Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه:


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه گفت : سیاست‌های تیم اقتصادی دولت روحانی نه‌تنها مشکلات اقتصادی را حل نکرد، بلکه منجر به مشکلات جدی و جدیدی شده است.

دکتر عباس علوی راد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه در با خبرنگار سرو ابرکوه، با تبیین شرایط اقتصادی کشور اظهار کرد : هم‌زمان با شروع التهابات بازار ارز از زمستان سال گذشته تاکنون، سیاست‌های تیم اقتصادی دولت نه‌تنها به رفع مشکل کاهش ارزش پول ملی کمک نکرده است، بلکه باعث مشکلات جدی و جدیدی برای کشور شده است.

مضاعف شدن مشکلات اقتصادی با حراج سکه طلا برای کنترل بازار
علوی راد، با اشاره به برخی بی‌تدبیری‌های تیم اقتصادی دولت فعلی، گفت : طبق خبرگزاری خبر آنلاین، با توجه به عدم ایجاد محدودیت در تعداد خرید سکه، آن‌طور که رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد؛ ۵۰ نفر ۳/۸ میلیون از مجموع ۷/۶ میلیون سکه حراج شده توسط سیستم بانکی را خریداری نموده‌اند.

وی افزود : نکته اینجا است که نه‌تنها حراج سکه طلا، مشکلی از اقتصاد کشور را حل نکرد، اینکه چه کسانی عمده این سکه‌ها را خریداری کردند و چگونگی برخورد با آنها، خود یک مشکل جدیدی برای کشور به وجود آورد.

افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی برای کنترل نقدینگی‌ها؛ اشتباه دیگر دولت فعلی
کارشناس مسائل اقتصادی ابرکوه، تصریح کرد : بر اساس گفته‌های رئیس گروه اقتصادی مجلس در خبرگزاری مهر؛ سیاست غیر کارشناسی بانک مرکزی مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده‌ها از ۱۵ درصد به ۲۰ درصد در بهمن‌ماه ۹۶، بالغ‌بر ۱۵ هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر زده است.

علوی راد عنوان کرد : لذا این سیاست پولی دولت هم نه‌تنها مشکل نوسانات ارزی و کاهش ارزش پول ملی را حل نکرد، بلکه زیان قابل‌ملاحظه‌ای به کشور تحمیل نموده است. اکنون مشخص نیست این زیان از کدام منبع مالی تأمین و جبران خواهد شد.

درخواست ترمیم تیم اقتصادی دولت، خواسته به‌حق متقاضیان است
وی در پایان تأکید کرد : با تکیه‌بر موارد مذکور و بسیاری موارد دیگر، به نظر می‌رسد فارغ از جهت‌گیری‌های سیاسی، تمام کسانی که این روزها خواستار ترمیم تیم اقتصادی دولت از سوی رئیس‌جمهور هستند، کاملاً خواسته به‌حقی دارند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد