Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس مرکز آموزش فضای مجازی کشور در بافق عنوان کرد


رئیس مرکز آموزش فضای مجازی کشور گفت: 1300کانال در تلگرام به صورت اختصاصی فقط به ساحت حضرت زهرا(س) توهین می کنند.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از بافق خبر؛ همایش فضای مجازی و خانواده با حضور دکتر مومن نسب استاد دانشگاه و رئیس مرکز آموزش فضای مجازی کشور، مسلمان جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق، طالعی معاون فرماندار، حسن زاده مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن و جمعی از مردم در آستان مقدس امام زاده عبدالله(ع) شهرستان بافق برگزار شد.

دکتر مومن نسب در این همایش گفت: مقام معظم رهبری در دوم بهمن ماه سال گذشته تمام مسئولین را دعوت و گفتند که باید مسائل فضای مجازی حل شود در غیر این صورت خودم اقدام انقلابی می کنم.

وی در ادامه افزود: اگر در راس حکومت اسلامی حضرت علی(ع) باشد، ولی مردم به حرف رهبر جامعه عمل نکنند ماجرای کوفه اتفاق می افتد. بی اثر کردن هرچیز از حذف کردن آن خطرناک تر است.

مومن نسب تصریح کرد: دشمن دنبال این است که رهبر جامعه یک حرفی بزند و اجرا نشود یا برعکس آن اجرا شود و به شدت روی آن نیز در حال کار کردن هست. وظیفه ما این است که باید رهبر جامعه را فهمید و هیچ کدام از ائمه اطهار از دشمنانشان ضربه نخوردند بلکه از کسانی ضربه خوردند که ادعای دوستی داشتند.

مومن نسب افزود: اکثر نرم افزارهای خارجی اسرائیلی و همه دشمنان داخلی و خارجی  ما یکپارچه حامی تلگرام و دیگر نرم افزارهای خارجی هستند و به شدت مخالف فیلتر شدن آن هستند که بتوانند هر موقع اراده کردند کشور را به آشوب و اطلاعات خارج کند.

سخنران همایش فضای مجازی و خانواده در بافق اظهار داشت: مبارزه با فتنه های فضای مجازی بصیرت بالایی می خواهد چون دشمن درحال خدمت دادن به ما است. سه سال است که گفتیم باید نرم افزارهای خارجی حذف شود چون حاکمیت ملی ما نیز نقض می شد

رئیس مرکز آموزش فضای مجازی کشور گفت: باید به نرم افزارهای داخلی اطمینان و برای تبلیغ آنها بکوشیم و هر شخصی را که به سمت نرم افزارهای داخلی سوق دهیم از زمین دشمن خارج کردیم. نرم افزارهای خارجی را حذف و نرم افزارهای داخلی را نصب تا دو ضربه همزمان را به دشمن وارد کنیم.

مومن نسب به فواید نرم پیام رسان های داخلی اشاره و افزود: نرم افزارهای ایرانی اطلاعات کاربر را از کشور خارج نمی کنند و همچنین از خارج کشور نیزکسی نمیتواند شما را هک کند، اگر کسی در پیام رسانی داخلی شما را هک کرد پلیس می تواند هکر را پیدا کند و این در حالی است که در پیام رسان خارجی این کار امکان پذیر نیست. اگر در پیام رسان داخلی کسی شما را هک کرد مدیر نرم افزار و هک کننده باید به شما طبق قانون جریمه پرداخت کند.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته تلگرام 50میلیارد دلار ارز از ایران خارج کرده که این مبلغ چقدر روی تورم اثر گذاشته است، 23میلیون نفر از مردم ایران عضو یک کانال غیر اخلاقی هستند که 82درصد از آنها در رده سنی کمتر از 18سال هستند.

این استاد دانشگاه به آمار تعداد کانال های تلگرامی اهانت به ائمه اطهار اشاره و بیان داشت: 1300کانال در تلگرام به صورت اختصاصی فقط توهین به حضرت زهرا(س) می کنند. چندین کانال هم علیه نظام، انقلاب و اسلام در حال فعالیت هستند و آمار آنها نیز بالغ بر 700هزار نفر است که جوان های مارا جذب و شستشوی مغزی می دهند.

رئیس مرکز آموزش فضای مجازی کشور در رابطه با شبکه ملی اطلاعات گفت: این شبکه دسترسی شما را به کشورهای دیگر بیشتر می کند ولی دسترسی کشورهای دیگر را به شما کم می کند و دشمن از همین بخش نگران است چون نمی تواند دیگربه شما ضربه و اطلاعات شما را سرقت کند چون اکثرا شغلشان این است که از این طریق به ایران آسیب برسانند.

مومن نسب تصریح کرد: خیلی از افتضاحات و کانال های مستهجن که در پیام رسان های خارجی است در پیام رسان داخلی نیست. کسانی که در تلگرام شغل دارند اگه دارای مجوز باشند در نرم افزارهای داخلی هم می توانند تبلیغ کنند.

رئیس مرکز آموزش فضای مجازی کشور در پایان گفت: کسانی از فیلتر شدن تلگرام ناراحتند که کارهای غیر اخلاقی و محتوای نامناسب می گذارندو از طریق فروش مواد الکی و مخدر پول در می آورند و امنیت کشور را به خطر می اندازند و در این شرایط سیاسی می خواهند از این آب گل آلود ماهی بگیرند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد