دو پروژه گردشگری با حضور معاون رئیس جمهور در میبد افتتاح شد+ عکس - نمایش محتوا - پایگاه اطلاع رسانی سرو ابرکوه
Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

همزمان با دهه مبارک فجر؛


همزمان با دهه مبارک فجر دو پروژه گردشگری ظهر امروز با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار یزد در شهرستان میبد به بهره برداری رسید.

به گزارش سروابرکوه به نقل از میبد خبر، جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و زمانی قمی استاندار یزد در راس هیئتی ظهر امروز جهت افتتاح پروژه های گردشگری و بازدید از اماکن تاریخی و صنایع دستی میبد وارد این شهرستان شدند.

این هیئت در بدو ورود به میبد به گلزار شهدای شهیدیه میبد رفته و با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

معاون رئیس‌ جمهور و استاندار یزد همچنین با حضور بر تربت مرحوم آیت الله اعرافی(ره) یاد و خاطره امام جمعه فقید این شهرستان را گرامی داشتند.

افتتاح بومگردی عمارت مادری و هتل رستوران سنتی میبد از برنامه های اصلی این هیئت بود.

بومگردی عمارت مادری در زمینی به مساحت 500 متر مربع و زیربنای 230 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 600 میلیون تومان توسط بخش خصوصی در منطقه شهیدیه میبد به بهره برداری رسیده که دارای 6 اتاق سنتی، زیر زمین، سرداب و 3 بادگیر می باشد. این بومگردی ظرفیت پذیرایی از 40 مسافر و اشتغالزایی 10 نفر بصورت مستقیم را دارد.

هتل رستوران سنتی میبد نیز در زمینی به مساحت 400 متر مربع و زیر بنای 350 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط بخش خصوصی در فضایی سنتی احداث شده که دارای 12 سوئیت بوده و رستوران این مجموعه ظرفیت پذیرایی از 200 میهمان را داراست.

بازدید از کاروانسرای شاه عباسی، موزه زیلو و هتل سنتی گلشن از دیگر برنامه ای سفر معاون رئیس‌ جمهور و استاندار یزد به میبد بود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد