Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خطیب جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه گفت : به‌رغم درخواست‌های مکرر از دولت در به‌کارگیری نیروهای کارآمد هنوز شاهد دادوستدها و لابی‌گری‌ها هستیم.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان، هدف آن حضرت را امربه‌معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

حجت‌الاسلام حسینی، ضمن تأکید قرآن مجید در سوره آل‌عمران آیه 104 بر لزوم این واجب شرعی اظهار کرد : حضرت امام (ره) نیز بر داشتن وزارتخانه و تیم امربه‌معروف در جامعه تأکید داشتند چون اولاً این توصیه قرآن است و ثانیاً وظیفه ما در پیروی از مصلح عالم حضرت اباعبدالله (ع) این است که مطالبه گری در امر اصلاح امّت داشته باشیم.

وی بیان کرد : امروز ملّت ایران باید همچنان برای صیانت و اعتلای بزرگ‌ترین معروف که حفظ نظام اسلامی است دریغ نورزد.

حسینی وظیفه مسئولین نظام خصوصاً سران قوا در اعتلای این واجب شرعی را سنگین عنوان کرد و گفت : باید با ریشه‌های منکر اداری، اجتماعی و اخلاقی مبارزه و در جهت کاهش آسیب جنگ اقتصادی به‌دوراز حرف و شعار وارد میدان عمل شد.

انتصاب نیروهای کارآمد در دستگاه اجرایی دولت مصداق امربه‌معروف است/ لابی‌گری‌ها در کشور ادامه داد
حسینی انتصاب نیروهای کارآمد در هیئت دولت و کنار گذاشتن مدیران ناکارآمد و غیرانقلابی، استفاده از ظرفیت جوانان نخبه، انقلابی و متعهد را از مصادیق اجرای امربه‌معروف برشمرد و افزود : به‌رغم همه این توصیه‌ها، هنوز شاهد دادوستدها و لابی‌گری‌ها هستیم.

خطیب جمعه ابرکوه نسبت به طرح استیضاح وزیر صنعت توسط نمایندگان مجلس عنوان کرد : این طرح توسط هیئت‌رئیسه مجلس دست‌به‌دست می‌شود، مجلس به وزیر اقتصاد دو کارت زرد در هفته گذشته داده امّا معلوم نیست که این وزیر مورد ارزیابی قرار گیرد و این کش‌وقوس‌ها گویای این است که سیاست‌گذاران اقتصادی نظام باید تجدیدنظر شوند.

وی، ضمن انتقاد از عملکرد برخی وزارت‌ها به‌ویژه وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد : این وزارت بر دو  پای ورزش و جوانان باید راه رود امّا فقط با یک‌پای ورزش می‌رود و به جوانان رسیدگی نمی‌شود.

وزارتخانه‌ای که بر روی یک‌پا راه می‌رود/ ضعف وزارتخانه به استان و شهرستان‌ها نیز سرایت کرده است
حسینی ادامه داد : به‌تبع این وزارتخانه، اداره کل تابعه آن حداقل در استان یزد کارآمدی‌شان ضعیف است و عموماً نارضایتی‌ها به‌ویژه در شهرستان ابرکوه از اداره کل ورزش و جوانان پیاپی می‌باشد، گویا حوزه فعالیت اداره کل ورزش و بعضی ادارات کل استان، شهرستان یزد است وگرنه چرا باید این‌قدر  به ورزشکاران بی‌اعتنایی شود که با ناامیدی از همه‌جا به امام‌جمعه مراجعه کنند؟!

وی بر صلابت و پیگیری‌های قوه قضاییه تأکید کرد و گفت :  باید همچنان باصلابت علوی بی‌واهمه از صاحبان ثروت و گروه فشار به برخورد قاطع و انقلابی خود با لیدرهای منکر اقتصادی، اجتماعی و مفسدین ادامه دهند و بدانند قاطعانه در مبارزه با فقر، فساد و تبعیض موردحمایت ملّت هستند.

این مقام مسئول، ضمن تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) بیان کرد : باید همان‌گونه که  امام حسین (ع) در  تقابل با دشمنان اسلام متحمل هزینه شد جبهه مقاومت در برابر اردوگاه استکبار باید هزینه بپردازد و نباید از تقابل با دشمنان ابایی داشته باشیم.

مذاکره برجام برای اتمام‌حجت بود و بعد از عهدشکنی‌ها حجت تمام‌شده است
امام‌جمعه ابرکوه آمادگی امام حسین (ع)  برای مذاکره با عمر سعد را برای اتمام‌حجت بر دشمن بیان داشت و گفت : بحث مذاکره برجامی، نوعی اتمام‌حجت بود و سرانجام همین برجامی که قبله آمال گروه 1+5 بود موجب رسوایی آنها و آشکار شدن چهره زشت آمریکای پیمان‌شکن شد.

وی افزود : امروز بهترین گزینه ایران، خروج گام‌به‌گام از تعهدات برجامی است و گرچه گام‌های اول و دوم می‌توانست محکم‌تر از این برداشته شود امّا در همین حد نیز ایران موفق به برهم زدن توهم دشمن شد.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد