Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

اگر تدبیر باشد بزرگترین فشار خارجی هم نمی تواند اقتصاد را بیمار کند؛


امام جمعه ابرکوه گفت : قوه قضاییه در گذشته برخورد قاطع و انقلابی با عوامل فقر، فساد و تبعیض نداشت و بی مبالاتی های مذهبی و مفاسد منجر به غرب مسلکی در کشور شد، امید است این تغییر ریاست نوید بخش نجات جامعه از مفاسد اجتماعی و مشکلات اقتصادی باشد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حاج محمد ابراهیم همت و فرارسیدن ماه رجب، اظهار کرد : این ماه ماه ریزش رحمت خدا و میلاد امام باقر (ع) است که حضرت الگوی عملی نسل جوان برای نیل به برنامه‌های گام دوم انقلاب هستند. زیرا سیره عملی ایشان، راه اندازی نهضت علمی، تولید علم، نشر علوم و معارف اسلامی، تربیت اندیشمندان بزرگ، رشد و تعالی علمی نسل جوان بود.

کانون فرهنگی مساجد هسته های مقاومت در برابر جنگ نرم هستند
حجت الاسلام حسینی، به مناسبت ۱۸ اسفندماه سالروز تشکیل کانون های فرهنگی مساجد، عنوان کرد : تعداد 32 کانون شهری و 27 کانون روستایی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه، به عنوان هسته های مقاومت در برابر جنگ نرم دشمنان در شهرستان فعال است.

قوه قضائیه در گذشته برخورد قاطع و انقلابی با عوامل فقر، فساد و تبعیض نداشت
وی، در بخشی از خطبه ها به انتخاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : امید است این گزینه که قطعاً حکیمانه است، افق تازه ای را به روی دستگاه قضا که مجموعه‌ ای اثرگذار برای اقتدار نظام اسلامی است، بگشاید و رکنی برجسته در اجرایی شدن اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و این تغییر نوید بخش امید نجات از مفاسد اجتماعی و مشکلات اقتصادی برای جامعه باشد.

حسینی تصریح کرد : باید بی پرده بگویم که قوه قضاییه در گذشته برخورد قاطع و انقلابی با عوامل فقر، فساد و تبعیض نداشت و بی مبالاتی های مذهبی، مفاسد مالی و اداری و اخلاقی که متاسفانه منجر به غرب مسلکی در کشور شد.

اگر تدبیر باشد بزرگترین فشار خارجی هم نمی تواند اقتصاد را بیمار کند
خطیب جمعه ابرکوه بیان کرد : بی تدبیری رئیس کل سابق بانک مرکزی با حراج ارز کشور، سیاست‌های غلط تیم اقتصادی دولت همچون توزیع ۱۸ میلیارد دلار ارز (به گفته برخی منابع) بدون محدودیت به متقاضیان واردات که موجب رانت و ایجاد صف های دلالان دلار شد، اختصاص ارز ارزان و توزیع 500 میلیون یورو از دولت برای مسافران خارجی، از جمله مشکلاتی است که سال ۹۷ را سالی پر تلاطم کرد.

حسینی ادامه داد : با استعفای سیف ( که اگر استعفا هم نمی داد کسی به او کاری نداشت) و آمدن مدیریت جدید بانک مرکزی که جلوی این ریخت و پاش ها را گرفت؛ برای مردم ثابت شد که اگر تدبیر در کار باشد بزرگترین فشار خارجی هم نمی تواند نظام اقتصادی را دچار مشکل کند.

تشکر از شهرداری جهت پیشقدم شدن در کشت درختان مثمر/ توصیه به منابع طبیعی برای سال آینده
وی، ضمن تشکر از تلاش شهرداری در هفته درختکاری جهت کاشت درختان مثمر، خاطر نشان کرد : سال گذشته بر ضرورت کاشت درختان میوه دار در شهرستان با توجه به کمبود آب و خشکسالی تاکید کردیم، که خوشبختانه امسال شهرداری برای کاشت درختان مثمر در ابرکوه پیشقدم شد و به منابع طبیعی نیز توصیه مجدد داریم که از هم اکنون با برنامه ریزی و سفارش استان، جهت توزیع درختان میوه دار کم آب خواه برای سال آینده اقدام کنند.

امام جمعه ابرکوه، سالروز شهادت امام هادی (ع) در سال ۲۵۴ قمری را تسلیت گفت و افزود : آن حضرت در مدت ۴۲ سال عمر شریفشان ۳۴ سال در زمانی که جَو خفقان آوری توسط خلیفه ستمگر متوکل عباسی بر جامعه به ویژه شیعیان حکم فرما بود، امامت کردند. زیارت جامعه کبیره یکی از بزرگترین یادگاران معنوی به جای مانده از آن حضرت است.

شهدای دفاع مقدس و انقلاب قابل مقایسه با شهدای تاریخ اسلام
حسینی در پایان با نزدیک شدن به ۲۲ اسفند روز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بزرگداشت شهدا، بیان کرد :  آنها که به گردن همه ما حق دارند، کسانی که آگاهانه در راه اسلام و انقلاب و دفاع از میهن اسلامی عزیزترین سرمایه خود یعنی جانشان را در تبعیت از فرامین رهبر الهی خود در طبق اخلاص گذاردند و جانانه جنگیدند و کوشیدند و لباس ذلت نپوشیدند.

وی عنوان کرد : به فرموده امام راحل شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس با شهدای بدر، احد، حنین، صفین و جمل قابل مقایسه اند و از بسیاری از آنها بالاترند مگر شهدای کربلا که کسی با آنها قابل مقایسه نیست.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد