Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

چوب بی‌مهری مسئولین ورزش ابرکوه بر پیکر ورزشکاران بخش بهمن؛


ورزشکاران و نخبگان ورزشی بخش بهمن و شهر مهردشت، از بی‌توجهی و کم‌لطفی مسئولان ورزشی شهرستان گلایه کرده و معترض شدند، با این وضعیت باید فاتحه برخی رشته‌های ورزشی را در این منطقه خواند، زیرا با تعطیلی ورزش جوانان به سمت تفریحات ناسالم کشیده می شوند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ ورزش بخش بهمن ابرکوه اگرچه نسبت به گذشته، گسترش و تحولات زیادی داشته است ولی هنوز جامعه ورزشی این منطقه از کمبودها و بی‌توجهی‌های مسئولین مربوطه گلایه دارند.

ورزشکار نخبه مهردشتی که کیسه‌بوکس را خودش تهیه‌کرده است/ هیچ‌کسی به نخبگان ورزشی خسته نباشید نمی‌گوید
ابوالفضل مقیمی ورزشکار 25 ساله مهردشتی که 15 سال است در حوزه ورزش‌های؛ وشو، کونگ‌فو و بوکس مقام اول کشوری و استانی را از آن خود کرده است، ضمن گلایه از عدم وجود امکانات در سالن‌های ورزشی مهردشت اظهار کرد : ساختمان 14 یا 15 سال است که افتتاح‌شده ولی سیستم گرمایش و سرمایش، تشک ژیمناستیک، کف‌پوش، کیسه ندارد؛ کیسه‌بوکسی که با آن کار می‌کنم، خودم خریده‌ام.

مقیمی بابیان اینکه هیچ استاد ندارد و با وسیله شخصی خود ر مسابقات شرکت می‌کند، بیان کرد : این ورزش رزمی توسط استاد سید کمال مصطفوی به بخش بهمن آمد، اما تا امروز 8 سال است که استاد ازاینجا رفته و هیچ مربی در اینجا فعالیت نمی‌کند.

وی ادامه داد : ورزش برای جوانان باعث دلگرمی است و نبود حمایت، زمینه را برای آسیب‌های اجتماعی ایجاد می‌کند، سه دوره در مسابقات استانی بوکس مقام اول را کسب کردم اما به مسابقات کشوری که چندی پیش در اهواز برگزار شد دعوت نشدم، چون کسی در شهرستان پیگیری نکرده است.

به دلیل نبود کف‌پوش دست و پای ورزشکاران شکسته است/ برای جلوگیری از سرما «بنر» نصب کردیم!
اصغر محمدخانی ورزشکار دیگر مهردشتی از نبود امکانات اولیه روشنایی و سرویس بهداشتی در سالن ورزشی این شهر گلایه کرد و گفت : بارها مسئولین قول تعویض کف‌پوش را داده ولی عملی نکردند و جوانان با این وضعیت به این سالن نمی‌آیند چون ورزشکاران باید بدون کفش بازی کنند تا لیز نخورند و تاکنون دو سه نفر دست‌وپایشان شکسته است.

وی ادامه داد : برای جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل سالن، بنر نصب کردیم اما این سالن به‌جای تضمین سلامتی مراجعین خود، آنان را بیمار می‌کند، چون سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب ندارد.

مسئول مربوطه برای حضور در «مسابقه کشوری کشتی»؛ 50 هزارتومان به ما داد!/ هزینه حضور در مسابقات کشوری توسط ورزشکاران تأمین می‌شود
حمیدرضا تقی پناه دبیر هیئت کشتی بخش بهمن گفت : سال 94، هیئت کشتی باشگاه شهدا مهرآباد در سالن حوزه امام خمینی(ره) تشکیل شد و امروز بعد از 4 سال، به مدت چندین ماه است که تعطیل‌شده و وقتی به استان مراجعه کردیم ما را به شهرستان ارجاع دادند اما به دلیل عدم‌حمایت مسئولان باشگاه تعطیل‌شده و هیچ‌یک از مسئولان مربوطه ابرکوه و بخش بهمن پاسخگو نیستند.

دبیر هیئت کشتی بخش بهمن افزود : از همان روزهای اولیه افتتاح باشگاه، جوانان مهردشتی استقبال بسیار خوبی از این ورزش داشته و مقام‌های زیادی در استان و کشور کسب کردند و حتی برخی از ورزشکاران این شهر به جمع کشتی گیران تیم ملی پیوستند، اما هیچ تجلیلی از سوی اداره ورزش صورت نگرفت و تنها از دفتر امام‌جمعه مهردشت از افراد تقدیر شد.

تقی پناه، بابیان اینکه برای اعزام یکی از مسابقات کشوری، تنها 50 هزار تومان توسط مسئول مربوطه شهرستانی پرداخت‌شده گفت: برای مسابقات زرقان، مینی‌بوس بدون بیمه در اختیار ما قراردادند، حق‌الزحمه مربی دعوت‌شده از شیراز به مهردشت پرداخت نشد؛ هزینه سفر ورزشکار برای رفتن به مسابقات پرداخت نمی‌شود، به نخبگان کشتی کشوری و استانی در مهردشت توجهی نمی‌شود.

وی، ضمن اشاره به اینکه برای تأمین امکانات باشگاه به تشک کشتی و وسایل بدن‌سازی نیاز دارد، تصریح کرد : قول واگذاری زمین خاکی کنار باشگاه، به‌شرط ساخت 60 درصدی و جذب خیر توسط مسئولان مربوطه داده‌شده و به نظر شما چطور باشگاه بدون هیچ‌گونه حمایتی می‌تواند 60 درصد بسازد؟ و همین باعث ریزش حضور جوانان در باشگاه شده است.

سالن ورزش محله اردی متروکه شده است!/ امکانات در حد صفر است
جواد نجفی فوتبالیست محله اردی که در این زمینه حرف‌هایی برای گفتن داشت، بیان کرد : سالن ورزشی محله اردی پر از عیب و الآن هم متروکه شده است. امکانات گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات در حد صفر است. رفتن به ابرکوه برای حضور در سالن‌های ورزشی، با این هزینه‌های سرسام‌آور مقرون‌به‌صرفه نیست.

ورزشکاران و نخبگان ورزشی این محله ورزش را کنار گذاشته‌اند چراکه مسئولان مربوطه هیچ علاقه‌ای به پیشرفت ورزش در این محله ندارند. مسئولین نسبت به مسائل و مشکلات سالن‌های ورزشی اینجا توجهی ندارند و همه‌چیز را به حال خودش رها کرده‌اند.

تعطیلی 100درصدی باشگاه به دلیل نبود سیستم گرمایشی و سرمایشی/ منقرض شدن کونگ‌فو ابرکوه به خاطر کم‌کاری مسئولان/ هیچ‌کسی پاسخگو نیست!
محمدعلی کارگر مسئول کونگ‌فو بخش بهمن که از سال 82 تاکنون در این ورزش فعالیت می‌کند، تأکید کرد : باشگاه مهردشت برای ورزش رزمی مناسب نیست و وسایل لازم برای این ورزش را ندارد.

کارگر، بابیان اینکه کسی قدردان رزمی‌کاران نخبه مهردشت نیست، افزود : اگر سیستم گرمایشی و سرمایشی باشگاه مهردشت در زمستان آماده نشود این ورزش به‌صورت 100درصدی تعطیل می‌شود؛ سالن باید از طرف دولت تجهیز شود نه اینکه از همان اول به فکر درآمد باشند، اگر دولت بگوید من 100 میلیون سالن دادم و بقیه هزینه‌ها توسط بخش خصوصی تأمین شود، چگونه می‌توان با 150 میلیون کف‌پوش خرید؟

وی با انتقاد شدید از وضعیت نابسامان ورزش رزمی در بخش بهمن گفت : مسئولان باید بدانند که خدمتگزار مردم هستند و باید به فکر تأمین نیازهای مردم باشند، کونگ‌فو ابرکوه زبان زد بود ولی به خاطر کم‌کاری مسئولین این ورزش منقرض شد و الآن هیچ حرفی ندارد.

حق میزبانی به دلیل نداشتن تابلو اسکورت بورد از ما سلب شد
رحمان فلاح سرپرست تیم فوتسال شهرداری مهردشت اظهار کرد : زمانی تیم فوتسال شهرداری مهردشت بعد از تلاش فراوان امتیاز لیگ برتر استان را به دست آورد، ولی متأسفانه به دلیل نداشتن یک تابلو اسکورت بورد حق میزبانی نداشتیم، حتی با اجاره تابلو در دو ماه میزبانی موافقت شد اما کسی حمایت نمی کرد.

سرپرست تیم فوتسال شهرداری مهردشت ادامه داد : بازیکنان تیم فوتسال باید برای بازی، با هزینه شخصی توپ یا پیراهن تهیه کنند و هیئت ورزشی این بخش نامعلوم است.

بی‌تدبیری مسئولان باعث خشک شدن زمین چمن مهردشت شد/ مسئول مدرسه ورزش بخش بهمن از سال 91 تاکنون کار را کنار گذاشت
رحیم کارگران یکی دیگر از ورزشکاران بخش بهمن گفت : از سال 88 هیئت فوتبال در بخش بهمن تشکیل و مسابقات جام رمضان نیز در سالن اردی برگزار می‌شد، اما متأسفانه بعد از 3 الی 4 سال، هیئت کنار گذاشته شد.

کارگران ادامه داد : وضعیت چمن بخش بهمن بسیار وخیم است، قبلاً آبیاری آن توسط اداره تربیت‌بدنی انجام می‌شد ولی بعد به بهانه اینکه آب نیست این آبیاری قطع شد، بعدازآن 150 میلیون برای حفر چاه آب هزینه شد ولی فعلاً این چمن‌ها خشک است؛ سال گذشته نیز قول کاشت مجدد آن را دادند اما تاکنون اتفاقی نیفتاده است.

وی بیان کرد : مسئول مدرسه ورزش بخش بهمن از سال 91 تاکنون این ورزش را کنار گذاشته و رانندگی می‌کند، فوتبال و والیبال هم در همین سالن برگزار می‌شود و بانوان هیچ سالن ورزشی ندارند.

کلاس 100 نفره تکواندو، 2 سال پیش تعطیل شد/ استاد تکواندو مهردشتی تمام هزینه‌های مسابقات را پرداخت کرد
امیرحسین آقاخانی قهرمان تکواندو استان در سال‌های 93 و 94 گفت : 900 نفر در شهرستان ابرکوه و بخش بهمن در این ورزش با مربیگری استاد فلاح شروع به کارکرده و بسیار خوش درخشیدند اما 2 سال است که کلاس بخش بهمن تعطیل‌شده است.

آقاخانی تصریح کرد : سال 94 پس از رایزنی‌های بسیار میزبانی بازی‌های لیگ استان در بخش بهمن برگزار شد و استاد فلاح تمام هزینه‌ها را متقبل شد، ولی بدانید این کار مسئولین، باعث فرار نخبه‌ها از ورزش می‌شود، ما همیشه با هزینه‌های شخصی به مسابقات می‌رویم و استادمان به خاطر حمایت نشدن از این کناره گرفتند.

والیبال مهردشت به دلیل نداشتن توپ تعطیل‌شده است/ وقتی ورزش تعطیل می‌شود جوانان سراغ تفریحات ناسالم می‌روند/ سهمیه‌های لیگ و امتیازات را به دلیل عدم‌حمایت دودستی تقدیم می‌کنیم
سید محمود مرادی رئیس هیئت والیبال بخش بهمن بابیان اینکه برای حضور تمامی رده‌های سنی نیازمند حمایت مسئولان است، اظهار کرد : امسال در لیگ استان شرکت کرده و در رده‌ بزرگ‌سالان مقام پنجم را به دست آوردیم، 50 درصد هزینه‌های این مسابقه توسط شورا و شهرداری تهیه و بقیه توسط بازیکنان پرداخت شد.

مرادی بابیان اینکه اگر از ورزش جوانان حمایت نشود آنان سراغ تفریحات ناسالم می‌روند، خاطرنشان کرد : 2 الی 3 ماه است این ورزش به دلیل نداشتن توپ تعطیل‌شده است، کل هیئت والیبال بخش بهمن یک توپ خوب دارد و چند توپ تمرینی که با هزینه خودمان خریده‌ایم.

وی، با اشاره به اینکه سال گذشته 50 شاگرد داشته و امسال به دلیل مشکلات مالی 3 ماه است کلاس‌های خود را تعطیل کرده است، افزود : طبق ماده 33-32 قانون مالیات، هیئت ورزشی باید با فرماندار و با مسئول فلان کارخانه برای تأمین اعتبارات و بودجه هماهنگ کند و متأسفانه بیشتر انرژی ما را صرف هماهنگی با آنان شد.

مرادی با انتقاد از اینکه مسئولان مربوطه شهرستانی از ورزش و وضعیت آن در بخش بهمن سرکشی نمی‌کنند، گفت : با این وضعیت نابسامان باید سهمیه‌های لیگ و دیگر امتیازات ورزشی را دودستی به دیگران تقدیم کرده و نمی‌توانیم پیشرفت کنیم.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد