Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خاطرات فرماندار ابرکوه در سال 86 از سفر رهبری؛


فرماندار ابرکوه در سال 86 ضمن بیان خاطرات یازده سال پیش، گفت : همه‌چیز خیلی خوب بود تا اینکه 24 ساعت قبل از ورود رهبر به ابرکوه، ناگهان طوفانی شدید وزیدن گرفت، که به بسیاری از آذین‌بندی‌های سطح شهر و روستاها آسیب زد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ پانزدهم دی مال سال 1386 در تاریخ شهرستان ابرکوه، به‌عنوان یکی از روزهای ماندگار این شهرستان رقم خورده است. روزی که مردم ابرکوه با یک حضور بی‌نظیر و میثاق پرشور با ولایت، حماسه‌ای زیبا آفریدند.

سفر رهبر معظم انقلاب به ابرکوه سال 86  در دفتر خاطرات فرماندار زمان
محمدحسین امامی کسی است که هم‌زمان با ورود رهبر معظم انقلاب به ابرکوه، در سمت فرماندار در این شهرستان ساکن بود. وی هم‌اکنون در استانداری یزد مشغول به خدمت است.

امامی در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، ضمن بازخوانی خاطرات آن روزها که مردم غرق در شادی بودند، اظهار کرد : با توجه به اینکه حضرت آقا فرمودند؛ شخصاً مایل بودند به این شهر بیایند، هماهنگی لازم جهت این کار انجام شد.

همه کارها را خود مردم انجام می‌دادند و سرمای زمستان را حس نمی‌کردند
وی بیان کرد : همه ‌کارهای آمادگی و اقدامات جهت پذیرایی شایسته و استقبال در شأن، توسط گروه‌های مختلف مردمی به‌ویژه جوانانی که پا در میدان گذاشته بودند اجرا می‌شد و مسئولین نیز برنامه‌های هماهنگی و پشتیبانی را انجام می‌دادند.

امامی تصریح کرد : اگرچه ابرکوه فقط یک شهرستان بود، اما در آن سال علیرغم اینکه زمستان بود و هوای سرد بیداد می‌کرد، استقبالی بزرگ، کامل، بی‌نظیر و پرشور انجام شد، زیرا مقام معظم رهبری می‌آمدند.

طوفان شدیدی که در یک‌آن بسیاری از آذین‌های شهر را خراب کرد
وی، با اشاره به زحمات شبانه‌روزی مردم ابرکوه در دی‌ماه سال 86، گفت : یکی از خاطرات آن روزها که بیشتر از همه در ذهنم ماندگار شد، طوفان و بارش شدید باران قبل از ورود رهبری بود که در یک‌آن بسیاری از تبلیغات، پلاکاردها و آذین‌های سطح شهر و روستاها را آسیب زد.

فرماندار ابرکوه در آن زمان، افزود : کل شهر از یکی دو هفته قبل از ورود با جنب‌وجوش زیاد، روز و شب در حال تدارکات و تکاپو بودند و اصلاً زمستان را حس نمی‌کردند. تمام عزم و توان خود را جزم کرده بودند که زمینه استقبال گرم از رهبرشان فراهم شود.

امامی خاطرنشان کرد : همه‌چیز خیلی خوب پیش رفته بود تا اینکه 24 ساعت قبل از ورود ایشان، ناگهان طوفانی شدید در ابرکوه وزیدن گرفت، که بسیاری از تبلیغات، پلاکاردها، بنرها و آذین‌بندی‌های سطح شهر و روستاها را آسیب زد.

طوفان هم نتوانست از حس و حال مردم ابرکوه بکاهد
وی، تأکید کرد : ولی این طوفان هم نتوانست از حس و حال مردم ابرکوه بکاهد، زیرا با همتی سرشار از عشق به آقا در یک حرکت بزرگ مردمی، بدون اینکه کسی بخوابد، کمتر از 24 ساعت مجدداً چهره شهر را به حالت قبل بازگرداندند و آماده استقبال شدند.

فرماندار اسبق ابرکوه، ادامه داد : صبح روز 15 دی‌ماه علیرغم وجود برف در جاده ابرکوه یزد، با کنترل وضعیت امنیتی مسیر به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی، سفر امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) با ماشین انجام شد و در مجموعه ورزشی شهید پوراکبری چشمان منتظران به جمال ایشان روشن شد.

سفر رهبر معظم انقلاب به ابرکوه، بهترین و شیرین‌ترین خاطره دوران خدمتم بود
امامی اذعان کرد : علی‌رغم اینکه حجم کار بسیار سنگین و گسترده بود، اما این اتفاق مبارک و حضور در ابرکوه، یکی از بهترین خاطره‌های شیرین و به‌یادماندنی در دوران اشتغال و خدمتم بود، که چنین افتخاری نصیب شهرستان ابرکوه شده است.

شهرهای هم‌جوار از جمعیت استقبال، متعجب بودند/ تشکر از مردم ابرکوه
وی، ضمن اشاره به این موضوع که جمعیت آن روز قابل‌شمارش نبود، گفت : حضور بی‌نظیر و استقبال وصف‌ناپذیر در شهرستان مثل ابرکوه با فاصله طولانی از مرکز استان، مهمانان شهرهای استان‌های هم‌جوار را متعجب کرده بود.

امامی؛ در پایان از مردم ابرکوه و کلیه کسانی که در آن ایام بدون هیچ چشم‌داشتی و مخلصانه، زحمات شبانه‌روزی کشیدند و این استقبال پرشور را برگزار کردند، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد