Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه بخش بهمن:


امام جمعه بخش بهمن گفت: نگذارید واقعه بزرگ غدیر فراموش شود چرا که آنچه عاشورا را بوجود آورد فراموش کردن غدیر بود.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام رضا علیزاده خطیب نماز جمعه بخش بهمن به سالروز کودتای ۲۸ مرداد اشاره کرد و گفت: از کودتای ۲۸ مرداد باید درس گرفته شود، اول اینکه آمریکا با استقلال کشور ما مشکل دارد، آن ها نه تنها با نظام جمهوری اسلامی بلکه با استقلال کشور ما هم مشکل دارند و اگر نظامی غیر از نظام جمهوری اسلامی هم سر کار بود و نمی بایست مستقل باشد.

حجت الاسلام علیزاده اقزود: درس دیگر از کودتای 28 مرداد این است که هیچ زمانی و تحت هیچ شرایطی به آمریکا نباید اعتماد کرد، در حقیقت این واقعه ثمره خوشبینی و اعتماد مصدق به آمریکا بود.

عده ای غرب زده در کشور بدنبال تکرار کودتای 28 مردادند
علیزاده ادامه داد: اکنون هم عده ای غرب زده در کشور هستند که دائما دم از اعتماد به آمریکا می زنند و از طرفی آمریکا بدنبال ۲۸ مرداد دیگری است که بتواند بر کشور مسلط شود، اما بداند با پشتیبانی ولایت فقیه و مردم همیشه در صحنه، این آرزو را به گور خواهد برد.

خطیب جمعه بخش بهمن در ادامه به فرارسیدن عید سعید غدیر اشاره کرد و گفت: اصلی ترین پیام غدیر اطلاق مقام حاکمیت جامعه اسلامی است که تنها امام معصوم و برگزیده شده از جانب خداوند شایسته دریافت آن است.

وی تاکید کرد: پیام غدیر این است که حکومت ولایت و امامت از سوی خداست.

علیزاده با بیان اینکه غدیر تداوم عزت، شکوه اسلام و تداوم رهبری امت اسلامی است افزود: در عصر غیبت امام زمان(عج) پیام غدیر در ولایت فقیه معنا پیدا میکند و ولایت فقیه استمرار امامت و ولایت است که در غدیر تصویب شد.

غدیر را زنده نگه دارید تا عاشورا تکرار نشود
امام جمعه بخش بهمن ضمن دعوت از آحاد مردم برای بزرگداشت روز عیدغدیر گفت: از مردم عزیز می خواهم همانطور که عاشورا را زنده نگه می دارید و عزاداری می کنید، غدیر را نیز زنده نگه دارید و نگذارید فراموش شود.

حجت الاسلام علیزاده خاطرنشان کرد: فراموشی غدیر موجب وقوع عاشورا شد، امروز هم نباید غدیر فراموش شود و هر کس به اندازه توانش باید به غدیر خدمت کند.

روز جهانی مسجد، دیدار هیئت یمنی با رهبر معظم انقلاب، سالروز میلاد باسعادت امام هادی ع و امام کاظم ع و روز صنعت دفاعی کشور از دیگر مواردی بود که خطیب نماز جمعه بخش بهمن به آنها اشاره نمود.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد