Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد:


مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد گفت: مرحله دوم توزیع سیب و پرتقال تنظیم بازار ویژه ایام نوروز از امروز یکشنبه آغاز شد و تا نیمه فروردین ماه ادامه دارد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ علی جهازی با اشاره به نحوه توزیع میوه تنظیم بازار در مرحله دوم افزود: میوه ها از طریق مراکز عرضه شهرداری و تعاون روستایی و در سایر شهرستان ها که تاکنون سهمیه تعیین شده را جذب نکردند از طریق مراکز توزیع تعیین شده عرضه می شود. 
وی خاطر نشان کرد: در مرحله نخست توزیع از 25 اسفند تا 29 اسفند 139، 960 تن سیب و پرتقال از طریق 194 مرکز عرضه در استان یزد توزیع شد.
وی ادامه داد: در این مرحله توزیع سیب و پرتقال به ترتیب شهرستان های یزد، تفت، میبد، ابرکوه، بافق، خاتم، اشکذر، اردکان، مهریز و بهاباد بیشترین میزان توزیع میوه را داشتند. 
بر اساس مصوبه کمیته راهبردی میوه استان در مرحله اول توزیع سیب و پرتقال در سبدهای 6 تا 8 کیلویی با تخفیف 10 تا 15 درصد زیرقیمت خرده فروشی در بازار به نرخ مصوب، پرتقال تامسون از قرار کیلویی 35 هزار ریال، پرتقال والنسیا 45 هزار ریال، سیب زرد و قرمز 62 هزار ریال از طریق 114مرکز عرضه در شهرستان یزد و 79 مرکز عرضه در سایر شهرستان ها در دسترس مردم قرار گرفت. 
سال قبل 200 تن سیب و 800 تن پرتقال والنسیا تولید جنوب کشور برای مصرف نوروز ذخیره ‌شده بود امسال این مقدار به هزار و 500 تن افزایش یافت.
یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها، آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.

روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان یزد

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد