Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

قالیباف در جمع مردم یزد:


فرمانده 8 سال دفاع مقدس در یزد گفت: جوانان باید بداند بدون تجربه پیشکسوتان ممکن است اشتباهاتی را انجام دهند که آینده خود را تباه کند و پیشکسوتان هم بدانند شرایط سنی آنها را محافظه کار کرده و شجاعت در تصمیم گیری و خلاقیت را ندارند و مدیریت نسل چهارم را نمی فهمند.

به گزارش سروابرکوه به نقل از یزدرسا، محمدباقر قالیباف شب گذشته در میان جمعی از مردم استان یزد با بیان اینکه امروز وجود وحدت در اردوی نیروهای انقلابی یک امر ضروری است گفت: وحدت یک اصل لازم بوده اما کافی نیست و نزدیک به دو دهه است  که در اردوگاه نیروهای انقلابی این موضوع دیده نمی‌شود و بر مشکلات دیگر ما نیز سایه انداخته است.

قالیباف با اشاره به کناره گیری خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 اظهار داشت: بنده با این اقدام نشان دادم وحدت لازم هست اما کافی نیست  و برخی اوقات حتی در صورت ایجاد وحدت نیز نتیجع مطلوب حاصل نمی شود.

وی با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه ما مامور به وظیفه نه به نتیجه ابراز داشت: معنی این فرمایش این نیست که ما نباید به نتایج توجه کنیم بلکه زمانی که مسئولیتی بر عهده ما قرار دارد حتما باید به نتیجه آن نیز توجه داشته باشیم و علی رغم سختی های مسیر دلسرد نشویم.

فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه با بیان اینکه آسیب شناسی انتخابات 96 می تواند ما را به سمت وحدت بیشتر در جبهه انقلاب سوق دهد به تشریح نظریه نوگرایی اصول گرایی پرداخت و ابراز داشت: منظور بنده از ارائه این نظریه این است که در جریان اصولگرایی یکسری سنت های الهی به عنوان یک باور و نگرش لایتغیر است مثلا مقابله با ظلم و حفظ عزت یک اصل پذیرفته شده در اردوگاه اصول گرایی است و یا بر اساس آموزه های قرآنی باید نسبت به ملت خود و بقیه مسلمانان جهان دغدغه داشته باشیم.

وی با اشاره به این نکته که علت مخالفت ما با « شعار نه غزه نه لبنان»این است که این شعار با اصل وظیفه انسانی و دینی ما سازگاری ندارد گفت: حمایت از مردم مظلوم جهان نه تنها یک وظیفه انسانی و دینی است بلکه امنیت ما نیز با این مسئله گره خورده البته باید از محرومین و مستضعفین داخل کشور نیز حمایت شود.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: در اسلام سیاسی که امام برای ما تبیین کرده است در اردوگاه اصولگرایان نیاز به یک نوسازی در روش، ابعاد و ابزار دارد و باید آن را به طور کامل از نو بسازیم.

***/وحدت در رقابت انتخاباتی لازم هست اما کافی نیست

قالیباف با بیان اینکه حضور در انتخابات اصول مربوط به خود را دارد اظهارداشت: باید در انتخابات یک سری اصول و مبانی را رعایت کنیم به عنوان نمونه در زمانی که رقیب انتخاباتی رئیس جمهور مستقر است چرا باید از جبهه انقلاب دو نامزد مطرح شوند که این دو نامزد مجبور باشند خود با یکدیگر رقابت کنند و در نهایت در هفته آخر یکی به نفع دیگری کنار برود این یک اقدام کاملا اشتباه است چرا که رقیب در مدت تبلیغاتی خود بهترین استفاده را برده و ما تنها در هفته آخر باید با رقیب رقابت کنیم درست است که در رده بالای بنده و رقیبم هم گروهی ام به هم نزدیک هستیم اما قطعا در پایین بدنه طرفداران به هیچ وجه چنین چیزی نیست بنابراین اگر ار ابتدا یک نفر در برابر رقیب قرار می گرفت قطعا نتیجه بهتری حاصل می شد پس نتیجه می گیریم وحدت لازم هست اما کافی نیست.

 

***به نقد کشیدن کارکرد اقتصادی بهترین روش برای کنار زدن رقبا

فرمانده سابق ناجا ادامه داد: تجربه نشان داده است در دنیا رقبای انتخاباتی تنها در یک صورت توانستند رئیس جمهور مستقر را کنار زده و کار را به دست بگیرند که بر روی موضوعات اقتصادی تمرکز کرده و کارکرد اقتصادی رقیب را به بوته نقد گذاشته اند یعنی گفتمان حاکم بر انتخابات موضوع اقتصادی بوده است اما متاسفانه ما در جبهه انقلاب موضوع کارآمدی و اقتصاد را تبدیل به یک موضوع  اجتماعی و سیاسی کردیم و  این اقدام باعث شد تا رقیب  کارهایی را نظیر فریب دادن مردم و با دروغ گفتن رای جمع کردن که البته ما نمی‌توانیم آن ها را انجام دهیم و اگر انجام دهیم دیگر نمی توانیم خود را پایبند اصول و ارزش ها بدانیم انجام داده و نهایتا کار را به نفع خود تمام کند.

***امروز جبهه انقلاب تنها به درون خود محصور شده است

قالیباف در ادامه با بیان اینکه امروز جبهه انقلاب تنها به درون خود محصور شده گفت: متاسفانه ما امروز مردم را نمی بینیم و با آن ها ارتباط نداریم این لفظ قشر خاکستری لفظ غلطی است چرا که همه افراد جامعه چه انقلابی و چه غیر انقلابی جزو شهروندان این کشورند و باید به آن ها توجه کرد.
شهردار سابق تهران تاکید کرد: باید در زمان داشتن مسئولیت گرایشات سیاسی افراد را کنار گذاشت و تنها آن ها را به چشم مردم دید و به آنان خدمت کرد اما طبیعی است که در زمان انتخاب مدیر و مسئول در کشور باید کسانی را انتخاب کرد و این امانت الهی را به دستشان سپرد که باورها و ارزش ها مکتب امام و انقلاب و تبعیت از ولایت و خدمت مردم را در عمل ثابت کرده و در زمان قدرت مردم را فراموش نکند.

وی جوانان را موتور حرکتی انقلاب دانست و اظهار داشت: ما درباره جوانان فکرمی کنیم آن ها نمی توانند کار بزرگ انجام دهند و آنان نیز در مورد پیشکسوتان فکر می کنند ما دیگر نمی توانیم درست مدیریت کنیم و این هر دو نگاه غلط است جوانان باید بداند بدون تجربه پیشکسوتان ممکن است اشتباهاتی را انجام دهند که آینده خود را تباه کند و پیشکسوتان هم بداندد شرایط سنی آنها را محافظه کا کرده و شجاعت در تصمیم گیری  و خلاقیت را ندارند و مدیریت نسل چهارم را نمی فهمند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: زمانی که  می خواهیم رئیس جمهور انتخاب کنیم فکر نمی کنیم که رئیس جمهور باید تجربه مدیریت اجرایی داشته باشد چرا که همه حجم کار در قوه مجریه مدیریت و اجراست و باید مدیریت را به عنوان یک موضوع مهم الزامی در نظر بگیریم اما متاسفانه کسانی را انتخاب می کنیم که سابقه مدیریت  وکار اجرایی ندارند و تنها به واسطه اینکه رفیق ماست یا هم گروهی ماست آن را انتخاب می کنیم.
قالیباف تصریح کرد امروز در زمینه اسلامیت،جمهوریت و مردم سالاری با افتخار کارنامه قابل قبولی داریم  اما در حوزه ساختاری کارنامه قابل قبولی نداریم.

***امروز بروکراسی مدیران کشور را پیش می برد

وی با انتقاد از وجود بروکراسی اداری و پرهزینه کشور افزود: امروز به جایی که مدیران کشور بروکراسی اداری را به پیش ببرند این بروکراسی اداری است  که مدیران ما را با خود میبرد مشکل امروز کشورما نه تحریم نه پول و نه درآمد ایت بلکه مشکل کارآمدی و مدیریت در حوزه ساختار است
فرمانده ناجای کشور با بیان اینکه می توان در ساختار اقتصادی به گونه ای عمل کرد که مردم احساس کنند ظرف یک سال اقتصاد متحول شده است باید حرکت ها از پایین به بالا اتفاق بیافتد یعنی از استانها به سمت کشور.
قالیباف تصریح کرد : باید به جوان گرایی توجه شود و تصمیم در باره شهرستان  ها را به بزرگتر آن شهر که صلاح کار را بهتر تشخیص دهد بسپاریم متاسفانه هرچه از انقلاب گذشته مردم را از اساس تصمیم‌گیری ها خارج کرد یم.

وی تاکید کرد: امروز در کشورهای اروپایی نظیر انگلیس حملات ترورسیتی 10 برابر ماست  اما امنیت در حالی که در کانون بحران قرار داریم برقرار است چون جنس امنیت ما مردمی است نباید مردم را از سیاست و اقتصاد حذف کنیم چرا باید اقتصادامروز ما 80 درصد دولتی باشد امام در سال ۶۹ فرمود باید دولت در کارهایی که مردم می توانند انجام دهند دخالت نکنند و اگر امروز استان یزد وضعیت بهتری از نظر اقتصادی در کشور دارد به خاطر مردمی بودن اقتصاد آن است.

انتهای پیام/س*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد