Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

فرمانده قرارگاه عمار:


طائب گفت: حوادث فتنه 88 آسيب‌هاي فراواني به كشور وارد كرد اما به دليل مقاومتي كه مردم ما در پيش گرفتند،‌ در مقابل اين فتنه دستاوردهاي فراواني نيز به همراه داشت كه بالاترين آن بصيرت بيش از پيش مردم به ماهيت دشمن بيروني و دروني بود.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت‌الاسلام‌ و المسلمين مهدي طائب، فرمانده قرارگاه عمار ضمن گراميداشت حماسه 9 دي اظهار داشت: بالاترين پيامي كه حماسه 9 دي داشت، اعتماد،‌اعتقاد و ايمان مردم به حركت انقلابي، نظام جمهوري اسلامي و رهبري بود؛ در واقع بعد از گذشت سي و اندي سال از انقلاب اسلامي و با وجود تداوم فشارها، رنج‌ها و دردهايي كه مردم براي برپا داشتن اين انقلاب كشيدند، نه تنها حب و دوستي آنها را با نظام كم نكرده بلكه هر چه بيشتر دل در گرو نظام خود دارند.

 

طائب تصريح كرد: ملت ايران هر چه پيش‌تر مي‌روند، متوجه مي‌شوند نظام جمهوري اسلامي چه هدف متعالي را دنبال مي‌كند و تا رسيدن به آن هدف فاصله چنداني نيست، بنابراين بالاترين پيام قيام مردمي 9 دي اين بود كه مردم در هيچ شرايطي و هيچ وضعيتي دست از نظام و حمايت از نظام و انقلاب خود برنمي‌دارند.


وي با بيان اينكه در حوادث فتنه 88 جريان استكبار بدون پرده پوشي به ميدان آمد تا شايد بتواند انقلاب را از مسير خود بيرون ببرد،‌ گفت: در فتنه 88 دشمن براي رسيدن به مقصود خود از همه ابزارهاي داخلي، خارجي، رسانه‌اي، مالي و تداركاتي استفاده كرد و براي ضربه زدن به انقلاب سرمايه‌ي هنگفتي به ميدان آورد. اما الحمدالله با مقاومت مردمي همه آن هزينه‌ها بر باد رفت.


فرمانده قرارگاه عمار افزود: حوادث فتنه 88 آسيب‌هاي فراواني به كشور وارد كرد اما به دليل مقاومتي كه مردم ما در پيش گرفتند،‌ در مقابل اين فتنه دستاوردهاي فراواني نيز به همراه داشت كه بالاترين آن بصيرت بيش از پيش مردم به ماهيت دشمن بيروني و دروني بود كه رخ دنيا كشيده شد.


حجت‌الاسلام‌والمسلمين طائب با اشاره به تاثيرات اقتصادي فتنه 88 عنوان كرد: اقتصاد جهاني مانند ساير مسائل بر پايه‌ي قدرت است و در اين مسير نه تنها حق كسي را نمي‌دهند بلكه به حق خوري معروف هستند و همواره حقوق ملت‌ها را زير پا مي‌گذارند. دشمن در فتنه 88 قدرت ما را برابر دنيا كوچك جلوه داد. ما قدرتي بوديم كه به خوبي جلو مي‌رفتيم 40 ميليون راي مي‌توانست مزيد بر قدرت باشد. اما به يك باره خائنين با ادعاي تقلب، در دنيا اين نظام 40 ميليوني را از درون تهي و فاقد قدرت نشان دادند و نتيجه آن افزايش تحريم‌ها بود.


وي تاثير اقتصادي تحريم‌ها را زود گذر دانست و گفت: زماني كه كارتر مسئله تحريم ايران را تحريم مطرح كرد، حضرت امام(ره) فرمود اگر آقاي كارتر در عمرش يك حرف خوب و يك عمل خوب انجام داده باشد همين است؛ در واقع ملت ما از تحريم‌هاي دشمن فرصت ايجاد مي‌كند و مسئولين ما بايد متوجه باشند كه اين تهديدها بايد به فرصت تبديل شود و نه اينكه تهديدها و توپ‌ها مسئولين را دچار هراس كند و بخواهند به دامن دشمن بروند كه البته ان‌شاء‌الله چنين مسئله‌اي در جمهوري اسلامي محقق نخواهد شد.


فرمانده قرارگاه عمار در خصوص حصر سران فتنه 88 بيان داشت: نفس تصميم شوراي عالي امنيت ملي درباره حصر آنها قوي‌ترين محاكمه‌اي است كه كمترين مجازات براي آنها در نظر گرفته شد. اگر ماهيت شوراي عالي امنيت ملي و افراد حاضر در اين شورا در نظر گرفته شود شاهد هستيم كه آن در حد بالاترين دادگاه‌هاست، چون در آنجا رئيس قوه قضائيه، دادستان، منابع اطلاعاتي، ‌وزرا و رئيس جمهور حضور دارند و در واقع آنجا دادگاهي است با هيئت منصفه.


وي با بيان اينكه افراد معتقد به برپايي دادگاه براي سران فتنه، كم دقت و بهانه‌جو هستند و برخي از آنها از خود خيلي حرفي ندارند، تاكيد كرد: در همه دنيا شوراي عالي امنيت ملي بالاترين جايگاه مورد اعتماد يك ملت است به دليل اينكه سه قوه در آنجا حضور دارند. در جايي كه رئيس قوه قضائيه، قوه مجريه، قوه مقننه، دادستان و مسئولين اطلاعاتي حضور دارند،‌ مطرح كردن برپايي دادگاه براي سران فتنه بهانه‌جويي است؛ اگر تصميم عالي‌ترين نماد تصميم‌گيري يك كشور كه همه قوا در آن حضور دارند،‌ پذيرفته نشود بهانه‌جويي است.


طائب يادآور شد: برخي  ندانسته و برخي هم دانسته مي‌خواهند راه پاي براي دشمن باز كنند اما بايد آنها در نظر داشته باشند كه مردم ما متوجه بوده و هستند كه دشمن به دنبال يك سر سوزن براي جاي پاست، اما ملت ايران حتي به اندازه سر سوزن هم به آنها جاي نخواهند داد. 

    
منبع : جوان آنلاين

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد