Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه مطرح کرد


رئیس اداره بهزیستی ابرکوه گفت: یک هزار و 671 کودک سه تا 6 ساله شهرستان، در اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم معاینه شدند.

به گزارش سرو ابرکوه، زهره اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ۱۵ دی گفت : این تعداد کودکان علاوه بر پایگاه سنجش دائمی بهزیستی در ۴۵ مهدکودک و روستا مهد و خانه‌های بهداشتی باهدف غربالگری، تشخیص زودرس، درمان به‌موقع بیماری و شناسایی سایر اختلال‌های بینایی معاینه شدند.

وی اظهار داشت: به دلیل سهل‌انگاری یا بی‌اطلاعی تعدادی از خانواده‌ها و ضعف اطلاع‌رسانی در جامعه سالانه ۱۰ الی ۱۵ درصد کودکان پیش‌دبستانی در طرح پیشگیری از تنبلی چشم شرکت نمی‌کنند.

اکرمی ادامه داد : سه الی ۶ سالگی دوره طلایی درمان تنبلی چشم کودکان است که پس از آن احتمال مداخله درمانی برای بهبود پس از این سن کاهش می‌یابد، که این امر معضل اساسی در اجرای طرح یادشده است.

این مسئول تاکید کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ( آمبلیوپی) به روال سال‌های گذشته از ابتدای آبان آغاز و تا پایان آذرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

رئیس بهزیستی ابرکوه یادآور شد: در اجرای این طرح خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به مهدهای کودک و پیش‌دبستانی سطح شهر نسبت به معاینه چشم کودکان سه تا ۶ ساله خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: روزهای چهارشنبه هر هفته از کودکان گروه سنی سه تا ۶ ساله در مهدکودک شادمانه معاینه چشم انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه طرح پیشگیری از تنبلی چشم باهدف شناسایی اختلال بینایی در کودکان با محور کنترل و پیشگیری از بیماری تنبلی است ،پیش‌بینی کرد که هزار و ۸۳۹ نفر از کودکان سه تا ۶ساله ازنظر بیماری‌های چشمی مورد معاینه قرار گیرند.

اکرمی از خانواده‌ها خواست با مراجعه به این مراکز در ارتقای سطح سلامت کودکان خود تلاش کنند و نسبت به آینده و سلامت آنها بی‌تفاوت نباشند.

این مسئول بابیان اینکه معاینه چشم کودکان از طریق دستگاه سنجش انجام می‌شود، یادآور شد: سال گذشته در اجرای این طرح ۱۴۱ کودک با اختلال چشمی مانند ضعف چشم، عیوب انکساری، استرابیسم و آمبلیوپی شناسایی و درمان شدند.

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه همچنین به بخشی از فعالیت‌های این اداره اشاره کرد و یادآور شد: باهدف رشد و جلوگیری از سوء تغذیه احتمالی کودکان ۳۱۰ نفر از کودکان روستا مهدها از یک وعده‌غذای گرم رایگان بهره‌مند شدند.

وی بابیان اینکه این طرح تا اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت افزود: سازمان بهزیستی برای اجرای این طرح افزون بر ۱۳۶ میلیون ریال هزینه خواهد کرد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گفتگو گفتگو

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد