Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

حتماً باید حادثه‌ای رخ دهد تا دست‌به‌کار شوید؟!!!


جاده ابرکوه یزد که بیش از یک سال از شروع تعمیر آن می‌گذرد و متأسفانه هنوز اقدام قابل‌توجهی صورت نگرفته، تا شاهد حوادث ناگوار در آن نباشیم.

به گزارش سرو ابرکوه؛ یکی از مسیرهایی که شهروندان ابرکوهی بیشتر از دیگران مجبور به تردد زیاد در آن هستند، جاده بین‌شهری ابرکوه یزد است. زیرا ما مردم ابرکوه به دلایل متعددی، بیشتر به شهرستان‌های استان یزد و مرکز یزد سفر می‌کنیم که یکی از آن دلایل که در اینجا مجال بحث کردن آن نیست، کمبود امکانات درمانی و بهداشتی شهرستان است.

قسمتی از این مسیر 150 کیلومتری، بیش از یک سال است که در دست تعمیر می‌باشد و به همین دلیل بخشی از جاده با گاردریل‌هایی بعضاً از جنس پلاستیک فشرده که استحکام زیادی هم ندارد (احتمالاً به علت کم‌عرض بودن و پهنای کم جاده امکان استفاده از گاردریل‌های بزرگتر و از جنس دیگر نیست) و حتی تعدادی از آنها تاکنون از بین رفته‌اند، جهت تردد دوطرفه، از هم جداشده است.

این جاده مشکلات فراوانی برای مسافران به‌ویژه شهروندان ابرکوهی به وجود آورده است. چنانچه روزهای آخر هفته این مشکلات به علت شلوغی قابل‌توجه چندین برابر می‌شود.

ضمن تأکید بر اینکه این قسمت از جاده که دوطرفه شده، در سراشیبی و سربالایی گردنه علی‌آباد قرار دارد، که تردد وسایل نقلیه در آن بسیار سخت است و در زمستان به علت بارش و بعضاً یخ‌زدگی سخت‌تر خواهد بود.

در حال حاضر مسیر جایگزین این جاده در دست تعمیر به خاطر دوطرفه شدن، باریک و همیشه با ترافیک سنگین روبه‌رو است که امکان گذر کردن با سرعت استاندارد هم وجود ندارد.

حالا تصور کنید وقتی یک آمبولانس از شهر ابرکوه به سمت یزد حرکت کند (یکی از دلایل اجبار رفت‌وآمد شهروندان ابرکوهی)، با چه فلاکتی باید بیمار اورژانسی را از این فاصله بسیار خطرناک و ترافیک ساز، به مرکز موردنظر برساند تا زنده بماند.

روی سخن ما با مسئولین ذی‌ربط این پروژه است؛ علت اصلی تأخیر در اجرای این طرح چیست؟ آیا حتماً باید حادثه‌ای رخ دهد (هرچند رخ‌داده) و فردی جان ببازد، تا شما دست‌به‌کار شوید؟

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد