Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر یزد:


مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر یزد گفت: رکن مهم انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، که پایه و اساس آن قلمداد می شود، روح خیرخواهی و محبت است، که معمولاً مغفول می ماند.

به گزارش سرو ابرکوه، کارگاه آموزشی و توجیهی آمران به معروف و ناهیان از منکر ابرکوه همراه با پرسش و پاسخ، با حضور سرهنگ مسعود ملانوری مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان یزد، در محل سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برگزار شد.

ملانوری با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار کرد: مردان و زنان مومن به تعبیری سرپرست و اولیاء یکدیگر قلمداد می شوند و لذا نسبت به یکدیگر وظیفه دارند تا دلسوزانه، همدیگر را از افتادن به ورطه های خطرناک نهی کنند و به سوی سعادت و کامیابی رهنمون کنند.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان ادامه داد: رکن مهمی که در انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان روح کلی و پایه و اساس آن قلمداد می شود و معمولا مغفول می ماند، روح خیرخواهی و محبت در انجام این فریضه است.

وی با اشاره به نحوه اجرای امر به معروف و نهی از منکر گفت: علم به واجب یا مستحب و یا حرام بودن امور، احتمال تأثیر، اصرار داشتن شخص مخاطب بر ادامه عمل خود، در پی نداشتن مفسده، از مهم ترین شرایط انجام درست امر به معروف و نهی از منکر است.

ملانوری در پایان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر دارای سه مرحله قلبی، لسانی (زبانی) و عملی است  و افراد با آموزش هایی که از قبل دیده اند، این مراحل را اجرا کنند.

انتهای پیام/ ک

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد