Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

راوی دفاع مقدس در یادواره سرداران و ۲۷۵ شهید ابرکوه:


راوی دفاع مقدس از شهر قم در یادواره شهدای ابرکوه، گفت : دشمن بیشتر از اینکه از سلاح هسته‌ای و قدرت نظامی ایران بترسد از امثال شهید حججی‌ها و نیروهای مقاومت می‌هراسد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ شامگاه امشب هم‌زمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، چهارمین یادواره سرداران و ۲۷۵ شهید شهرستان ابرکوه در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) درب‌قلعه برگزار شد.

امروز همانند دوران دفاع مقدس در مقابل دشمن مقاومت می‌کنیم
در این یادواره مه با حضور خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم شهرستان برگزارشده بود، محمد کاظمی‌نسب فرماندار ابرکوه، اظهار کرد : اگر دشمن در دفاع مقدس با جنگ نظامی به دنبال نابودی این انقلاب بود، امروز نیز در شکل و شمایل دیگر به ارزش‌های کشور ما حمله‌ور شده است.

کاظمی‌نسب ادامه داد : مردم و جوانان امروز نیز همانند دوران دفاع مقدس در مقابل حربه‌های دشمن می‌ایستند و مقاومت می‌کنند.
وی تأکید کرد : اتحاد و انسجامی که در 40 سالگی انقلاب اسلامی وجود دارد، در هیچ جا نیست و اینها همه از رشادت‌های رزمندگان و برکت خون شهدا است.

شرایط کشور در دوران قبل و بعد از انقلاب باید برای جوانان تبیین شود
سید علیرضا رفیعی از پیشکسوتان دفاع مقدس از شهر قم، بابیان خاطراتی از رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان در جنگ تحمیلی، عنوان کرد : شهدا عاشق خدا شدند و خداوند با والاترین قیمت‌ها خریدار آنها شد.

روای دفاع مقدس گفت : اکثر شهدا در صحبت‌ها و وصیت‌نامه‌های خود بعد از بحث پشتیبانی از ولایت و پیروی از رهبر، به حفظ عفت و حجاب توسط برادران و خواهران اشاره کردند.

وی اذعان کرد : این خصلت‌ها که بسیار مدنظر شهدا بوده است اگر از جامعه‌ای بین برود، به‌راحتی دشمن بنیان آن جامعه را درهم می‌شکند و هویت آنها را نابود می‌کند.

رفیعی با تأکید بر اینکه ایران در کنار آمریکا و شوروی یکی از سه کشوری است که مجهز به موشک نقطه زن است، گفت : امروز دشمن از انرژی هسته‌ای و پیشرفت‌های ما در حوزه نظامی نمی‌ترسد، بلکه از شهید حججی‌ها و نیروهای مقاومت می‌ترسد که با اراده و ایمان قوی در همه بحران‌های تاریخ ایستادگی کردند و ایستادگی می‌کنند.

وی افزود : در بخشی از صحبت‌های خود به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و تصریح کرد : شرایط کشور در دوران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب و دستاوردهای بی‌نظیر آن در حوزه علمی، اقتصادی، نظامی، پزشکی و... باید برای نسل‌های امروز بیان شود.

رزمنده دفاع مقدس، با یادآوری مشکلات و رنج‌های جسمی جانبازان دفاع مقدس که خانواده‌های آنها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، خاطرنشان کرد : جوانان باید بدانند در چه شرایطی انقلاب به پیروزی رسید، بدانند علت تبعید امام خمینی (ره) و شکنجه‌هایی که به فعالان آن زمان می‌شد، چه بود.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد