Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

جوان موفق مهردشتی مطرح کرد


جوان موفق مهردشتی و تنها نانوای نصرت آباد گفت: همزمان با 15 ماه رمضان تنها نانوایی نصرت آباد به نام امام حسن (ع) در مدت 15 روز به کمک جوانان محل، راه اندازی و به بهره برداری رسید.

به گزارش سرو ابرکوه، همیشه جوانان با استعداد و فعال با حمایت های مردم و مسئولان، موفقیت هایی را برای محل، شهر و در نهایت کشور به ارمغان آورده اند که در نوع خود بی نظیر است.

پس از 2 ماه شاگردی اکنون شاطر محله است
رضا تولایی جوان شانزده ساله مهردشتی و تنها نانوای محله نصرت آباد، پس از 2 ماه شاگردی و آموختن حرفه نانوایی، اکنون مدتی است به تنهایی در این شغل فعالیت می کند. وی یکی از ورزشکاران موفق شهرستان است که تا کنون نیز موفق به کسب رتبه های برتر در رشته کشتی شده است.

تولایی در گفتگوی اختصاصی با سرو ابرکوه، در خصوص انگیزه خود برای انجام این کار اظهار کرد: ماه رمضان سال گذشته تعدادی جوانان عضو حلقه صالحین محله دور هم جمع شدند و تصمیم گرفتند در قالب یک گروه، هم صدا با هم برای رفع مشکلات نصرت آباد پیش قدم شوند.

وی بیان کرد: از آنجا که نان نیازی اولیه و اساسی مردم است، راه اندازی نانوایی امام حسن (ع) همزمان با سالروز میلاد حضرت در 15 رمضان، که حدود 5 سال پیش تعطیل شده بود، اولویت کار این جوانان قرار گرفت و با در نظرگرفتن مغازه ای جنب نانوایی سابق فعالیت خود را آغاز کردند.

جوان مهردشتی ادامه داد: تا قبل از احداث نانوایی امام حسن (ع) مردم برای تهیه نان از مغازه های لبنیاتی محل، نانوایی های شهر ابرکوه و مهردشت و... اقدام می کردند. مغازه نانوایی به همت جوانان و مردم نیکوکار محل و با حمایت برخی مسئولان مجدداً راه اندازی شد.

راه اندازی نانوایی در طول 15 روز توسط جوانان نصرت آباد
وی تصریح کرد: تمام کارهای مرمت و بازسازی از جمله بنایی، کاشی کاری، سرامیک، برق کشی، لوله کشی، نصب تنور و دستگاه نانوایی و... را همین جوانان در مدت زمان 15 روز، در شب های ماه رمضان پس از افطار تا قبل از سحر، انجام دادند.

کشتی گیر موفق مهردشتی، با اشاره به اینکه چون صبح ها مشغول درس و مدرسه است فقط شیف عصر نانوایی باز است، گفت: انجام هر کاری مشکلات و سختی هایی دارد، ولی با اراده و پشتکار و هدف قرار دادن شعار خواستن توانستن است، بسیاری از ناهمواری ها هموار می شود. هیچ کاری نشدنی نیست.

وی اذعان کرد: در حال حاضر با وجود اینکه کمتر از یک ماه نانوایی فعال شده است، حدود 200 الی 300 قرص نان در یک روز پخت می کنیم، ولی در ایام نوروز احتمالا این تعداد 3 الی 4 برابر افزایش می باید.

رفع مشقت های مردم نصرت آباد انگیزه ای بود برای شروع نانوایی
تولایی تأکید کرد: کمک به مردم محله، رفع مشقت های رفت و آمد آنان برای تهیه چند قرص نان، احداث کارگاه های تولیدی کوچک جهت رونق اقتصادی و اشتغالزایی در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است، انگیزه ای بود که مرا برای نانوایی کردن مشتاق تر می کرد.

وی در پایان گفت: دوست دارم نان را با عالی ترین کیفیت تحویل مردم بدهم تا کسی ناراضی نباشد. البته چون ابتدای راه هستم اگر نقصی هم در کارم باشد از بی تجربگی است که امیدوارم به مرور زمان و پخت بیشتر برطرف شود.

پخت 600 الی 800 قرص نان در ایام نوروز
علی فلاحی نماینده جوانان در بحث راه اندازی نانوایی امام حسن (ع) که پیگیر کارهای اداری و مجوز بود، بیان کرد: با توجه به اینکه روزهای پایانی سال را سپری می کنیم و ایام نوروز را در پیش داریم، پیش بینی می کنیم که ان شاءالله روزانه بین 600 تا 800 قرص نان در این نانوایی پخت شود.

فلاحی خاطرنشان کرد: نبود تقاضا، کاهش درآمد و شاطران غیربومی علت تعطیلی چندساله این نانوایی بود، که در حال حاضر مشکل طی کردن مسافت طولانی نصرت آباد تا ابرکوه و مهردشت را برای مردم محل رفع کرده است.

رونق و آبادی نصرت آباد هدف اصلی جوانان این محله است
وی با اشاره به اینکه مغازه نانوایی با همت جوانان، خیّرین و حمایت های بخشدار بهمن و شهردار مهردشت مجدداً راه اندازی و به بهره برداری رسید، گفت: اشتغالزایی، آبادانی و رونق نصرت آباد هدف جوانان این محل است و در همین راستا تلاش برای ساخت زورخانه، مرمت حمام قدیمی، بازسازی کوچه ها و خیابان های نصرت آباد از جمله برنامه های آنها است که در حال انجام و یا در دست اقدام می باشد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 4.666666666666667 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد