Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیرکل ورزش و جوانان یزد:


شریعتی در پاسخ به مهمترین چالش های ورزش استان یزد گفت: کمبود منابع مالی،عدم تمایل شرکتها و کارخانجات جهت ورود به اسپانسری ورزش، نبود ورزش در سبد خانوار های یزدی و مغایر دانستن ورزش با تحصیل در بین خانواده ها از مهمترین چالش های پیش روی ورزش استان است.

به گزارش سرو ابرکوه؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در مصاحبه با یزدآوا؛ در پاسخ به مهمترین چالش های ورزش استان یزد گفت: کمبود منابع مالی،عدم تمایل شرکتها و کارخانجات جهت ورود به اسپانسری ورزش، نبود ورزش در سبد خانوار های یزدی و مغایر دانستن ورزش با تحصیل در بین خانواده ها از مهمترین چالش های پیش روی ورزش استان است.

مسعود شریعتی در ادامه از کسب رتبه برتر یزدی ها در ورزش های همگانی خبر داد و گفت: البته این عنوان به صورت مشترک به یزد و استان آذربایجان غربی تعلق گرفته است.

 شریعتی همچنین از افتتاح دو سالن ورزشی در بافق ویزد خبر داد و گفت: در این هفته سایت تیراندازی با کمان بافق و سالن ورزشی موقوفه امام حسین(ع) در یزد افتتاح خواهد شد.

وی  با اشاره به نقش بانوان در خانواده و اهمیت سلامت آنان محوریت  برنامه های اداره ورزش و جوانان استان در هفته تربیت بدنی را ورزش بانوان دانست و گفت: همایش ورزش صبحگاهی بانوان سفیران سلامت،برگزاری کویرنوردی بانوان و کودکان، ورزش صحبگاهی ویژه بانوان، مسابقات ورزشی ویژه زندانیان زن،اهدای تجهیزات ورزشی به بند نسوان و برگزاری مسابقات ورزش‌های کویری و مسابقات تیراندازی با کمان استان از جمله برنامه‌های اختصاصی  هفته تربیت بدنی  ویژه بانوان است.

شریعتی  از برگزاری 15 جشنواره فرهنگی ورزشی در 10 شهرستان استان خبر داد و اظهار داشت: بیش از 750 مسابقات ورزشی در بخش‌ها و روستاها و 50 همایش پیاده‌روی، کویرنوردی، کوهنوردی و دوچرخه‌سواری در سطح استان در این هفته برگزار خواهد شد.

متولی ورزش در یزد درادامه به بیان آمار و ارقام پرداخت و گفت : در ششماهه نخست امسال  میزبانی 25 تیم در مسابقات قهرمانی کشور،30 تیم در لیگ کشوری و میزبانی 1 دوره مسابقات جهانی و 3 دوره اردوی تیم ملی را بر عهده داشتیم.

شریعتی در ادامه به اعزام 42 تیم به مسابقات برون مرزی و154 تیم به مسابقات قهرمانی کشور در همین مدت اشاره کرد و افزود: درحال حاضر 76 تیم در لیگ های مختلف استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: از جمع ورزشکاران  استان در ششماهه نخست امسال 122 نفربه تیم ملی  دعوت شدند که از این تعداد47 نفر به عنوان برگزیده تیم ملی انتخاب شدند و در این میان ورزشکاران یزدی صاحب 4 مدال جهانی، 12مدال بین المللی،10مدال آسیایی و156  مدال رنگارنگ کشوری شدند.

وی با اشاره به  وجود تعداد 2900 ورزشکار جانباز و معلول در استان بر ضرورت حمایت از این ورزشکاران  تاکید کرد و در خصوص اهم فعالیت های اداراه متبوعش برای این قشر از جامعه گفت: برپایی 11 ایستگاه ورزشی، برگزاری مراسم جشن روز پاراالمپیک، معرفی رشته های ورزشی پاراالمپیک به دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی، برگزاری مسابقات متعدد ورزشی بین معلولین تحت پوشش بهزیستی، برگزاری مسابقات ورزشی و ویلچر رانی ویژه جانبازان قطع نخاعی، دیداربا قهرمانان و پیشکسوتان جانباز و معلول از مهمترین اقدامات ما در این راستا به شمار می رود.

شریعتی در پایان اضافه کرد: شرایطی را فراهم کردیم تا جانبازان و معلولین استان بتوانند امروز به صورت رایگان  از اماکن ورزشی استفاده کنند.  

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد