم شهرم، عکس بگیرم. حس خوشحالی و استرس در وجودم با هم آمیخته شده بود و قدرت فکرکردن به چیزهای دیگر را نداشتم.

غیب الهی بیان کرد : همه دغدغه ام این بود که سریع همه لحظات را عکس بگیرم که صحنه های مملو از شور و حال وصف نشدنی که تاریخ ابرکوه به خود ندیده است، را ثبت کنم. انتهای جمعیت، ورودی های استادیوم و خیابان های اطراف قابل رویت نبود.

جمعیت شانه به شانه هم ایستاده بودند
وی اذعان کرد : شهروندان و دیگر حاضرین از شهرستان های استان یزد و شهرهای استان های همجوار، شانه به شانه هم ایستاده بودند و فاصله ای بین آنها نبود.

عکاس مراسم دیدار رهبری، با اشاره به هوای سرد و یخبندان آن روزها که ابرکوهی ها شاهد بارش برف بودند، گفت : مادر و خانواده ام به همراه عده ای دیگر از روستای رئیس آباد و شمس آباد با مینی بوس تا میدان شهدا آمدند و بقیه مسیر را پیاده تا ورزشگاه طی کردند.

دولاین شدن مسیر ابرکوه یزد از برکات سفر ایشان بود
وی تصریح کرد : هوا چنان سرد و شرایط جوی نامساعد بود، که سفر ولی امر مسلمین به صورت زمینی از یزد تا ابرکوه انجام شد. یکی از برکات سفر ایشان، دو لاین شدن مسیر ابرکوه یزد بود.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه، ادامه داد : از آنجا که اوایل شروع مراسم، عکاس دیگر ابرکوهی از محوطه ورزشگاه بیرون رفت، مابقی برنامه را به تنهایی ادامه دادم، البته گروه عکاسان و فیلمبرداران دفتر مقام معظم رهبری حضور داشتند.

بستن جایگاه در هوای یخبندان؛ به یادماندنی ترین لحظه آن روزها بود
غیب الهی خاطر نشان کرد : یکی از به یادماندنی ترین لحظات آن روزها، شب قبل ورود رهبری بود، افراد ستاد استقبال با حضور هادی زارع زاده، در هوای یخبندان و وزش باد برای بستن جایگاه در ورزشگاه تا دم دمای صبح مشغول بودند. فقط عشق به ولایت می تواند در این هوای سرد، عاشقان را سرپا نگه دارد.

وی گفت : با وجود اینکه لحظه دیدار یار و جمع کردن آن جمعیت به بهانه های دیگر تکرارشدنی نیست، ولی امیدوارم مردم ابرکوه یک بار دیگر لذت این خاطره شیرین را بچشند. 

و اما بشنویم خاطرات عکاسی که از ثبت لحظات دیدار رهبرش جا ماند
هادی زارع زاده یکی دیگر از عکاسان ابرکوهی در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد : صبح روز 15 دی طبق برنامه های هماهنگ شده، گروه گروه مردم برای مراسم در ورزشگاه حاضر می شدند.

زارع زاده افزود : هنوز رهبر معظم انقلاب تشریف فرما نشده بودند که از جایگاه ویژه عکاسان خارج شدم و بین جمعیت رفتم، تا جایی که از محوطه استادیوم خارج شده و دیگر نتوانستم به مراسم باز گردم.

نه عکس گرفتم نه رهبر را دیدم
وی با بغضی در گلو که خالی از حسرت نبود، گفت : جالب اینکه نه تنها نتوانستم عکاسی کنم، بلکه از دیدن چهره نورانی رهبرم از نزدیک محروم شدم.

زارع زاده در ادامه صحبت هایش یادآور شد : از دو الی سه هفته قبل از ورود ایشان به ابرکوه، اعضا کمیته تبلیغات و استقبال به صورت شبانه روزی بدون توجه به سردی هوا پا به پای همه مردم برای آماده کردن شهرستان جهت حضور خورشید ولایت در تکاپو بودند.

حس و حال ابرکوه در 15 دی سال 86 وصف ناپذیر است
مسئول کمیته تبلیغات ستاد استقبال از رهبری در ابرکوه، عنوان کرد : جنب و جوش خاصی بین شهروندان حاکم بود، هر کس در هر جا و در هر گروهی جداگانه ولی هماهنگ، به طور خود جوش با شیرینی و شربت از دیگران پذیرایی می کرد.

وی بیان کرد : چهره شهر به طور کامل با تصاویر دلنشین رهبر انقلاب اسلامی و پلاکاردهای خوش آمدگویی، زیبایی وصف نشدنی به خود گرفته بود.

افرادی که فقط وجود آثارشان گواهی حضور آنها است
زارع زاده با تقدیر از کسانی که بدون چشم داشت پشت صحنه این مراسم تاریخی فعالیت می کردند، خاطر نشان کرد : مهدی صالحی، میثم درخشنده و رضا فلاحی دخت، از دیگر افرادی بودند که لحظات شوق و هیجان مردم شهرستان ابرکوه را در نیمه اول دی‌ماه سال 86 به تصویر کشیدند.

وی در پایان گفت : سعید حاتمی زاده و برادرش کریم همراه با خانم الهام آدمی، تنها گروهی تصویربرداری بودند که گزارشات مردمی و حس و حال آنها را قبل از ورود رهبر تا آخرین لحظات خروج ایشان، به صداوسیمای مرکز یزد ارسال می کردند.

انتهای پیام/ف
 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد