Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

عضو اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد عنوان کرد


عضو اتحادیه صنف مصالح ساختمانی و کاشی استان یزد گفت: مهم‌ترین مشکل نابسامانی و افزایش بی‌رویه قیمت مصالح ساختمانی ازجمله کاشی و سرامیک است به‌نحوی‌که در 6 ماهه گذشته قیمت کاشی و سرامیک 4 دفعه افزایش داشته است.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حمیدرضا پژمان پور در مصاحبه با یزدرسا؛ در خصوص مهم‌ترین مشکلات فروشندگان مصالح ساختمانی در استان یزد گفت: مهم‌ترین مشکل در این صنف، نا به سامانی و افزایش بی‌رویه قیمت مصالح ساختمانی ازجمله کاشی و سرامیک است به‌نحوی‌که در 6 ماهه نخست امسال قیمت کاشی و سرامیک 4 دفعه افزایش داشته است.

عضو اتحادیه صنف مصالح ساختمانی و کاشی استان یزد بابیان اینکه متأسفانه در کنار افزایش قیمت‌ها، کیفیت مصالح نیز کاهش پیداکرده است اظهار داشت: در یک سال گذشته با شکایت‌های متعددی درزمینهٔ کاهش کیفیت کاشی و سرامیک روبرو بودیم که بیشترین شکایات هم مربوط به طیف رنگ، میزان جذب آب و پریدگی لعاب بوده است.

وی همچنین از افزایش قیمت گچ ساختمانی در ماه‌های اردیبهشت، تیر و مهر خبر داد و اظهار داشت: آخرین مرتبه افزایش قیمت گچ امروز صبح بوده که علت گرانی هم گران شدن کیسه بسته‌بندی است.

پژمان پور تصریح کرد: متأسفانه از آذرماه سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت به بهانه ایجاد بازار آزاد رقابتی اجازه هرگونه نرخ‌گذاری را از اتحادیه گرفته و به فروشندگان واگذار کرده که این موضوع سبب شده نرخ‌های متفاوتی در بازار وجود داشته باشد و همین امر از یکسو مردم را شاکی و نگران کرده و از سوی دیگر اتحادیه نمی‌تواند نظارتی بر روی قیمت‌ها داشته باشد.

عضو اتحادیه صنف مصالح ساختمانی و کاشی استان یزد وجود دلالان در بازار مصالح ساختمانی را یکی دیگر از مشکلات فروشندگان مصالح ساختمانی استان دانست و گفت: این دلالان با شناسنامه و کارت ملی افراد مختلف اقدام به خرید سیمان از شرکت‌های تولید کرده و متأسفانه این شرکت‌ها نیز با آنان همکاری می‌کنند بنابراین فروشندگان در این میان متضرر شده و علی‌رغم اینکه از دو سال پیش نیز نامه‌نگاری‌هایی با دستگاه‌های مرتبط شده اما متأسفانه تاکنون اقدام شایسته‌ای در این خصوص صورت نگرفته و اگر این موضوع به همین روال پیش برود وضعیت فروشندگان مصالح ساختمانی از این نیز بدتر خواهد شد.

پژمان پور؛ احتمال گرانی سیمان را نیز دور از ذهن ندانست و ابراز داشت: هرچند به دلیل واردات سیمان از استان‌های اصفهان، فارس و کرمان به یزد و رقابتی که وجود دارد قیمت این محصول تنها افزایش تقریبی 13 درصدی را تجربه کرده اما با توجه به افزایش قیمت پاکت بسته‌بندی احتمال گرانی این محصول نیز وجود دارد.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد