Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

حجت الاسلام راشد یزدی:


حجت‌الاسلام راشد یزدی در جمع نمازگزاران دانشگاه یزد، دانشجویان و دانشگاه را مغز کشور دانست و گفت: اگر این مغز درس نخواند فاجعه ای عظیم رخ خواهد داد.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا، حجت الاسلام کاظم راشد یزدی در ابتدای سخنان خود آمدن در میان دانشجویان دانشگاه یزد را مایه خرسندی دانست و گفت: جهانی که در آن زندگی میکنیم و زمانی که ما را در آغوش خود گرفته زمان و مکانی خاص تلقی می‌شود پس باید هر انسانی زمان و مکان خود را به خوبی بشناسد.

وی هدف از خلقت را زندگی کردن به معنای واقعی دانست و افزود: کسانی که می خواهند زندگی کنند نه زنده باشند، باید مسلح به سلاح زمان باشند والا شکست خورده و پایمال خواهند شد.

راشد یزدی تصریح کرد: حیوانات تمام تلاششان تنها زنده ماندن است اما انسان برای زندگی کردن خلق شده و زندگی کردن غیر از زنده ماندن است.

وی افزود: انسان تنها برای خوردن و آشامیدن خلق نشده که اگر چنانچه اینگونه باشد پس فقط مسیری افقی از گهواره به گور را طی می‌کند.

حجت الاسلام راشد یزدی با اشاره به اینکه مسیر درست بشر عمودی است گفت: انسان باید از زمین استفاده کند و باید از زمین به آسمان برسد که به جز خدا نبیند و در واقع خلقت بر این مبنا است.

وی رضایت خداوند را در هر امری مهم دانست و گفت:انسان در هر مساله باید خدا را در نظر گرفته و بداند که فقط برای خواب و خوراک و شهوت خلق نشده است.

وی درس خواندن را امری بسیار مهم  در زمان فعلی عنوان کرد و گفت: شما دانشجویان به اینجا آمده اید که بدانید تا بتوانید و اگر ندانید قطعا نمی‌توانید.

راشد یزدی در ادامه افزود: اگر کسی بتواند کاری انجام دهد یا گره مشکلی را باز کند ولی این کار را انجام ندهد مواخذه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اگر ذره ای احتکار انرژی در فهم و درک داشته باشیم مسئولیتمان از احتکار گندم و جو و برنج بیشتر است.

وی عصر حاضر را عصر سرعت معرفی کرد و گفت: کوچکترین اشتباه در دستگاه های علمی و تربیتی در این عصر غیر قابل جبران است پس باید درس خواند، زیرا اگر کسی زمانش را نشناسد مشکلات یک مرتبه بر او هجوم آورده و سرانجام به سقوط می انجامد.

حجت الاسلام راشد یزدی دانشجویان و دانشگاه را مغز کشور دانست و گفت:اگر این مغز درس نخواند فاجعه ای عظیم رخ خواهد داد.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان افزود: مملکت بسته به شما است، در این راستا شما چه فکری برای آینده کشور کرده اید؟

حجت الاسلام راشد یزدی مدرک گرایی را نفی کرد و افزود: اگر تنها به دنبال مدرک باشیم ولی درک نداشته باشیم این در واقع برخلاف حرکت تکاملی انسان است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه کسانی که از اموال عمومی استفاده کرده درصورتی که علت غایی آنها خلاف است، این امر حرام است گفت: طبق این کلام ارزشمند  دانشجویانی که درس نمیخوانند و وقت معلم را تلف کرده و از اموال استفاده می کنند بدانند که مرتکب عمل حرام شده اند.

راشد یزدی در بخش دیگری از سخنان خود به صاحب پرکارترین مغز یعنی انیشتین اشاره کرد و افزود: او پرکارترین مغز از نظر ریاضی بود اما این در حالی است که تنها از یک پانزدهم مغزش استفاده کرده بود.

وی خطاب به دانشجویان افزود: شما استعدادتان کمتر از انیشتین نیست فقط تلاشتان کم است و بدانید که هرکسی از استعداد عادی برخوردار باشد میتواند 15برابر این دانشمند درس بخواند.

حجت الاسلام راشد یزدی تنها مزاحم درس خواندن را دوره بحران جنسی دانست و گفت: اسلام دو راه ازدواج و عفت را برای حل این مساله در نظر گرفته است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: خداوندی که راه عفت را به انسان نشان داده قطعا توانش را نیز به انسان بخشیده است زیرا خدا امر برمحال نمی‌کند.

وی همچین افزود: غریزه جنسی به گونه ای است که اگر فرد به سراغش نرود به سراغش نخواهد آمد پس قابل کنترل است.

راشد یزدی سدر ادامه سخنان خود استعداد ویژه آلمانی ها و ایرانی ها را در میان سایر اقوام گوشزد کرد و گفت: درصد بسیار بالایی از پزشکان در آمریکا ایرانی هستند پس بدانید که با درس خواندن وتلاش می توان به خواسته های خود رسید.

وی در پایان نشاط درس خواندن و تصمیم خدمت به مردم را از درگاه خداوند برای دانشجویان مسالت کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد