Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس جامعه هتلداران یزد:


رئیس جامعه هتلداران یزد از اعلام آمادگی کامل جامعه هتلداران یزد برای ارائه خدمات و پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داد.

به گزارش سرو ابرکوه، رئیس جامعه هتلداران یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، از اعلام آمادگی کامل جامعه هتلداران یزد برای ارائه خدمات و پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت:  مجموعه هتل ها و اقامتگاه های استان هر ساله از بهمن ماه شروع به نظافت، بازسازی  و آماده سازی برای ایام عید می کنند و تقریبا از 20 اسفند ماه شروع به خدمت رسانی به مسافران می کنند.

سید امیر ناصرالدین طباطبایی اعلام کرد: در استان یزد 53 هتل، 17 مهمانپذیر، 76 خانه مسافر مجوزدار، 10 اقامتگاه سنتی و 46 اقامتگاه بومگردی است که آماده پذیرایی به مسافران و گردشگران هستند و کمبودی در خصوص تعداد هتل ها و امکانات اقامتی یزد وجود ندارد اما به دلیل وجود مشکلات اقتصادی برآوردها حاکی از آن است که سالی که در پیش است با استقبال کمتر گردشگران و مسافران مواجه باشیم.

وی اذعان داشت: متاسفانه در سال های گذشته ظرفیت بعضی از مهمانسراها و اقامتگاه های مجاز تکمیل نشد چرا که آموزش و پرورش، خانه های مسافرغیرمجاز، مهمانسراهای دولتی از رقبای جامعه هتلداران محسوب می شوند و درصد قابل توجهی از مسافران را جذب می کنند.

طباطبایی با انتقاد به نحوه برخورد با اقامتگاه های غیرمجاز در استان گفت: سال ها است که در تلاش برای مقابله و برخورد با اقامتگاه های غیرمجاز هستیم؛ شهرداری نیز در این خصوص اقداماتی انجام داده است اما تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است.

اقامتگاه هایی غیرمجاز تمایلی برای ساماندهی ندارند

وی با بیان این که مسئله اقامتگاه های غیرمجاز به حدی مهم و بزرگ است که نیاز به یک عزم جدی برای جمع آوری و برخورد با آن ها است ادامه داد: اقامتگاه های غیرمجاز تمایلی به ساماندهی ندارند چرا که اگر ساماندهی شوند ملزم به رعایت قوانین و مقررات می شوند و آن ها به دلیل آزادی هایی که دارند و برای فرار از قانون تمایلی به این کار ندارند.

طباطبایی با بیان این که اقامتگاه های غیرمجاز قیمت پایینی ندارند و در سال های گذشته بعضا آپارتمان هایی با قیمت های بسیار بالا اجاره داده شده است اظهار داشت: استقبال مسافران از این مراکز غیرمجاز بیشتر به دلیل وجود آزادی های موجود در آن ها است. در حالی که در هتل ها و اقامتگاه های مجاز محدودیت های قانونی وجود دارد مثلا ارائه شناسنامه الزامی است، ارتباط افراد بررسی می شود، استفاده از ماهواره ممنوع است و ... اما هیچ گونه محدودیتی در مراکز غیرمجاز وجود ندارد.

عضو کمیسیون عالی واحدهای اقامتی کشور در توصیه به مسافرین نوروزی گفت: متاسفانه سال های گذشته اتفاقاتی بدی برای مسافرین در اقامتگاه های غیرمجاز افتاده است و مسافرین و مهمانان نوروزی برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق ناگوار به اقامتگاه های مجاز مراجعه کنند. اطلاعات مراکز و اقامتگاه های مجاز در سایت میراث فرهنگی وجود دارد و جامعه هتل داران استان نیز آماده پاسخگویی به همه افراد و مسافرین است.

عدم معرفی صحیح مزیت ها و جاذبه های گردشگری یزد

عضو کمیسیون عالی واحدهای اقامتی کشور با تاکید بر معرفی مزیت های گردشگری استان یزد اذعان داشت: استان یزد دارای مزیت های بالقوه بسیار زیادی است که می توان با معرفی و تبلیغات صحیح آن ها را بالفعل کرد و از مزایایی آن بهره برد اما متاسفانه در این خصوص به خوبی عمل نشده و این یکی از دلایلی است که گردشگری یزد از استان های همجوار عقب مانده است.

طباطبایی اظهار داشت: قیمت ها در بخش غذا و هم در بخش اقامت در هتل ها و مراکز اقامتی استان یزد به مراتب ارزان تر از سایر استان های همجوار و مشابه است و این یکی از مزیت های سفر به یزد است که کمتر معرفی شده است.

بدون زیرساخت لازم ثبت جهانی یزد تاثیری در توسعه گردشگری ندارد

وی با اشاره به ثبت جهانی یزد گفت: ثبت جهانی یزد نیز یک مزیت بالقوه است که به خودی خود نمی تواند کافی باشد. اگر زیرساخت ها و اقدامات لازم برای بهره بردن از این فرصت ویژه صورت نگیرد ثبت جهانی نیز نمی تواند تاثیری در پیشرفت گردشگری استان داشته باشد.

طباطبایی با اشاره به نقش مردم و دولت در توسعه گردشگری گفت: مسئولین باید یک ردیف بودجه خاص برای بهره بردن از ثبت جهانی یزد قرار دهند اما یک بخش به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد باید بخش خصوصی، دولت، مردم و جوامع محلی با عزم جدی دست به دست هم دهند تا از فرصت های گردشگری استان به بهترین وجه بهره برد.

وی با اشاره به ظرفیت های مغفول مانده صنعت گردشگری در استان گفت: در وضعیتی که صنعت دچار مشکل است گردشگری می تواند به راحتی بالنده و بزرگ شود و به اقتصاد استان کمک کند.

انتهای پیام/ق

 

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد