Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه:


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه در سومین انجمن یاوران وقف گفت: در صورت فعال شدن جانمائی جغرافیائی موقوفات به صورت آنلاین، دیگر کسی نمی تواند ذره ای در موقوفات دخل و تصرّف کند.

به گزارش سرو ابرکوه، سومین انجمن یاوران وقف در محل اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه با حضور حجت الاسلام حسینی امام جمعه و برخی مسئولین ادارات فرهنگی شهرستان برگزار شد.


سید محسن ابطحی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره، بزرگترین سرمایه اوقاف را اعتماد مردم و مسئولین برشمرد.


ابطحی افزود: اوقاف علاوه بر فعالیت های گذشته خود در حال به روز کردن برنامه های جدید است و تاکنون سامانه اطلاعات جامعه موقوفات را فعال و درصدد راه اندازی جی آی اس می باشد، که تا پایان سال جاری اقدام خواهد شد.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گفت: در صورتی که جانمائی جغرافیائی موقوفات به صورت آنلاین فعال شود، دیگر کسی نمی تواند ذره ای در موقوفات دخل و تصرّف کند.


وی عنوان کرد: در گذشته هفتصد رقبه موقوفه وجود داشته است و اکنون سیصد رقبه دیگر شناسائی و وارد سامانه خواهد شد.


حجت الاسلام حسینی امام جمعه ابرکوه، نیز ضمن بازدید از اداره اوقاف و امور خیریه و گرامیداشت روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار کرد: حفظ موقوفات عقلأ، شرعاً و عرفاً واجب است یعنی مردم به حسب توصیه دینی و حکم عقل خود را موظف به اداء حقوق موقوفات می دانند و اوقاف باید از این فرصت استفاده کند.


حجت الاسلام حسینی افزود: فرهنگ سازی در امر تشویق به وقف، اداء حق موقوفات و محقق ساختن نیّات واقف باید از هر طریق ممکن، بویژه با برگزاری مسابقات فرهنگی، مطالعات و بیان موضوع از منابر و مبلغّین، در دستور کار قرار گیرید.


وی با بیان این مطلب که علت موفقیت اداره اوقاف و امور خیریه در حوزه بقاع متبرکه، توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری است، گفت: مشکل نداشتن ساختمان اداری برای اوقاف هم موضوعی غیر قابل حل نیست و لازم است با حمایت مسئولین شهرستان و استان حل شود.


انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


خلیل
سلام
احسنت خدا قوت
خیلی خوبه دستتون درد نکنه
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۰۹:۳۲

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد