Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد مصوب شد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد بر تاسیس مدارس سما در چهار شهرستان ابرکوه، بهاباد، اشکذر و میبد قول مساعدت و همکاری لازم را با روسای واحدها از سوی آموزش وپرورش اعلام کرد.

به گزاش سروابرکوه به نقل از آنا، دوازدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد با حضور روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان و روسای آموزش وپرورش نواحی یزد و سایر اعضا برگزار شد.

رئیس شورای نظارت و هماهنگی سما استان و رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان یزد در ابتدای جلسه از همکاری و تعامل مدیرکل آموزش و پرورش، معاونان و مدیران نواحی و شهرستان ها در تأسیس مدارس سما در پنج شهرستان استان تشکر و قدردانی کرد.

دکتر معصومه طباطبایی با ذکر پتانسیل ها، ظرفیت و امکانات سما و دانشگاه آزاد اسلامی در استان و شهرستان ها درخواست کرد تا مدارس سما بتوانند از ظرفیت های خالی نواحی و مدیریت‌های شهرستان های آموزش و پرورش در جهت توسعه کمی و کیفی خود استفاده و برای تاسیس مدارس سما در چهار شهرستان دیگر استان مساعدت و همکاری لازم را با روسای واحدها از سوی آموزش وپرورش صورت پذیرد.

در حاشیه پایانی دوازدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد با حضور روسای واحدهای دانشگاهی و اعضای شرکت کننده در جلسه، مرکز بازی های ورزشی و مجتمع آموزشی سما در مساحت 1000 مترمربع از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد افتتاح شد. 

 

محمدرضا رحیمی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد نیز گزارشی از عملکرد شورا و دستور کار جلسه بیان کرد و با تاکید بر ضرورت کیفیت در مراکز سما گفت: با توجه به وجود امکانات و تجهیزات آموزشی بسیار خوب، اعضای هیات علمی و کارکنان در واحدهای دانشگاهی و مراکز سما و باتوجه به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در واحدهای دانشگاهی شهرستانهای استان، سما این آمادگی را دارد تا مدارس خود را در مقاطع متوسطه دوره اول و دوم توسعه دهد و تاسیس هنرستان‌هایی را نیز در دستورکار خود قرار دهد و برای سال تحصیلی 98-97 مدارس و هنرستان‌های جدیدی در نواحی یک و 2 آموزش و پرورش شهرستان یزد و سایر شهرستان ها با کمک مسئولان آموزش و پرورش دایر کند.

احمد شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد هم با تبریک به رئیس شورای نظارت سما در استان و دبیر شورای نظارت استان برای کسب افتخاراتی که مدارس سما درسال قبل و سال جاری در استان، کشور و جهان کسب کرده‌اند و قدردانی از همکاری و تعامل و همبستگی بین آموزش و پرورش و سما استان یزد اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان این آمادگی را دارد تا با توجه به ظرقیت موجود در بخش متوسطه اول و دوم در نواحی 1و2 آموزش و پرورش و شهرستان‌ها برای تکمیل این ظرفیت و کمک به رفاه اولیا تا آنجا که مقدور باشد با هماهنگی و همکاری روسای نواحی و شهرستان ها مجوز تاسیس مدارس را به مسئولان سما در استان بدهد و مساعدت لازم را برای تأسیس هنرستان‌های تربیت بدنی و کار و دانش با توجه به استقبال اولیا برای سما استان انجام و همکاری لازم را برای تاسیس مدارس سما در شهرستان های ابرکوه، اشکذر، بهاباد و میبد را داشته باشد.

ارجمندی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد نیز تاکید کرد: رمز موفقیت در مدرسه داری و توسعه مدارس ارتباط تنگاتنگ با اولیا و استمرار این ارتباط و ایجاد انگیزه در معلمان و آموزش آنان است و این مدیریت نیز آمادگی لازم را برای واگذاری هنرستان تربیت بدنی پسران را به سما دارد.

در ادامه روسای واحدهای دانشگاهی که اکنون دارای مدارس سما هستند گزارشی از عملکرد این مدارس در سال جاری و مشکلات و موانع موجود ارائه و درخواست همکاری بیشتر مسئولان آموزش و پرورش شهرستان را برای توسعه کمی وکیفی مدارس برای سال آینده داشتند.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد