Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

معاون ستاد مواد مخدر کشور:


افشار گفت: مواد مخدر و اثرات و آسیب های اجتماعی ناشی از آن سالانه بین 40 تا 50 هزار میلیارد تومان خسارت به کشور ما وارد می کند.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان یزد با اشاره به آمار اعتیاد زنان اظهار کرد: متاسفانه شاهد تغییر ناگهانی در آمار تعداد زنان معتاد در کشور هستیم، به طوری که در سال 80، 5 درصد از معتادان را زنان تشکیل می دادند ولی در سال 90 این رقم دو برابر شد و به 10 درصد رسید.

پرویز افشار بیان داشت: خوشختانه در بررسی مجدد در سال 94 و 95  مشخص شد تعداد معتادان زن نسبت به 5 سال قبل افزیش قابل ملاحظه ای پیدا نکرده اما یک اتفاقی که افتاد و یک مقدار نگران کننده می باشد این است که میزان شیوع اعتیاد در زنان در سنین پائین تر رو به افزایش است.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر  گفت: این یک علامت هشدار جدی است که ما نسبت به دختران عزیز به عنوان مادران آینده این مملکت در سنین پائین تر حساس تر باشیم و بر همین اساس برنامه ریزی و پایش و رصد جدی انجام شود.

وی همچنین با اشاره  تعداد کل معتادین کشور تاکید کرد: بر اساس آخرین برآوردها در سال گذشته افزون بر 2 میلیون و هشتصد هزار نفر مصرف کننده مستمر در کشور وجود داشته اند، البته این به معنای اعتیاد نیست چون اعتیاد بر اساس شاخص های بین المللی فقط معطوف به مصرف مواد مخدر نیست و شاخص های دیگری نظیر اختلال در عملکرد نیز دارد که باید لحاظ شود.

افشار تصیح کرد: اقتصاد مواد مخدر یک از اقتصادهای زیرزمینی بزرگ در دنیا است که خسارات بسیاری وارد می کند، در کشور ما نیز یکی از دغدغه های جدی بحث اقتصاد مواد مخدر است. بر اساس برآوردها هزینه های پیدا و پنهان، مستقیم و غیر مستقیم مواد مخدر اعم از تجارت، هزینه برای انسداد مرزها، هزینه های انتظامی، قضایی، تشکیل پرونده ، طلاق ناشی از اعتیاد، هزینه نگه داری از زندانیان، معتادین چیزی حدود 40 تا 50 هزار میلیارد تومان در سال برآورد می شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد