Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

زنگ خطر برای افراد خاطی در ابرکوه به صدا درآمد


دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، از اجرای اشد مجازات برای افراد مسبب ایجاد مزاحمت برای نوامیس و کودکان و مرتبط با مشروبات، خبر داد.

محمدحسین ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، با اشاره به حفظ ارزش‌های اخلاق و مذهبی در شهرستان، اظهار کرد : در این راستا رعایت عفت و شأن بانوان جایگاه بالایی دارد و لذا ایجاد هرگونه مزاحمت برای بانوان و نوامیس مردم، یك جرم قابل مجازات است.

ابراهیمی افزود : با فرارسیدن فصل بهار و تابستان که رفت‌وآمد به باغات، فضاهای سبز، پارک‌نشینی و پیاده‌روی نسبت به طول سال بیشتر می‌شود، مجریان قانون در ابرکوه با افراد خاطی که مسبب هرگونه آزار و اذیت، ایجاد مزاحمت و دردسر برای بانوان و کودکان باشند، قاطعانه برخورد خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد : ایجاد مزاحمت برای بانوان و کودکان در معابر و اماکن عمومی از جرائم عمدی است و طبق ماده 619 قانون مجازات اسلامی مصوب 75، هرکس در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا زنان شود، یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت با آنان برخورد کند، به حبس از دو تا شش ماه و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، تصریح کرد : همچنین کسانی که به‌نوعی در شرب خمر، تهیه یا فروش مشروبات الکی در باغات، اصناف و یا هر مکان دیگری دخیل باشند، ضمن برخورد قاطعانه و پلمپ کردن آن مکان طبق قانون مجازات، اسامی آنها نیز در روزنامه‌ها و سایت‌ها منتشر خواهد شد.

وی با تأکید مکرر بر اجرای مجازات سنگین برای افراد متخلف در این زمینه‌ها، تصریح کرد : مجریان قانون تحت هیچ شرایطی از اجرای مجازات برای مُجرمان کوتاهی نخواهند کرد، چنانچه روز گذشته 3 نفر با جرم‌های فوق، دستگیر و بازداشت شدند و اشد مجازات در قبال آنها اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد