Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

آیت الله ناصری:


خطیب جمعه یزد با اشاره به سوابق تاریخی اعتماد به آمریکا گفت: تنها دستاورد ارتباط با آمریکا ذلت و خواری برای کشور است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا؛ امام جمعه یزد درخطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد خود با بیان اینکه خداوند انسان را عزیز می‌خواهد، نه ذلیل اظهار داشت: اگر فردی کاری انجام دهد یا چیزی بخواهد که باعث ذلتش شود، به فرموده امام حسن عسکری (ع)، قبیح‌ترین کار را انجام داده که نظیر آن تمسک جستن به آمریکا و انگلیس است.

آیت الله محمدرضا ناصری افزود: : نگاه این کشورها، به سایر ملل و جوامع به ویژه کشورهای اسلامی به گونه‌ای است که باعث ذلت انسان و مسلمین می‌شوند همانگونه که دلارهای عربستان سعودی را می‌گیرند و به او سلاح می‌دهند و در همه امور او دخالت می‌کنند به همین دلیل است که عربستانی‌ها نگران و ناراحت این موضوع هستند که رئیس جمهور آمریکا چه کسی خواهد بود و آیا هوای آنها را خواهد داشت یا خیر که همه این ها از ذلت پادشاهان و امرای عربستان سعودی ناشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) تاکید می‌کردند که ما به هیچ عنوان نباید زیر بار چنین ذلت‌هایی برویم، گفت: الان در کارهایی که ما باید انجام دهیم و آمریکایی‌ها به ما می خواهند در این کارها به چشم حقارت نگاه کنند، ما باید هوشیار باشیم و عزت و کرامت خودمان را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه آمریکا در طول سال‌های پس از انقلاب تلاش زیادی برای نابودی انقلاب کرده، بیان کرد: یک راه این است که آزادگی را رها کنیم و با رها کردن دین و حیثیت و استقلالمان به سمت آمریکایی‌ها برویم و همچون سعودی‌ها به بنده زرخرید آنها تبدیل شویم تا آیا مورد حمایت آنها قرار گیریم یا اینکه باز به دنبال زمین زدن ما باشند.

ناصری اذعان کرد: در برابر رویکرد نخست، نسخه‌ای که خداوند متعال می‌دهد این است که  در برابر این اقدامات دشمنان سست نشوید و ناراحتی خودتان را نشان ندهید. خداوند بیان می‌کند مومنان بسیار بالاتر از این ها هستند و باید با صبر و استقامت کرده و در مسیر پیشرفت و موفقیت حرکت کنند تا اسلام در جهان فراگیر و همه‌گیر شود.

خطیب جمعه یزد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته یزد نیز با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع)، آن حضرت را دارای عظمت و بزرگواری ویژه‌ای دانست و تاکید کرد: این حضرت با سه خلیفه بنی‌عباس هم عصر بودند و بنی‌عباس نیز می‌دانست که فرزندی از ایشان متولد می‌شود که دنیا را دگرگون می‌کند به همین دلیل به شدت تحت نظر بودند. آن حضرت برای اینکه ارتباطشان با شیعیان قطع نشود در هر شهری نماینده‌ای معین کردند تا مردم را برای دوران غیبت امام زمان (عج) آماده کنند.

انتهای پیام/آ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد