Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

در پی انتشار خبر تغییر مدیریت آموزش‌وپرورش ابرکوه؛


در پی انتشار اخباری مبنی بر تغییر مدیریت اداره آموزش‌وپرورش ابرکوه، اعتراضات فرهنگیان شهرستان پس از دفتر امام‌جمعه به فرمانداری رسید. مدیر انقلابی دیدار فرهنگیان با امام جمعه ابرکوه

به گزارش سرو ابرکوه؛ روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته معترضین به انتصاب برخی افراد به‌عنوان مدیریت دستگاه آموزشی و پرورشی شهرستان که مجموعه‌ای حساس و سرنوشت‌ساز است، به دفتر امام‌جمعه و فرماندار ابرکوه مراجعه و گزینه‌ای کارآمد تأکید کردند.

افراد خارج از مجموعه نباید برای انتصاب مدیر آموزش‌وپرورش تصمیم‌گیری کنند
گزارش جلسه فرهنگیان ابرکوه در دیدار با محمد کاظمی‌نسب فرماندار شهرستان بدین شرح است : با توجه به زمزمه‌هایی که مبنی بر تغییر مدیریت دستگاه آموزشی ابرکوه در شهر و استان پیچیده است، چرا باید افراد خارج از این مجموعه که هیچ برنامه کارشناسانه‌ای ندارند و حتی یک نفرشان هم فرهنگی نیست، در جلسات دوستانه دور هم جمع شوند و برای این نهاد حساس و سرنوشت‌ساز تصمیم‌گیری کنند.

هر فردی برای مدیریت مرکز آموزشی ابرکوه، کارآمد و توانا نیست
با اشاره به اینکه مدیریت فعلی به‌دوراز سیاست زدگی، توانست مجموعه را اداره کند، بحث تربیت فرزندان برای مردم ابرکوه در اولویت قرار دارد. خانواده‌ها همچنان که به آینده شغلی و درجات علمی دانش‌آموزان اهمیت می‌دهند، به بُعد تربیتی بیشتر حساس هستند.

لذا بصیرت که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، در انتخاب مدیران مهم است. اگرچه افراد معرفی‌شده برای مدیریت آموزشی ابرکوه ظرفیت‌هایی دارند، ولی باید به این نکته توجه کنیم چنانچه در بخش‌های دیگری به‌کارگیری شوند، کارآیی بیشتری نسبت به این جایگاه خواهند داشت.

مسئولین شهرستانی و استانی ذی‌ربط، در این امر مهم نیاز خانواده‌های ابرکوهی در بحث تربیتی فرزندانشان را مدنظر قرار دهند، که به دنبال مدارس خاص هستند زیرا مدارس در بحث تعلیم و تربیت، کارسازتر از دیگران‌اند.

مجموعه فرهنگیان حوزه آموزشی ابرکوه، تعلیم و تربیت فرزندان را بر هر چیزی ترجیح می‌دهند
نیروی انسانی مدیریت مرکز آموزشی ابرکوه باید شخصی با درایت باشد، که به امور آموزشی، پرورشی و اقتصادی تسلط دارد و می‌تواند امور را اداره کند.

اگر گروه‌ها و احزاب سیاسی مختلف که نمایندگان آنها در این جلسه حضور دارند، توانسته‌اند در مجموعه آموزش‌وپرورش موفق عمل کنند، به این دلیل است که مباحث سیاسی را در هدف والای تعلیم و تربیت آینده‌سازان کشور دخیل نکرد و مصلحت کشور را در اولویت قراردادند.

از علل آمار پایین حضور دانش آموزان در مدارس خاص ضعف مدیریتی است
محمد کاظمی‌نسب فرماندار ابرکوه در جمع‌بندی صحبت‌ها حاضرین، با تأکید بر وجود سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی و انسانی فراوان در ابرکوه، اظهار کرد : فرایند تغییر و تحول در دستگاه‌های دولتی یک امر اجتناب‌ناپذیر است، که باعث ساخته‌شدن مدیران دیگر می‌شود.

کاظمی‌نسب گفت : روند کار دولت‌ها در همه دستگاه‌ها به همین منوال می‌باشد و همچون گذشته نیست که جمعیتی دور هم اجتماع کنند و فردی را به‌عنوان رئیس یک مرکز انتخاب کنند.

وی، ضمن تقدیر از زحمات مدیریت فعلی این مجموعه، افزود : هیچ مدیری در هیچ نهادی ایده‌آل صددرصد نیست، به‌ویژه در شهرستانی که تنها 10 درصد دانش آموزان آن عضو مدارس خاص هستند.

در کیفیت آموزشی ابرکوه نسبت به دیگر شهرستان‌های استان جفا شده است
فرماندار ابرکوه اذعان کرد : این در حالی است که شهرستان‌های دیگر استان بیش از 40 الی 50 درصد دانش‌آموزانش عضو این مدارس هستند و اگر در بحث کیفیت آموزشی ابرکوه را با جاهای دیگر مقایسه کنیم، در حق مردمانش جفا شده است.

کاظمی‌نسب، به ضعف مشارکت مردم و اولیاء ابرکوه در بخش‌های مختلف آموزش‌وپرورش، اشاره و تصریح کرد : عوامل متعددی در کسب مدارج علمی و شغلی دانش آموزان مؤثر هستند.

وی در پایان خاطر تأکید کرد : نظرات دوستان را مدنظر قرار داده و به مدیرکل ارجاع می‌دهیم تا ابرکوهی در شأن داشته باشیم.

گفتنی است متن خبر دیدار فرهنگیان ابرکوه با امام‌جمعه نیز با عنوان «عدم حضور درصحنه‌های انقلابی، نشانه ناتوانی و بی‌قابلیتی افراد در مدیریت است» در این پایگاه منتشر شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 4.25 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد