Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه، گفت : رکود پرورش نیروی مدیریتی در سال‌های اخیر تبعات جبران‌ناپذیری برای آینده کشور دارد.

به گزارش سرو ابرکوه، ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه در خطبه‌های نماز جمعه، اظهار کرد : در ماه صفر با افشاگری حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع)، سرنوشت قیام خونین امام حسین(ع) به نفع جریان حق دگرگون و ماهیت کفرپیشه حکومت یزیدی و بنی امیه برملا گشت.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) طبق مشیّت الهی و به‌واسطه بیماری در کربلا مکلّف به دفاع از امام و حجّت خدا نشد تا نسل امامت آسیب نبیند، در سخنان آتشینی پس از معرفی خود به مردم کوفه با عتاب و خطاب، وجدان خفته آنان را بیدار و حکومت یزیدیان را برملا کرد.

حسینی در بخش دیگر از سخنان خود به بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان اشاره کرد و گفت: این جوانان بودند که در جهاد با طاغوت و سرنگونی رژیم ستم‌شاهی و استقرار بخشی به‌نظام ارزشی جمهوری اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، عمران و آبادانی و ترمیم آثار بعد از جنگ و حضور گسترده در جبهه جهاد علمی، جهاد فرهنگی و مقاومت در برابر دسیسه‌های شوم استکبار به جلوداری آمریکای خیانت‌کار، افتخار آفریدند.

امام‌جمعه ابرکوه حضور جوانان بسیجی در هسته گروه‌های جهادی را ارزشمند دانسته و گفت: به‌راستی‌که جوانان ما راه‌حل مشکل‌اند نه مشکل.

وی بابیان اینکه باگذشت چهار نسل از انقلاب؛ نسل چهارم به‌عنوان فرزندان انقلاب با جهاد علمی، عملی و کارآمدی برای کشور افتخارآفرینی کرده و می‌کنند گفت: این نسل پی‌ریزی عرصه فرهنگ و تمدن اسلامی در جهان را به عهده دارد.

حسینی ادامه داد: برخلاف نظریه‌پردازان آمریکائی که فکر می‌کنند گذر زمان موجب تغییر و بروز شکاف بین نسل‌ها می‌شود، انقلاب اسلامی در چهل‌سالگی خود شاهد گرایشی عمیق‌تر نسل جوانان به آرمان‌های اصیل انقلاب است زیرا کارنامه‌ای قابل‌قبول را در پیشرفت‌های علمی و فناوری و فعالیت‌های خودجوش فرهنگی و رسانه‌ای ارائه داده‌اند.

حسینی اجرائی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را زمینه کسب تجربه اجرائی و رُشد جوانان در کشور به صورتی پُرنشاط و باانگیزه انقلابی دانست.
حسینی با ابراز تأسف از اینکه تاکنون شاهد رکود و توقف پرورش نیروی مدیریتی در امر اداره کشور بودیم ادامه داد: مدیران قبلی کشور سخاوتمندانه فرصت مدیریت را در اختیار نسل‌های اوّل و دوّم گذاشتند ولی اگر این روند ادامه پیدا می‌کرد تبعات سنگین و جبران‌ناپذیری برای آینده کشور می‌داشت.

خطیب جمعه ابرکوه به تصویب لایحه عضویت ایران در کُنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در مجلس پرداخته و گفت: این لایحه جمعی موافق و جمع قابل‌توجهی هم مخالف در مجلس، جامعه، حوزه و دانشگاه داشت اما ما وظیفه‌داریم به رأی مجلس احترام بگذاریم.

وی افزود: این مصوبه مسیر قانونی نظر شورای نگهبان را نیز در پیش رو دارد و این شورا به‌دوراز جنجال‌های سیاسی و فشار جناحی هر تصمیمی را گرفت، وجاهت قانونی پیدا می‌کند.

امام‌جمعه ابرکوه افزود: پیوستن به این کنوانسیون که یکی از کنوانسیون‌های سازمان ملل است و از سال 2001 در کشورهای عضو اجرائی شده باید همکاری در زمینه‌های اطلاعاتی – قضائی و استرداد مجرمین انجام شود مصادیقی را که غربی‌ها در همسوئی با امریکا از تروریسم مطرح می‌کنند غیر از مصادیق حقیقی است که ملت ایران و جهان اسلام از آن‌ها آسیب‌دیده است.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد