Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

نظر دانشجویان ابرکوه در خصوص سخنان اخیر ترامپ؛


بهترین راه مقابله با آمریکا تکیه بر نیروهای جوان داخلی، غنی سازی و توسعه نیروگاه های هسته ای است، نه اینکه دائماً منتظر باشیم تا اروپاییان حرکت کنند و تحریم ها لغو شوند.

به گزارش سرو ابرکوه، نظر جوانان و دانشجویان دانشکده پیراپزشکی شهرستان ابرکوه، را در خصوص سخنان اخیر ترامپ رئیس جمهور و مواضع ایران در برابر آمریکا را در این گزارش بخوانید.

خلیج فارس؛ همیشه فارس بوده و خواهد بود
مهدی جعفری دانشجوی دانشکده پیراپزشکی ابرکوه از شهر قم، ضمن اشاره به ادعای آمریکا در خصوص پرداخت بدهکاری هایش به ایران گفت: بیگانگان برای چه و از روی چه حسابی خلیج فارس را خلیج عرب معرفی می کنند.

جعفری با تأکید بر این مطلب که خلیج فارس؛ همیشه فارس بوده و خواهد بود، افزود: قطعاً آمریکا قابل اعتماد نیست و برای حل مسائل داخلی نباید به او تکیه کرد، بلکه باید در سایه حفظ عزت، اقتدار و منافع ملی، با دیگر کشورهای جهان ارتباط داشت.

وی خاطر نشان کرد: به قول معروف به جای بازی با شاخ گاو، باید از شیر و فراورده های آن استفاده کرد. پس بجای درگیری و تأمین منافع دیگران، سعی کنیم از علم و پتانسیل هایشاناستفاده کنیم.

هویت واقعی آمریکا برای جامعه جهانی نمایان شد
علیرضا جوادی یکی دانشجویان اتاق عمل دانشکده مذکور، بیان کرد: آمریکا از قبل از انقلاب و بعد از انقلاب به فرموده امام خمینی (ره)، شیطان بزرگ بوده و موضعش در برابر ایران مشخص است.

جوادی دانشجویی که از استان یزد آمده بود، ادامه داد: در جریان برجام و روی کار آمدن ترامپ، موضع و هویت واقعی آمریکا برای جامعه جهانی نمایان شد.

وی گفت: از مسئولان و دست اندرکاران درخواست می کنیم، برای اینکه عزت مردم حفظ شود، جواب محکمی به توهین های دولتمردان آمریکایی بدهند و سطحی از کنار این مسائل عبور نکنند.

غنی سازی و توسعه نیروگاه های هسته ای؛ پاسخ رئیس جمهور آمریکا است
احسان بهرامی دانشجو فوریت های پزشکی از بروجن استان چهار محال بختیاری، اظهار کرد: با توجه به اینکه برجام برای ایران اصلاً اجرا نشده و نخواهد شد و تنها کشورهای اروپایی و آمریکا از آن سود برده اند، پس اعتماد به بیگانگان خصوصاً آمریکا اشتباه است.

بهرامی با تأکید بر اینکه راه حل مشکلات داخلی، رابطه با خارجی ها نیست، بلکه فقط مربوط به مردم است، گفت: ترامپ باید بداند که ایران با تکیه بر نیروهای جوان و نخبه داخلی در سایه حمایت های مسئولان، همچون گذشته محکم و استوار روی پای خود می ایستد.

دانشجو فوریت های پزشکی دانشکده پیراپزشکی ابرکوه، تصریح کرد: برای اینکه جوابی در خصوص صحبت های اخیر رئیس جمهور آمریکا بدهیم، باید غنی سازی را ادامه دهیم و نیروگاه ها را توسعه بخشیم، نه اینکه با این روند منتظر بمانیم که آمریکا برای ما چکار می کند.

مذاکره و مدارا کردن با آمریکا درست نیست
محمد رضا پورپاکار از شهرستان آباده، اذعان کرد: بر خلاف عده ای از هموطنان که مدعی هستند ترامپ دیوانه ای است، که بدون حساب و کتاب وارد عرصه سیاسی آمریکا شده است، باید گفت؛ چنین نیست.

وی افزود: بلکه وی سیاستمداری زیرک است که ما را بازیچه خود و هم پیمانانش قرار داده است و به نوعی دنبال سر کیسه کردن کشور ما است. وی در سایه ادعای بی توجهی به قضیه برجام، می خواهد کلاهی را که بر سر ما گذاشته است، گشاده تر کند و امتیازات بیشتری بگیرد.

پورپاکار تصریح کرد: لازم است برخوردی برعکس برخورد فعلی (دائماً مذاکره کردن و مدارا کردن) در مقابل آمریکا در پیش بگیریم. حکایت آمریکا حکایت حیوان وحشی است که وقتی دنبال انسان به راه افتاد و با بی اعتنایی و عقب روی او روبرو شد، بیشتر حریص می شود و پیش می آید، ولی اگر انسان بایستد و به او نهیبی بزند، حساب کار دستش می آید و فرار می کند.

این دانشجو دانشکده پیراپزشکی، با تأکید بر اینکه برخورد با آمریکا باید برخورد استقامتی باشد، گفت: به احتمال زیاد در برجامی که صرف مدت بیست دقیقه در کشور تصویب می شود، کاسه ای زیر نیم کاسه است که باید هوشیار باشیم.

ایران نیازمند صلح با آمریکا و هیچ کشور دیگری نیست
محسن نیک حکمت از استان گلستان ضمن تأکید بر اینکه برجام تا کنون جز ضرر چیزی نصیب ما نکرده است، عنوان کرد: دشمن با ریختن بتن در نیروگاه های هسته ای، قصد پایمال کردن خون شهدای هسته ای را دارد و مسئولان ما باید بجای درخواست برداشتن تحریم ها از سوی کشورهای اروپایی، کاری کنند که ما آنها را تحریم کنیم.

وی افزود: زمانی آمریکا کشور چین را تحریم کرد و اکنون چین یکی از قطب های تولیدی دنیا است، زیرا در همین تحریم ها حاضر نشد ذره ای از کالاهای آمریکایی را استفاده کند، در حالی که در کشور ما همزمان با شعار افزایش تولیدات داخلی، کالاهای وارداتی را در رسانه ها تبلیغ می کنند. در واقع کارهای ضد و نقیض انجام می شود.

نیک حکمت تأکید کرد: ایران کشوری قدرتمند است که می تواند خودش را اداره کند و نیازمند صلح با آمریکا و هیچ کشور دیگری نیست. فقط می طلبد که شرایط داخلی را بهبود ببخشیم و از استعدادها و ظرفیت های داخلی برای توسعه و آبادانی استفاده و در مراحل اولیه کار، حمایت شوند.

وی گفت: به قول رهبر معظم انقلاب و امام راحل(ره) آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. در بحث برجام یک بار به آمریکا اعتماد کردیم و قوانین و قواعد آن را رعایت کردیم، پس دیگر نیازی به صلح مجدد نیست.

در مقابل آمریکا باید همان راه قبلی یعنی «مقاومت» را اجرا کرد
یاسمین اعلایی دانشجو بهداشت حرفه ای از لرستان، اظهار کرد: خیلی از بندهای برجام با منافع ما در تضاد است و مخالف آن هستیم.

دانشجو دانشکده پیراپزشکی ابرکوه، ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کردند؛ آمریکا هیچ گاه به تعهداتش پایبند نمی ماند و اگر هم بماند به نفع ایران نیست.

اعلایی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده است که راه سازش با این دولت ها نتیجه ندارد، پس باید همان راه قبلی یعنی مقاومت را در پیش بگیریم که وارد کننده نباشیم، بلکه موجب پیشرفت، خودکفایی و استقلال در تولید و صنعت می شود.

موضع ملت در برابر آمریکا همان اقتصاد مقاومتی است که رهبر مطرح کردند
مرضیه السادات حسینی دانشجو مهندسی بهداشت محیط از یزد، با اشاره به اینکه سخنان ترامپ بی فایده و بی اساس است، اذعان کرد: برجام تا کنون برای ما منفعتی نداشته است و در لغو تحریم ها نیز موثر نبوده است.

حسینی با تأکید بر اینکه اصلاً نباید متکی به غرب باشیم، تصریح کرد: تنها فایده برجام این بود که چهره واقعی دولت های آمریکا برای برخی افراد، رو شد.

دانشجو مهندسی بهداشت محیط بیان کرد: موضع ما در مقابل آمریکا و هم پیمانانش که رهبر معظم انقلاب فرموند؛ اقتصاد مقاومتی است که راه حل تمام مشکلات داخلی است.

وی گفت: بیانات و رهنمودهای رهبر انقلاب همیشه کارساز و مفید واقع شده است، چیزی که دانشمندان کشورهای اروپایی و غربی، ساعت ها برای فهمیدن لایه های پنهان آن وقت و هزینه صرف می کنند.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد