Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

حبیبی مطرح کرد


دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه برخی اعضای دولت از جریان انحرافی تنفر دارند، گفت: اصلاح‌طلبان و جریان انحرافی به دنبال نامزد واحد هستند.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا، محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ‌در گفت‌‌وگویی تفصیلی به سئوالات فارس پاسخ گفت.

خلاصه این گفتگو را در ادامه می خوانید:

* مسیری که در جریان اصولگرایی احتمال موفقیتش بیشتر خواهد بود این است که در مرحله نخست نامزدهای اصولگرا به صورت نماینده یک تشکل، یا به صورت انفرادی‌ به صورت ائتلاف‌های محدود وارد عرصه انتخابات شوند.

* اصولگرایان ضمن اینکه می‌توانند حق داشته باشند نامزد معرفی کنند باید از هم‌اکنون به یک ائتلاف بزرگ بین اصولگرایان بیندیشند، تحقق این ائتلاف بزرگ فقط با محوریت روحانیت شکل می‌گیرد .

* یک عده اصلاح‌طلبان هستند که رقیب جدی اصولگرایان خواهند بود، برای حضور در انتخابات مشکلی ندارند در غیر این صورت فتنه‌گران شناخته شده حق ورود به انتخابات را ندارند.

* رقیب دیگر اصولگرایان، جریان انحرافی است که این جریان برخلاف چیزی که روزنامه ایران عنوان می‌کند که یک جریان موهوم است، وجود دارد و در انتخابات مجلس هم به دنبال تشکیل مجلس با دو سوم اعضا بود که این طور نشد.

* در انتخابات ریاست جمهوری هم این طراحی را دارند که به عنوان یک رقیب جدی اصولگرایان وارد شوند و اصلاح‌طلبان و جریان انحرافی به دنبال نامزد واحد هستند و اگر اصولگرایان به نامزد واحد نیندیشند رای آنان شکسته خواهد شد و رقبا شانس پیروزی بیشتری خواهند داشت.

* اگر ائتلاف سه گانه در مسیر ائتلاف بزرگ باشد کار خوبی است و آن طور که آقایان ولایتی و قالیباف در مجالس خصوصی عنوان کردند که نهایتا از رای روحانیت تبعیت می‌کنیم آن را حرف پسندیده‌ای می‌دانیم.

* پیش‌بینی می‌کنم آقای هاشمی وارد مقوله نامزدی انتخابات آینده نشود و اظهار نظر مثبتی هم از سوی آقای هاشمی به صورت احتمالی گفته نشده و طرفداران ایشان هم اظهار‌نظر قطعی نکردند بلکه در مورد نیامدن ایشان اظهار‌نظر کردند.

* نامزد موتلفه به نفع آقای هاشمی کنار نمی‌رود اما به نفع نامزد نهایی اصولگرایان به راحتی کنار می‌رود.

* حساب کابینه از جریان انحرافی جداست اینکه بگوییم کابینه دهم یعنی جریان انحرافی ظلم است چرا که در بین اعضای کابینه افرادی هستند که نسبت به جریان انحرافی نفرت دارند.

* در مورد آقای مشایی هم ترجیح می‌دهم اصلا اظهار نظر نکنم، افراد باید شان خود را رعایت کرده و در هر میدانی که می‌خواهند وارد شوند باید بدانند در شان آنان هست یا خیر؟

* دولت اگر با چند واسطه وارد میدان ‌انتخابات شود خطای قانونی و تاریخی انجام داده و حق معرفی نامزد در انتخابات آینده را ندارد بلکه فقط باید مجری بی‌طرف ‌باشد.

* جریان انحرافی هم هر کس را معرفی کند به این دلیل که از طرف جریان انحرافی است صلاحیت نامزدی ندارد و هر کس با چند واسطه به جریان انحرافی وصل باشد صلاحیت نامزدی ندارد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد