Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خطیب جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: اگر ابعاد کودتای آمریکایی 28 مرداد برای نسل جوان بیان نشود تاریخ دوباره تکرار می شود.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان به واقعه 28 مرداد که یادآور خیانت آمریکا در حق ملت ایران با انجام کودتا علیه دولت قانونی دکتر مصدق در سال 1332 می باشد پرداخت.

کودتای آمریکایی 28مرداد باید برای نسل جوان تبیین شود
وی بیان داشت: 28مرداد روز کودتای سیاه توسط سازمان سیا در ایران است؛ کودتای آمریکائی ها موضوعی است که اگر به خوبی برای نسل جوان درک نشود می تواند منجر به تکرار تاریخ برای ملّت های دیگر شود.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: 28 مرداد نشان داد که آمریکا و مستکبرین غیر قبل اعتماد، بدخواه دولت ها و ملت های مستقل هستند و به حّداقل ها راضی نخواهند شد.

دهه امامت فرصتی برای تبیین جریان ثقیفه/ جنگ های یمن و تولد داعش در کشورهای مسلمان نتیجه جریان سقیفه است
حجت الاسلام حسینی با تبریک عید سعید غدیر بیان کرد: از هفته ولایت باید کسب بصیرت کرد که مردم بتوانند جریان ثقیفه را از جریان غدیر تشخیص دهند.

حسینی افزود: امروز تقابل جریان ثقیفه و غدیر در جنگ یمن خودنمائی می کند؛ حملات وحشیانه داعش که نماد دیگری ار جبهه ثقیفه است با جبهه مقاومت فاطمیون، زینبیون، حزب الله و جیش الشعبی که نماد جبهه غدیر بوده و دندان داعش را در دهانش شکستند ادامه دارد و می رود تا بستر ساز حکومت جهانی مهدی آل محمد (ص) گردد.

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگر از سخنان خود به دیدار هفته گذشته هیئت جنبش انصارالله یمن با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امروز نظرات حکیمانه و هشدار بخش رهبری درباره نقشه های دشمنان در یمن، برای همه روشن شده و با توجه به شکست ائتلاف سعودی به دنبال تجزیه یمن بر اساس مناطق مورد نفوذ خود هستند و لذا مذاکره یمنی یمنی ضرورت دارد نه تصمیم بیگانه برای این کشور.

خطیب جمعه ابرکوه در ادامه به مسئله دیگر در جهان اسلام و حکم دادگاه نیجریه به آزادی شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه برای انجام سفر درمانی به هند پرداخت.

وی افزود: این رهبر مبارز، با خانواده‌اش به هند سفر کرده اما هند هم به دستور آمریکا برای این روحانی مبارز محدودیت قائل شده است؛ نجات این روحانی فداکار از چنگال وهابی های نیجری بسیار خوب است.

پیشرفت های صنعت دفاعی کشور نتیجه اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی
امام جمعه ابرکوه در بخش پایانی خطبه ها به ۳۱مرداد روز صنایع دفاعی اشاره کرد و گفت: امروز صنایع دفاعی دستاوردی خیره کننده در نظر دوست و دشمن برای ایران اسلامی داشته که با همت جوانان مبتکر و متعهد کشورمان صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پیشرفت های معجزه‌آسای متخصصان عرصه صنعت دفاعی، در شرایط تهدید و تحریم، مظهر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

این مقام مسئول ادامه داد: نتیجه پیشرفت شگرف جوانان ما در صنعت دفاعی، بالارفتن توان دفاعی کشورمان در عرصه های مختلف نظامی است که چشم جهانیان را خیره ساخته و سرچشمه اندیشه تجاوزگرانه بدخواهان را کور ساخته است.

وی موشک های مختلف دور برد، میان‌برد، هدایت‌شونده، نقطه زن بالستیک، دوربرد قیام، شهاب، فاتح 110 و دیگر موشک های قابلیت دار برای تغییر جهت در طول مسیر را نمونه ای از این توفیقات برشمرد.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد