Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

معاون اجتماعی دادگستری استان یزد:


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به ضرورت اجرای دقیق طرح آموزش‌های پیش از ازدواج در این استان، گفت: نیازمند بروزرسانی مستمر محتوای آموزشی درزمینهٔ آموزش‌های پیش از ازدواج هستیم.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از  یزدرسا، محمدحسین رحیمی زاده صبح امروز در آئین تجلیل از مدرسان طرح آموزش‌های پیش از ازدواج شهرستان یزد، با اشاره به‌ضرورت اجرای دقیق طرح آموزش‌های پیش از ازدواج زوجین، گفت: در 20 سال گذشته به‌واسطه شرایط شغلی با بسیاری از دعاوی خانوادگی درگیر بودم، به این نتیجه رسیدم که قدم برداشتن در مسیر رفع و کاهش این آسیب و آسیب‌های دیگری که از قبل آن شیوع پیدا می‌کند، نیازمند آموزش و دغدغه‌مندی در این زمینه است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم کاری را در جامعه نهادینه کنیم نیازمند تبلیغات و سنجش عملکرد به‌صورت دوره‌ای هستیم. باید عملکردهای خود را بسنجیم و بر اساس آن نقاط ضعف فعالیت‌ها را شناسایی و سپس رفع کنیم؛ چراکه روزمرگی شدن آفت کار و فعالیت است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در ادامه بابیان اینکه اساس فعالیت مؤثر دغدغه‌مندی است، تأکید کرد: درزمینهٔ آموزش‌های پیش از ازدواج زوجین باید به طریقی عمل شود که خود زوجین به این مشاوره‌ها احساس نیاز کنند. بهترین راه برای جذب زوجین به مشاوره عملکرد خوب مدرسانی است که در کارگاه‌های آموزشی فعالیت می‌کنند.

رحیمی زاده با تأکید بر اینکه نیازمند بروزرسانی مرتب محتواهای آموزشی هستیم تا بتوانیم با در نظر گرفتن همه جوانب و جنبه‌های اجتماعی بتوانیم آموزش‌های مناسب و متناسب را به زوجین انتقال دهیم. قطعاً نمود چنین اقداماتی را می‌توان در نتایج حاصل از این طرح مشاهده کرد.

این مقام قضایی تصریح کرد: در شرایط کنونی زوجین مکلف شده‌اند تا در دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج شرکت کنند؛ اما با برنامه‌ریزی دقیق و ارائه آموزش‌های مناسب می‌توان زوجین را به شرکت در این کلاس‌ها ترغیب و تشویق کرد تا نیازی به تبلیغات و الزام آن‌ها به شرکت در آن نباشد.

وی افزود: یکی از مواردی که مدرسان دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج باید به آن توجه داشته باشند، مخاطب شناسی است، یعنی باید آموزش‌هایی که ارائه می‌شود مبتنی بر شناخت مخاطب و نیازهای او باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد