Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه، گفت : وقایع ششم تا 12 تیرماه در تاریخ ایران و تحریم های ظالمانه علیه کشور ما، مهر تأییدی بر این است که آمریکا بزرگترین دشمن و ناقض حقوق بشر است. تعبیر واقعی «دفاع از حقوق بشر» از منظر آمریکا دفاع از حقوق ظالم است.

به گزارش سرو ابرکوه؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه، در خطبه‌های نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن یارانش و با اشاره به جنایات استکبار در تیرماه تاریخ ایران، اظهار کرد : علاوه بر این ‌همه جنایات پیاپی آمریکا در حق ملت ایران، این هفته به نام هفته حقوق بشر آمریکایی نام‌گرفته است.

تعبیر واقعی دفاع از حقوق بشر در قانون آمریکا؛ دفاع از حقوق ظالم است
حجت‌الاسلام حسینی گفت : از منظر آمریکا دفاع از حقوق بشر؛ یعنی دفاع از حقوق ظالم، چراکه آمریکا که خود بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است، خود را منادی حقوق بشر می‌نامند و کسانی (بردگان و غلامان حلقه‌به‌گوش) که منافعش را تأمین نکنند، در زمره ناقضین این قانون‌اند و کسانی مثل حکومت فاسد عربستان که خون مردم مظلوم و بی‌دفاع از چنگالش می‌چکد و گاو شیرده آمریکا است، طرفدار حقوق بشرند!

وی ادامه داد : درواقع از منظر آمریکا کسانی که تأمین‌کننده منافع او هستند، پایبند به حقوق بشرند. در عرصه بین‌المللی استفاده دوگانه از عنوان حقوق بشر برای آمریکا و متحدان غربیش امری بدیهی است.

مردم دنیا می‌دادند که آمریکا بزرگ‌ترین دشمن و ناقض حقوق بشر است
حسینی تصریح کرد : این در حالی است که مردم دنیا بیدار شده و می‌بینند آمریکا بزرگ‌ترین دشمن و ناقض حقوق بشر است، زیرا عامل اصلی حدود ۱۰۰ کودتای نظامی در کشورهای مختلف ۶۰ سال نسل‌کشی در فلسطین، معامله فریبکارانه پول در برابر زمین و مطرح کردن معامله قرن و حمایت حکام خودفروخته و سرسپرده عرب از این طرح، آمریکا است.

امام‌جمعه ابرکوه گفت : امروز آمریکایی با این ویژگی‌ها  که بزرگ‌ترین حامی تروریسم دولت اسرائیل است، ایران اسلامی را حامی تروریسم می‌خواند درحالی‌که در دید ملت‌های حق‌طلب دنیا، ترامپ منفورترین و خبیث‌ترین دولت‌های جهان است که همچون اشرار گذشته‌اش عامل قتل، غارت، چپاول، تفرقه و ناامنی در دنیا است.

ایران به ملت‌های جهان جرأت بخشید که «مرگ بر آمریکا» را فریاد بزنند
وی بیان کرد : کسی که علیه ملت ایران ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را به جرم استقلال‌خواهی و استکبارستیزی وضع کرده است، اما به گفته مقام معظم رهبری، این ملت مظلوم ایران و درعین‌حال مقتدر باصلابت و مقاومت مثل کوه ایستاده و باقوت به حرکت خود ادامه می‌دهد و به ملت‌های جهان جرأت داده که در برابر هر زورگوی تجاوزگر خصوصاً آمریکا بایستند و فریاد مرگ بر آمریکا سر دهند.

حسینی تأکید کرد : شکار پهباد گران‌قیمت و مهم آمریکایی توسط رزمندگان دلاور ما و بی‌اعتنایی فلسطینیان به اجلاس منامه و همراهی نکردن با طرح معامله قرن، پیام‌آور مرگ آمریکا است.

امام صادق (ع) پایه‌گذار و ترویج‌دهنده علوم و معارف دینی و مبانی فقهی بود
امام‌جمعه ابرکوه، در ادامه خطبه‌ها سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را تسلیت گفت و ادامه داد : ازآنجاکه هم‌زمان با دوران امامت ایشان، نسل پلید بنی‌امیه در حال نابودی و نسل نانجیب بنی‌عباس در حال رویش بود، موفق شدند بزرگ‌ترین مرکز علم و فضیلت را در مدینه ایجاد کنند.

وی عنوان کرد : ایشان باتربیت شاگردانی بارز، اساس علوم و معارف دینی و مبانی فقهی را ترویج کردند، که بابیان عظمت و حقانیت و بنیان دار بودن مکتب شیعه، این مذهب منتسب به آن حضرت و معروف به مذهب جعفری شد.

با شهادت آیت‌الله صدوقی؛ اسلام خدمتگزاری متعهد، ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد
حسینی در پایان نیز ضمن گرامیداشت ۱۱ تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله صدوقی شهید محراب، خاطرنشان کرد : امام خمینی (ره) در خصوص شهادت ایشان فرمود؛ دوستی عزیز که بیش از ۳۰ سال با او آشنا بودم و روحیات عظیمش را از نزدیک درک کردم، از دست دادم. اسلام خدمتگزاری متعهد، ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد و در ازاء آن به هدف نهایی که آمال این شهیدان است نزدیک شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد