Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

نخبه کشوری و رتبه ده کنکور 98 از دیار ابرکوه:


جوان ابرکوهی در کنکور سراسری سال 98 موفق به کسب رتبه یک منطقه 3 و رتبه ده کشوری در رشته علوم تجربی شد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ یک‌بار دیگر استعدادهای ابرکوهی در آزمون سراسری کنکور خوش درخشیدند و قرعه رتبه یک منطقه 3 و ده کشوری رشته علوم تجربی به نام سید مهدی زارع زاده ابرقویی ساکن شهرستان ابرکوه، رقم خورد.

وی متولد سال 1379 است، که دوران تحصیلی مقطع راهنمایی و دبیرستان را در آموزشگاه‌های نمونه ابن‌سینا و امام علی (ع) شهرستان گذراند.

از سال دهم مطالعه برای کنکور را شروع کردم/ روزانه بین 6 الی 12 ساعت درس می‌خواندم
عصر امروز سید مهدی زارع‌زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد : صبح امروز 15 مردادماه حدود ساعت 10:45 به سایت سازمان سنجش مراجعه کردم که فقط اسامی رتبه‌های برتر اعلام شده بود، وقتی گزینه مربوطه را کلیک کردم و عکس خودم را دیدم خیلی ذوق‌زده شدم.

زارع‌زاده در ادامه بابیان اینکه از سر علاقه و انگیزه رشته تجربی را انتخاب کرده است، گفت : مطالعه دروس کنکور را از سال دهم شروع کرده و سال دوازدهم و تابستان همان سال به‌طورجدی تر برای آزمون سراسری کنکور تلاش کردم.

جوان موفق ابرکوهی تصریح کرد : فصل مدرسه که درگیر درس‌ومشق بودم، روزانه فقط 6 الی 8 ساعت و در روزهای تعطیل 10 الی 12 ساعت فرصت مطالعه و مرور دروس کنکور را داشتم.

درس خواندن زیاد مانع تفریحم نبود/ اوقات فراغت را ورزش و فضای مجازی سپری می‌کردم
وی گفت : درس خواندن زیاد هیچ‌گاه مانع تفریح و سرگرمی من نبود. چنانچه در مواقع خستگی، کتاب و درس را کنار می‌گذاشتم و اوقات فراغتم را با ورزش و سیر در فضاهای مجازی مناسب و کنترل‌شده سپری می‌کردم. البته اینترنت و فضای مجازی که با نظارت والدین باشد، آسیب‌رسان نیست.

زارع‌زاده افزود : اوایل همه جای خانه برایم سالن مطالعه بود، ولی در آخرین سال اتاقم بهترین فضا برای تمرکز و تکرار دروس سنگین کنکور بود. خانواده‌ام در آن روزها شرایطم را درک می‌کردند، به همین دلیل محیطی آرام و بدون دغدغه فراهم کردند که هیچ‌گونه سختی را حس نمی‌کردم.

پدرم و مادرم بهترین مشاور و حامی بودند
رتبه 10 کنکور سراسری رشته تجربی بیان کرد : پدرم دبیر زیست‌شناسی است و در حوزه دروس مختلف بهترین مشاور و حامی بود، که بیشتر اشکالاتم را رفع می‌کرد و الحق مادرم در زمینه روحیه دادن و امید بخشیدن برای آینده، چیزی کم نگذاشت و مشاوری به‌تمام‌معنا بود.

وی گفت : زمانی که با اعصاب خردی و ناراحتی از جلسه آزمون‌های آزمایشی به منزل برمی‌گشتم، مادرم تنها پناهگاه و خانه امنی بود که فقط با چند کلمه حرفه‌ای امیدبخش، همه سختی‌ها را از یادم می‌برد و انگیزه‌ام را برای شروع مجدد دوچندان می‌کرد.

اولین رمز موفقیت هر فرد، لطف خداوند است
زارع‌زاده با اشاره به اینکه خواهرم یکی از مشوق‌هایم بود، عنوان کرد : اول هر موفقیتی، لطف خداوند است که کمک می‌کند، سپس حمایت خانواده، تلاش و اراده و پشتکار خود فرد و همچنین امید و خودباوری است.

وی خاطرنشان کرد : نباید از نقش تأثیرگذار مدرسه، دبیران و هم‌کلاسی‌ها در کسب موفقیت غافل شد، زیرا رفتار و منش اطرافیان قطعاً در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی زندگی مؤثر است.

خودباوری مهم‌ترین اصل جهت طی کردن پله‌های ترقی است/ کوچک بودن ابرکوه با حداقل امکانات مانع پیشرفت نیست
دانش‌آموز موفق ابرکوهی افزود : استعدادها و نخبه‌های زیادی در شهرستان ابرکوه هستند، که با حس خودباوری نشان دادند از یک شهر کوچک با حداقل امکانات هم می‌توان پله‌های ترقی را طی کرد.

رتبه یک منطقه 3 در کنکور سال 98، در صحبت‌های دوستانه خطاب به جوانان هم سن و سال خودش، تأکید کرد : پایه و اساس رسیدن به اهداف این است، که افراد خود را باور داشته و مصمم باشند اگر بخواهند می‌توانند و امکانات و تکنولوژی‌های امروزی وسیله هستند.

بزرگ‌ترین هدفم خدمت به مردم بود که انگیزه سعی و تلاش بیشتر شد
آقا مهدی که با تدابیر جوانی و نوجوانی همیشه سعی کرده است، مراحل زندگی را با برنامه‌ریزی و هدفمند پیش برود، تصریح کرد : ازآنجاکه یکی از بزرگ‌ترین آرزوهایم و اهدافم خدمت به مردم بود، لذا کسب رتبه ده کشوری در کنکور سال 98، دور از انتظار نبود چون واقعاً شبانه‌روز سعی می‌کردم تا به نتیجه مطلوب برسم.

به گفته وی که برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی یا دندان‌پزشکی در حال تحقیق و بررسی است، انسان نباید به تحصیل و کسب علم برای گرفتن مدرک در یک‌رشته بسنده کند، بلکه باید با حرکت و پویایی مداوم، مراحل و فرایند مختلف علمی را طی کند.

موفقت تنها در کسب علم نیست
زارع‌زاده در تعبیر واژه «موفقیت» اذعان کرد : موفقیت فقط به طی کردن مدارج علمی نیست بلکه فرد مستعد و علاقه‌مند در هر زمینه‌ای که هدف منطقی و مثبت داشته باشد و تلاش کند به آن خواسته برسد، موفقیت را تحقق بخشیده است.

جلب رضایت پدر و مادر کوتاه‌ترین مسیر و رمز موفقیت افراد موفق
وی، در پایان به نکته جالبی اشاره کرد و گفت : فرزند چه 7 ساله و چه 70 ساله هر چه می‌خواهد باید از پدر و مادر طلب کند، یعنی اینکه باید به‌واسطه جلب رضایت والدین، رضایت خداوند را برای خودش بخرد تا خداوند با دعای خیر آنها حاجت و دعای او را مستجاب کند.

نخبه کشوری در کنکور سراسری از دیار کهن ابرکوه، افزود : این مسیر کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به موفقیت است و در غیر این صورت یقین داشته باشید افراد با دل شکستن و ناراضی نگه‌داشتن والدینشان، راه به‌جایی نخواهند برد.

طبیعی است خیلی خوشحالم
سید رضا زارع‌زاده پدر آقا مهدی که در 35 اُمین سال خدمت به حوزه آموزش‌وپرورش را می‌گذراند، گفت : سال‌های زیادی با دانش‌آموزان سروکار داشتم و از قبولی آنها در کنکور و پذیرفته در دانشگاه‌های مختلف بسیار خوشحال می‌شدم و طبیعی است خوشحالی الانم کمتر از آن روزها نیست.

زارع‌زاده ادامه داد : خبر مسرت‌بخش قبولی آقا مهدی را همراه با خودش و همسرم، ابتدا در سایت سازمان سنجش و سپس در زیرنویس شبکه سراسری خبر مشاهده کردم.

رمز موفقیت پسرم؛ دعای خیر مادرش است
وی به نقش تأثیرگذار خانواده در موفقیت فرزندان اشاره کرد و گفت : محیط آرام، فضای بدون تنش، فراهم کردن امکانات رفاهی و آموزشی اولیه در این زمینه‌ها مهم است.

پدر آقا مهدی در پایان تأکید کرد : فرزندم با دعای خیر مادرش موفق به کسب رتبه ده تجربی کنکور سراسری شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد