Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه گفت : اگر مسئولین مرد مبارزه با بی‌حجابی و این عروسک‌های متحرک آمریکا و انگلیس نیستید، لااقل اجازه دهید حزب‌الله خودش وارد میدان شود. تا شاهد فسادهای اجتماعی نباشیم.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه، در خطبه‌های امروز با اشاره به واقعه تاریخی قیام خونین مردم مشهد و زائران مجاور حرم مطهر امام هشتم (ع) علیه کشف حجاب رضاخانی که به‌روز حجاب و عفاف نام‌گذاری شده است، اظهار کرد : بانوان بدانند که حجاب از ضروریات دین است و اگر کسی حکمت الهی و ضرورت دین را منکر شد، مرتد است و شخص مرتد چنانچه صریحاً منکر ضروریات دین شد مهدورالدّم است.

بدحجابی؛ آزادی نیست، عروسک بازی است
حجت‌الاسلام حسینی گفت : حجاب سرمایه معنوی برای جامعه دینی است که برای آن شهدایی همچون شهدای مسجد گوهرشاد در سال ۱۳۴۰ تقدیم اسلام شد و آرمان شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس بود. دشمنان، بی‌حجابی را به اسم آزادی برای شروع فحشا، منکر و بی‌بندوباری ترویج می‌کنند.

وی افزود : حضرت امام (ره) در وصیت‌نامه خود می‌فرماید : این آزادی نیست که زن بدحجاب و بزک‌کرده بیرون بیاید، این عروسک بازی است. این آزادی وارداتی و غربی است که هر کس هر کاری دلش می‌خواهد بکند، این‌طور آزادی در ایران نباید باشد. هر کار که برخلاف اسلام و عفت عمومی و مصالح کشور باشد، حرام است و بر همه ما و مسلمانان جلوگیری از آن واجب است و از آزادی‌های مخرب باید جلوگیری کرد.

خطیب جمعه ابرکوه، خاطرنشان کرد : این مسامحه‌کاری مسئولین که از ۲۰ سال قبل تحت عنوان توسعه سیاسی و آزادی شروع شد، اساساً ارزش‌های دینی و اجتماعی را هدف قرار داده و هیچ‌کدام دولتمردان عزم جزمی بر مقابله با بی‌بندوباری در کشور نداشتند.

مسئولینی که مرد مبارزه به بی‌حجابی نیستند، کار را به حزب‌الله بسپارند
حسینی، با اشاره به عده‌ای هتاک که به‌راحتی به ریش اسلام و انقلاب، دین، عفاف و حجاب می‌خندند و آقایان هم به فکر رأی گرفتن و تثبیت جایگاه خود هستند، گفت : امام راحل و شهدای ما مسئولین مسامحه‌کار، مجلسیان و نمایندگان بی‌خیال را نمی‌بخشند.

وی ادامه داد : اگر مرد مبارزه با بی‌حجابی و این عروسک‌های متحرک آمریکا و انگلیس نیستید، لااقل اجازه دهید حزب‌الله خودش وارد میدان شود. تا کی باید شاهد فسادهای اجتماعی بوده و نیروهای ارزشی و انقلابی دست‌بسته باشند و خون‌دل بخورند؟ چراکه اگر هم فریاد زدند شما محکومشان می‌کنید! 

برائت از مشرکین؛ از اهداف سیاسی و عظیم حج است
امام‌جمعه ابرکوه به هفته حج و حضور حجاج در سرزمین وحی اشاره کرد و گفت : حج کنگره عظیم جهان اسلام و موهبتی الهی برای امت اسلام است و دارای اهداف بلند سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و ازجمله این منافع عظیم سیاسی برائت از مشرکین است.

این مقام مسئول تصریح کرد : برائت از مشرکین یعنی اینکه حُجاج بر حکم قرآن باید به مسلمان اعلام کنند، از سیطره حاکمیت یهود و نصاری که امروز تجسم عینی در اسرائیل و آمریکا دارد، خارج‌شده‌اند.

شورای نگهبان اعتبار مجلس است
وی یادآور شد : شورای نگهبان نقش مهمی در راستای اهداف و آرمان‌های نظام دارد. نقش نظارت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و تطبیق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی، ازجمله وظایف این نهاد است.

حسینی تأکید کرد : به‌گونه‌ای که نبود شورای نگهبان اساساً موجب بی‌اعتباری مجلس می‌شود و مشابه این نهاد در ایران، در دیگر کشورها نیز وجود دارد. مقام معظم رهبری شورای نگهبان را عماد ملت و دین و مایه اطمینان و سکینه قلوب مؤمنین و در حقیقت نبض نظام اسلامی بیان می‌کنند.

ورود ایران به گام دوم کاهش تعهدات برجامی/ رفتار یک بام و دو هوای اروپایی‌ها در برجام
وی، با اشاره به پایان یافتن مهلت ۶۰ روزه ایران به اروپا در خصوص عمل به تعهدات در برجام، گفت : ازآنجاکه اروپا به تعهدات خود عمل نکرد، ایران نیز گام دوم را در زمینه کاهش تعهدات برجامی برداشته و این روند در جهت حفظ برجام است نه از بین بردن آن‌که هدف آمریکا است. 

حسینی افزود : سرانجام برجام بدفرجام خواهد شد و خروج نهایی ایران از آن رخ خواهد داد، مگر اینکه سه کشور اروپایی بدعهدی مذاکرات سال 83 را نداشته، بحث موشکی را مطرح نکنند، با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقابله کرده، فروش کامل نفت ایران و تجارت بانک‌های اروپایی تجارت با ایران را تضمین کنند و در نهایت علیه آمریکا به خاطر نقض برجام قطعنامه صادر کنند.

ثابت شدن صداقت ایران در برجام و عمل به تعهدات خود برای شورای حکام
وی بیان کرد : غربی‌ها که شاگرد آمریکایی‌ها هستند می‌خواهند یک بام و دو هوا عمل کنند و امروز هیاهو به راه می‌اندازند و می‌گویند ایران نباید تعهدات خود را نقض کند. اما به لطف خدا دیروز نشست شورای حکام جواب آنان را داد و به ایران حق داد که به صبر راهبردی خود پایان دهد و به مرحله مقاومت فعال ورود پیدا کند.

امام‌جمعه ابرکوه، در پایان یکشنبه ۱۱ ذی‌قعده سالروز میلاد مسعود امام هشتم علی بن موسی‌الرضا (ع) در سال ۱۴۸ هجری و دهه کرامت را تبریک گفت.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد