Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خطبه های نماز جمعه این هفته ی مهریز:


امام جمعه مهریز در خطبه اول نماز جمعه این هفته گفت: سیاست های آمریکا بر مبنای دروغ پراکنی است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از صبح مهریز؛  امام جمعه مهریز با اشاره به رذالت های آمریکا به ویژه سیاست های اخیر رییس جمهور آمریکا تصریح کرد: از نظر قرآن، فرعونیان لب پرتگاه و درکنار رود، خانه ساخته اند و از آنجایی که سست بنیاد است زود فرو می ریزد.

حجت الاسلام علی برهان خاطر نشان کرد: انسان شناسی اروپا با انسان شناسی اسلام فرق می کند. دیدگاه اسلام درمورد انسان با دیگر دیدگاه ها متفاوت است. اسلام آمده که همه انسان های کره زمین با پستی ها و رذالت ها مبارزه کنند.

وی ادامه داد: اسلام، دین کرامت است و به انسان کرامت می بخشد اما  از دیدگاهی مثل کمونیسم، انسان از بهائم پست تر است. و قتی می میرد همه چیز تمام می شود و دنیای دیگری و ثواب و مجازاتی وجود ندار.خداوند در سوره مبارکه یاسین افرادی که به دنیای دیگر اعتقادی ندارد را به شیوه ای تاثیرگزار و تامل برانگیز محاکمه می کند.

نماینده ولی فقیه در مهریز گفت: به ما مسلمانان می گویند ایده آلیست یعنی خیالاتی هستید؛چون تفکر غربی، به عالم غیب عقیده ندارد و هرآنچه که می بیند را می پذیرد.

وی ادامه داد: خداوند 124 هزار پیغمبر فرستاد که به مردم ابلاغ شود و اتمام حجت نماید که عالم دیگری نیز وجود دارد و درآن عالم هر کسی به ثواب و سزای اعمالش می رسد.

حجت الاسلام برهان تصریح کرد: خدا و بهشت و جهنم او یک واقعیت است و این مفاهیم برای تقویت بنیه فکری ماست و انقلاب برای حفظ این باورهای عقیدتی ایجاد شد.

خطیب جمعه مهریز خطاب به کسانی که پیغمبر را سیاسی  نمی دانند گفت: می گویند پیغبر سیاسی نیست اگر به سیاست بی اعتنا بود، در همان مسجدی که در مدینه ساخت نماز می خواند به امور روزمره خود می پرداخت و کاری به بعد آن نداشت اما او رسالت بر عهده داشت.

وی افزود: چرا عده ای  از ظلم ستیزی، مجاهد و مبارز  بودن پیغمبر سخن نمی گویند درحالی که پیغمبر نیز در پی محو کردن سنت های جاهلی  و بت پرستی مردم عربستان قیام کرد ودر چند غزوه مهم شرکت نمود.جهاد کرد و  جامعه آن روز را متحول نمود و در واقع او اولین انقلابی مکتب اسلام است.

امام جمعه مردم مهریز خاطر نشان کرد: انقلاب یعنی زیر و رو کردن.کسانی که دوران طاغوتی و ستم شاهی و چپاولگری رژیم پهلوی را به خاطر دارند متوجه تفاوت قبل و بعد از انقلاب می شوند. آبادانی کشور و کوتاه کردن دست اجانب از منافع ملی و برقراری  نظام اسلامی در کشور از ثمرات انقلاب بود.

حجت الاسلام برهان ادامه داد: اگر کسی زندگی فردی خود را بر مبنای درستی و صداقت و تقوای الهی بنیان کند و بر خانواده، محله وشهر و کشور و دنیا تاثیر بگذارد،  این یک نوع انقلاب است.

در خطبه  دوم نماز جمعه، حجت الاسلام برهان  با قرائت سه آیات ابتدایی سوره مبارکه فجر،  خود و تمام نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه نمود و روز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار را تبریک گفت.

خطیب نماز جمعه این هفته ادامه  داد: دهه فجر یعنی دهه انفجار نور و این ثمره روشنگری های امام خمینی رحمت الله علیه و جانفشانی جوانان مسلمان و متعهد است که می بایست در حفظ آن کوشا باشیم.

حجت الاسلام برهان ضمن تفسیر سوره مبارکه فجر اشاره کرد: در سوره مبارکه فجر، خداوند عاقبت طاغوتیان را مشخص می کند. سرنوشت قوم عادو  ثمود و فرعون را که از اطاعت خداوند سر باز زدند را به روشنی بیان می کند.  خداوند آبشار تازیانه را  بر گُرده فرعون فرود آورد و این مصداق آیه قرآن است که می فرماید خداوند در کمینگاه ستمگران و کافران است و ما از سرنوشت تکان دهنده قوم عاد و ثمود و فرعون باید عبرت بگیریم.

وی درخصوص برگزاری بعضی از جشن های دهه فجر در تالار وحدت تهران و در سطح استان و شهرستان که خلاف عرف و شرع و خلاف آرمانهای انقلاب است ابراز ناراحتی کرد و گفت:  این ایام ایام غیرت است. ما انقلاب کردیم که فساد نباشد و حکومت اسلامی پایه گذاری شود؛ اما متاسفانه در این جشن ها شاهد حرکاتی هستیم که تاسف بار است.

حجت الاسلام برهان ادامه داد: متاسفانه در جشن ها فقط به خوانندگان و بازیگران می پردازند و ناگفته پیداست که سینما متاسفانه عامل فحشاست یا برای فحشا بسترسازی میکند.

وی پیرامون برگزاری جشنواره فجر نیز گفت: جشنواره فجر  باید میعادگاه ایده ها و باور های انقلابی باشد  و فساد و دنیاپرستی رژیم گذشته یادآوری کند  و آن را تقبیح  نماید که متاسفانه برعکس عمل نموده و در مسیر تحقق اهداف دشمن گام بر می دارد.

حجت الاسلام برهان در ادامه ابراز داشت:  هنرمند واقعی مردمی هستند که جانبازی می نمایند و  در راه ارزش ها و وطن و ناموس خود جانفشانی می کنند. هنرمند واقعی کسانی هستند که متحد شدند و در مقابل طاغوت ایستادند و با تحمل رنج ها و مصائب بسیار، در راه اسلام و قرآن انقلاب نمودند.

نماینده ولی فقیه در مهریز  به حادثه تلخ پلاسکو اشاره نمود و گفت:  امیدواریم مسئولان امر با رعایت اصول ساختمان سازی، از وقوع حوادث دلخراشی مانند حادثه پلاسکو پیشگیری نمایند.

حجت الاسلام برهان درخصوص تنگ شدن روزی و کم شدن برکات تصریح کرد: در نیکی کردن به نیازمندان و فرودستان خود همت بورزید و از اموال و ارثی که به شما می رسد برای کمک به ایتام و نیازمندانی که می شناسید و برای رضای خدا صرف کنید تا خداوند نیز در رحمت خود را به روی ما بگشاید و مشکلات معیشتی و اقتصادی ما بهبود یابد.

انتهای پیام/ج
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد