Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رضایت مردم ابرکوه از اولین خون گیری در پایگاه انتقال خون شهرستان؛


مردم ابرکوه و اهداء کنندگان خون، ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان، خواستار دائمی شدن این مرکز برای همیشه شدند.

به گزارش سرو ابرکوه، صبح امروز اولین خونگیری در پایگاه انتقال خون شهرستان ابرکوه، با حضور تیم متخصص اعزامی از استان فارس، انجام شد. در این گزارش نظر مردم ابرکوه را در خصوص راه اندازی این مرکز، بخوانید.

این پایگاه سیّار انتقال خون به مرکز دائمی تبدیل شود
غلامرضا برزگر از اهالی مریم آباد شهرستان ابرکوه که به علت پر شدن لیست نتوانست خون اهداء کند، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: خدا را شاکریم که پایگاه انتقال خون در ابرکوه راه اندازی شد و ان شاءالله این پایگاه سیّار به مرکز دائمی تبدیل شود. 

برزگر افزود: به قول معروف شاید برای ما هم اتفاق بیفتد، زمانی پدرم بیمار بودن و دیگران به وی خون اهداء کردند. اکنون نیز نسبت به جامعه احساس مسئولیت کردم و مدتی است برای اهداء خون به شهرستان های یزد و آباده می رفتم.

شهروند ابرکوهی بیان کرد: الان هم به محض این که خبر راه اندازی پایگاه انتقال خون شهرستان را از طریق فضای مجازی شنیدم با اشتیاق به این مرکز آمدم.

رفتن به شهرهای همجوار برای اهداء کنندگان خون هزینه بر و وقتگیر است
حمید عبدالغفاری خیّر ابرکوهی عنوان کرد: با توجه به این که امروز اولین روز آغاز به کار پایگاه انتقال خون در ابرکوه بود، الحمدلله استقبال خوبی از طرف مردم شهرستان به عمل آمد.

عبدالغفاری ادامه داد: بسیار خرسند هستیم این پایگاه در شهرستان راه اندازی شده است، زیرا با توجه به اینکه افراد زیادی برای اهداء خون به شهرهای همجوار مراجعه می کردند و این امر، هم هزینه بر و هم وقتگیر بود.

وی با اشاره به جمله اهداء خون اهداء زندگی است، گفت: امیدوارم این پایگاه سیّار به زودی تبدیل به یک پایگاه دایمی شود و مردم عزیزمان بتوانند بدون هیچ گونه ناراحتی و دردسری در اهدای خون به هموطن سهیم شوند.

راه اندازی پایگاه خطرات جاده ای را کاهش می دهد
علی فلاح زاده یکی دیگر از شهروندان ابرکوه، پس از اهداء خون گفت: قطعاً مردم از راه اندازی پایگاه انتقال خون شهرستان خوشحال هستند. حتی اگر هر دو هفته یکبار هم خونگیری انجام شود، عالی است.

فلاح زاده ضمن بیان اینکه این پایگاه کاستی هایی دارد، خاطر نشان کرد: احداث این مرکز جلو بسیاری از هزینه ها و خطرات احتمالی رفت و آمد مردم به یزد و آباده را کاهش می دهد.

ساختمان این مرکز نیازمند فضا و تجهیزات بیشتر است 
جعفر صالح زاده که در طول 10 سال گذشته برای اهداء خون به شهرستان های آباده و یزد می رفت، گفت: از آنجا که همیشه برای اهداء خون متقاضی زیادی در ابرکوه وجود دارد، احداث چنین پایگاهی لازم و ضروری است، البته در صورتی که ادامه داشته باشد.

صالح زاده تصریح کرد: البته می طلبد ساختمان این پایگاه وسیع تر و با تجهیزات بهتر مجهز شود، تا مردم با آرامش بهتری بتوانند در این امر شرکت کنند.

در جاده ابرکوه- آباده بودم و بلافاصله برگشتم
محمود رنجبر از اهالی صفی آباد دهستان فراغه، در حین اهداء خون گفت: صبح امروز برای اهداء خون به سمت شهرستان آباده حرکت کرده بودم، که سر دو راهی سورمق یکی دوستان تلفنی خبر داد، در پایگاه ابرکوه خونگیری انجام می شود.

رنجبر افزود: بلافاصله به سمت ابرکوه برگشتم و در این مرکز ثبت نام کردم. پس از انجام کارهای اداری در شهرستان، بدون صرف هزینه های اضافی رفت و برگشت و وقت، در ابرکوه خون اهداء کردم.

وی در پایان از تمامی کسانی که در این کار خداپسندانه قدمی برمی دارند و برای احداث این پایگاه تلاش می کنند، تشکر کرد.

پایگاه انتقال خون ابرکوه در آینده نزدیک ثابت و دائمی می شود
محمد محامدی فرماندار ابرکوه، اظهار کرد: اهداء خون یکی از بهترین اعمال نوع دوستی است، که به خدا را شکر در وجود مردم ابرکوه به وضوح دیده می شود.

محامدی ادامه داد: راه اندازی این پایگاه با پیگیری مردم بزرگوار ابرکوه انجام شد. این پایگاه سیار با پیگیری های انجام شده و گرفتن قول مساعدت از مسولان استان در آینده نزدیک به پایگاه ثابت و دایمی تبدیل خواهد شد.

نیروی متخصص در ابرکوه جهت خونگیری فراهم شده است 
جهانگیر امیدی مسئول پایگاه خونگیری شهرستان ابرکوه، گفت: خوشبختانه ابرکوه به لحاظ فراوانی و کیفیت خون رتبه بالایی در استان دارد.

وی تأکید کرد: تعداد متقاضی اهداء خون زیاد است به نحوه ای که تا به حال نتوانستیم پاسخگوی این نیاز ها در شهرستان باشیم. سال ها است که پیگیر راه اندازی و تجهیز این مرکز هستیم، ولی متاسفانه تا کنون با وجود تأمین تجهیزات اولیه و نیروی انسانی آن، نتوانستیم به طور دائم در خدمت شهروندان باشیم.

امیدی گفت: خوشبختانه با پیگیری و هماهنگی هایی که با همکاران در استان یزد و فارس انجام شد، به تعدادی از پزشکان و پرستاران ابرکوه در این زمینه آموزش های مقدماتی و تکمیلی داده شد، ساختمان پایگاه نیز برای انجام کار آماده است.

مسئول پایگاه خونگیری ابرکوه تصریح کرد: مسئولان مربوطه جهت تجهیز مرکز اعتبار ۱۰۰میلیون تومانی به این کار اختصاص دادند و امیدواریم با همت مسئولان این پایگاه به صورت هفتگی ادامه یابد.

اعزام تیم متخصص از استان فارس به ابرکوه، هزینه بر است
منصور دهقان مدیر پایگاه انتقال خون آباده ضمن اشاره به استقبال خوب مردم ابرکوه، اظهار کرد: مسئولان ابرکوه در سال های گذشته به طور جد پیگیر راه اندازی انتقال خون در شهرستان بود. به طوری که ساختمان آن را آماده و با وسایل اولیه و لازم تجهیز کردند و نیروهای مورد نیاز آموزش دیدند.

دهقان افزود: با توجه به این که ابرکوه و آباده دو شهرستان از استان های مختلف هستند و اعزام یک تیم متخصص از فارس به ابرکوه، هزینه بر است، امیدواریم با هماهنگی مرکز در تهران و برنامه ریزی مناسب، این پایگاه موقت به دائمی تبدیل شود.

گزارش تصویری اولین خونگیری در پایگاه انتقال خون ابرکوه را در اینجا ببینید.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد