Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

گردشگر خارجی در اجتماع عظیم عزاداران ابرکوه در روز هشتم محرم:


گردشگر خارجی که از نزدیک تماشاگر اجتماع عظیم عزاداران ابرکوه در روز هشتم محرم بود، گفت : حضور این جمعیت در یکجا جالب و جذاب است و می‌توانم با تصاویر آن، عشق را برای دیگران تعریف کنم.

به گزارش سرو ابرکوه؛ هشتم محرم امسال هم گذشت، که در این روز اجتماعی عظیم از عزاداران حسینی مردم شهرستان ابرکوه رخ داد، که تصاویر زنده و غیرمستقیم آن چشم هر بیننده‌ای را به آن خیره کرد.

با تصاویر این جمعیت، عشق را برای دیگران تعریف می‌کنم
الکساندرو گردشگر خارجی از کشور ایتالیا، که ایام محرم در ابرکوه حضور داشت و صبح روز هشتم اجتماع عظیم هیئت‌های عزاداری شهرستان را از نزدیک مشاهده می‌کرد، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه (به‌واسطه مترجم خود خانم موسوی) گفت : حضور این جمعیت در یکجا جالب و جذاب است و می‌توانم بعداً با نشان دادن تصاویر این مراسم، عشق را برای دیگران تعریف کنم.

کتاب عکس با موضوع آداب‌ورسوم مردم مناطق مختلف ایران/ در ایتالیا چنین مراسمی ندیدم
گردشگر خارجی که در حال نگارش کتاب عکس در مورد ایران است، گفت : چون منابع زیادی در این موضوع وجود ندارد، می‌خواهم از آداب‌ورسوم مردم مناطق مختلف ایران، تصاویری تهیه و در این کتاب ثبت کنم. یکی از بخش‌های این کتاب مراسم عزاداری امروز این شهر است.

وی ادامه داد : جمعیت مسلمانان شیعه در کشور ما کم است و یک حسینیه کوچک در شهر رم و میلان هست مه مراسم عزاداری برگزار می‌کند. در ایتالیا چنین مراسمی با این ویژگی‌ها ندیدم ولی در هند با تفاوت‌هایی دیده‌ام.

الکساندرو که برای اولین بار در این بازه زمانی (ایام محرم و سوگواری) به ایران سفر کرده است، گفت : برای دیدن مراسم‌های محرم و عزاداری چند روزی به یزد و اطراف آن آمدم. مراسم حضرت علی‌اصغر (ع) را در یزد بودم.

مهمان‌نوازی یزدی‌ها در مراسم علی‌اصغر توجه‌ام را جلب کرد
وی که آشنایی با امام حسین (ع) و فلسفه عاشورا نداشت، یادآور شد : آن مراسم مراسمی بود که عشق به فرزند امام حسین (ع) را نشان می‌داد، بااینکه مراسم ویژه مادران بود خیلی مهربانانه از ما خواستند وارد شویم و از ما پذیرایی کردند و من عکس گرفتم.

این گردشگر خارجی اضافه کرد : در آن مراسم مهمان‌نوازی حاضرین بیشتر از همه‌چیز موردتوجه من بود، این‌ها عشقی است که ایرانیان به امام‌هایشان و به فرزند کوچک امام حسین (ع) دارند.

الکساندرو در پایان با یک جمله کوتاه در وصف اجتماع عظیم هیئت‌های عزاداری ابرکوه در روز هشتم محرم، گفت : خیلی قوی بود و حس قوی داشت.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد