Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوادرب باب طوعه حرم حضرت مسلم بن عقیل (ع) طی مراسمی با حضور عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) در مصلای آیت الله اعرافی(ره) میبد رونمایی شد.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از میبد خبر، مراسم رونمایی از درب باب طوعه حرم حضرت مسلم(ع) همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و با حضور عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در شبستان حضرت زهرا(س) مصلای آیت الله اعرافی(ره) میبد برگزار شد.

قرائت زیارت عاشورا و روضه سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و حرم حضرت مسلم(ع) و تبرک مردم از برنامه های اصلی این مراسم بود.

گفتنی است طرح باب طوعه، طرح  اجرایی استان یزد است که آماده‌سازی اولیه، کار چوب و مقداری قلم‌زنی مس در یزد و آبکاری طلای آن در قم و قلم‌زنی، میناکاری و مونتاژ در اصفهان انجام شده است.

در ساخت این درب به ابعاد ابعاد 3متر و 80 سانتیمتر در 3 مترکه 500 کیلوگرم وزن دارد حدود 2 کیلوگرم طلا بکار رفته است و قریب به 650 میلیون تومان هزینه شده است که تا قبل از ماه مبارک رمضان به عراق منتقل خواهد شد تا عملیات نصب آن در حرم حضرت مسلم (ع) انجام شود.

درب دیگر حرم حضرت مسلم(ع) به نام پروژه باب حمیده بنت مسلم در حال مونتاژ است و پس از آماده‌سازی جهت نصب به مسجد کوفه انتقال می‌یابد.

این درب که با کمک مردمی و خیری ساخته شده، بعد از شهرستان اردکان و با رایزنی صورت گرفته توسط ستاد عتبات عالیات میبد تا سه شنبه 18 اردیبهشت ماه درمحل مصلی استقرار داشته و عاشقان اهل بیت می توانند جهت تبرک جستن و اهداء نذورات خود به این مکان مراجعه داشته باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد