Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر کل صدا وسیمای مرکز یزد خبر داد


مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد گفت: طبق اعلام مرکز نظرسنجی و افکارسنجی سازمان صدا و سیما، سیمای مرکز یزد 11 درصد رشد مخاطب و صدای مرکز یزد 12 درصد رشد مخاطب در این سه سال داشته است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا، احمد پهلوانیان در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات شاخص این مرکز در ایام محرم و صفر گفت: برای نخستین بار از 23 نقطه استان در این ایام پخش زنده عزاداری‌ها در صدا و سیما داشتیم که البته مرهون زحمات تلاشگران این عرصه در دوره های قبل نیز بوده است که از آن جمله می‌توان پخش زنده عزاداری از حسینیه مریم آباد، مسجد حظیره، امیرچخماق، حسینیه آقا، امامزاده جعفر(ع)، حسینیه پنبه کاران و ... در شهرستان یزد نام برد.

وی ادامه داد: از عزاداری‌های شهرستان‌های اشکذر، مهریز، تفت، اردکان، بافق، ابرکوه و زارچ نیز در برخی برای اولین بار و در برخی برای دومین بار پخش زنده از صدا و سیمای مرکز یزد انجام شد و همچنین ارتباط‌های مستقیم از مشهد، کربلای معلای و مرز چزابه با صدا و سیمای یزد در این ایام برقرار شد.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد عنوان کرد: با هماهنگی‌هایی که قبل از ماه محرم صورت گرفته بود پخش مستقیم عزاداری‌های یزد را از شبکه‌های مختلف ملی داشتیم و شبکه آموزش نیز تنها عزاداری‌های یزد را به صورت پخش زنده نمایش می‌داد که در این زمینه هیئت‌ها، مسئولان حسینیه‌ها، فرمانداران در شهرستان‌ها بسیار کمک کردند و صدا و سیمای یزد از نظر کیفی و کمی پخش عزاداری‌ها رشد قابل توجهی را داشت.

پهلوانیان گفت: سال گذشته صدا و سیمای مرکز یزد رتبه سوم را در پیشرفت در تمام شاخص‌ها به دست آورد که نسبت به امکانات و بودجه‌ای که در اختیار دارد این جایگاه بسیار خوب بود و در جشنواره‌ای که در شهرکرد برگزار شد صدا و سیمای مرکز یزد 16 رتبه برتر و سه تندیس را کسب کرد که تندیس‌ها شامل تندیس بهترین رادیو، بهترین برنامه کودک و بهترین کارگردان نمایشی سیما در کشور بود.

وی ادامه داد: با اینکه ساخت برنامه‌های نمایشی در یزد تعطیل شده بود با توجه به قول‌هایی که داده بودیم و با وجود کمبود امکانات، ساخت این برنامه‌ها در یزد شروع شد، سریال و چند تله فیلم ساخته شد، اولین سینمایی مرکز یزد که در واقع سومین سینمایی کشور بود لکنت نام داشت و در دو جشنواره‌ای که شرکت داشت 16 رتبه کسب کرد و شاخص‌ترین فیلم در جشنواره بود که برای یزد افتخارآمیز بود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد از ساخت سریالی با عنوان الف ویژه خبر داد و گفت: این سریال به زندگی شهید محراب آیت‌الله صدوقی(ره) به عنوان دومین شخصیت انقلابی کشور و همچنین به تاریخ انقلاب و شخصیت‌های دیگر انقلابی در یزد می‌پردازد که از ابتدای سال کار آن شروع شده و بسیار پرهزینه است و پروژه اصلی برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در یزد است.

پهلوانیان با بیان اینکه مستند و انیمیشن نیز در یزد به تولید رسیده است و در این زمینه موفق بوده است، افزود: واحد انیمیشن در سال 95 در یزد راه‌اندازی شد؛ همچنین مخاطبین درخواست برنامه‌ای برای روز جمعه را داشتند که با تلاش‌هایی که انجام شد در هفته آینده برنامه‌ای با عنوان جمعه طلایی به روی آنتن می‌رود که به دنبال گرفتن آنتن ملی برای آن نیز هستیم که به شخصیت‌ها، هنرمندان و ظرفیت‌های استان می‌پردازد.

ور در خصوص ارزیابی‌ برنامه‌های و رشد مخاطبان صدا و سیمای مرکز یزد نیز گفت: طبق اعلام مرکز نظرسنجی و افکارسنجی سازمان صدا و سیما، سیمای مرکز یزد 11 درصد رشد مخاطب و صدای مرکز یزد 12 درصد رشد مخاطب در این سه سال داشته است.

انتهای پیام/

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد