Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه موقت بخش بهمن:


امام جمعه موقت بخش بهمن گفت: امروز عده ای اصول سیاسی پیامبر(ص) در موضوعات مختلف که برهم زننده ذلت پذیری و فاصله طبقاتی را بیان نمی کنند، تا بتوانند در پرتو جامعه چند صدایی، شعار جدایی دین از سیاست سر دهند.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام احمد محمدی بنچناری امام جمعه موقت بخش بهمن، در جمع نمازگزاران محله اردی مهردشت اظهار کرد: آیات زیادی در قرآن پیرامون شخصیت پیامبربزرگ اسلام و جریان بعثت وجود دارد و بعثت در واقع نعمت بخشی بزرگ الهی نسبت به بندگان خدامی باش.

حجت الاسلام محمدی منظور از منت نهادن بعثت پیامبر(ص) که در قرآن  بیان شده هدایت بشر و رشد و تعالی همراه با نور علم و دانش است، افزود: پیامبر اکرم(ص) در شرایط دشوار ودر میان جماعت گمراه و جاهل، باررسالت را بجان خرید و جماعتی پراکنده و ستیزه جوی بی ایمان را به زنان ومردانی فداکار، با اخلاص، مجاهد و ایثارگر بدل نمود.

وی صبر و سعه صدر پیامبر(ص) را از ویژگی های آن حضرت با وجود همه شدائد و سختی ها برشمرد و تاکید کرد: علی رغم همه این اذیت ها ومصائب، پیامبر رحمت(ص) حریت، تقوی وشکستن بندهای جهل وظلمت را درجامعه نهادینه کرده و امپراطوری های آن دوران را زمین گیرنمود.

محمدی در بخش دیگر از سخنان خود به غفلت عامه مردم در خصوص سیاست و صلابت پیامبر اکرم(ص) در کنار مکارم اخلاقی عنوان کرد و گفت: قرآن کریم در سوره نحل عمده هدف پروردگار از ارسال رسل را عبادت خدا واجتناب ازطواغیت بیان می کند یعنی هدف از بعثت این بود که بشر نه ظلم کند و نه زیر بار ظلم برود و سیاستمداران با رعایت تقوی الهی حق مظلومان را از ظالمان بگیرند.

وی افزود: چرا به جای دقت در محتوای آیاتی ازاین قبیل، به حدیثی اکتفا می شود که فقط در بعد اخلاقیات تحلیل می شود، کانه پیامبر فقط پیامبر اخلاق است ونه سیاست، اگراینگونه است پس چرا خداوند به موسی(ع) دستورمی دهد امتش را شبانه از مصر حرکت دهد وازدل دریاعبورنماید؟

امام جمعه موقت بخش بهمن تاکید کرد: کدام یک از انبیای الهی به خاطر گفتن درس اخلاق به شهادت رسیدند؟ اگرامام راحل(ره) فقط درس اخلاق می گفت درفیضیه قم کسی به ایشان کاری نداشت و تبعید نمی شد.

وی تعیین فرماندار مدینه در بدو ورود به این شهر توسط پیامبر(ص) را دلیل دیگر توجه آن حضرت به بعد سیاسی اسلام برشمرد و ادامه داد: اگر والیان ومسئولان جامعه اسلامی عدالت خواه، امانتدار،باتقوی و ولایت پذیر باشند کشور اسلامی در مسیر رشد و بالندگی حرکت می کند.

حجت الاسلام محمدی افزود: متاسفانه امروز عده ای برآنند که اصول سیاسی پیامبر(ص) و تدبیر عالمانه وی درموضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی واقتصادی که برهم زننده ذلت پذیری و فاصله طبقاتی و نهادینه کردن خدامحوری، عزت مداری و ولایت پذیری بوده را بپوشانند، تا بتوانند در پرتو جامعه چند صدایی شعارجدایی دین ازسیاست سر دهند؛ اما باید دانست که پیامبر نورخدا بود و نور خدا هرگز خاموش نمیشود.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد