Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

یادداشت/


نویسنده ابرکوهی نوشت: پیگیری های استان در زمینه جذب سرمایه گذار و صدور مجوزات لازم در حوزه انرژی های پاک ستودنی است منتها صرف دادن مجوز مشکل را حل نمی کند.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از ابرنیوز؛ مهران فاطمی در یادداشتی با عنوان " فرصت هایمان را قدر بدانیم !شهرهایمان را بسازیم! " نوشت:

— براساس اطلاعات ناسا  که در نقشه زیر آمده است حداقل تابش مستقیم در ایران از حداکثر آن در کشور آلمان بیشتر است با این حال تولید برق خورشیدی در آلمان چند برابر ایران است!

— در این میان استان یزد، یکی از بهترین کریدورهای انرژی خورشیدی است چرا که هرسال بیش ازسه هزار ساعت آفتابی دارد که این ویژگی ظرفیت بالایی برای تولید انرژی برق از نور خورشید فراهم کرده است .

— برق تولیدی به این روش را شرکت توزیع برق طی قرار دادی بیست ساله و با قیمت بالایی خریداری می کند و قراراست بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته هرسال دو هزار مگاوات برق در کشور به این روش تولید شود. سرمایه گذاری برای تولید هر کیلووات برق به این روش حدود پنجاه میلیون ریال است که طی سه یا چهار سال بازگشت سرمایه دارد.

— لازم به ذکر است شهرداری اصفهان دردی ماه سال گذشته درهمایش فرصتهای سرمایه گزاری در شهر خلاق، اصفهان را پایتخت انرژی خورشیدی کشور اعلام نموده و از عقد تفاهم نامه با شرکت آلمانی برای احداث بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی دنیا در اصفهان خبر داده است!

—  آیا هنوز وقت آن نرسیده است که به جای اداره شهر از طریق عوارض و جرایم سنگین و زمینه سازی برای بروز تخلفات فراوان، همانند استان های مجاوربا استفاده از ظرفیت نیروی انسانی فرهیخته، احصاء و اجرای چنین طرح های سرمایه گزاری و سایر ایده های اقتصادی دانش بنیان دیگر در حوزه مزیت های منطقه ای خود، به سمت درآمدهای سالم و پایدار شهری حرکت نموده و شهرهایمان را در ترازدارالعباده و دارالعلم یزد بسازیم!

—  پیگیری های استان در زمینه جذب سرمایه گذار و صدور مجوزات لازم در حوزه انرژی های پاک ستودنی است منتها صرف دادن مجوز مشکل را حل نمی کند ضرورت دارد  تا حصول نتیجه کار پیگیری شده و به سرانجام عینی برسد. ان شاالله.

مهران فاطمی جغرافی دان و مدیر کل سابق حوزه استاندار یزد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد