Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر حوزه علمیه کوثر ابرکوه:


مدیر حوزه علمیه کوثر در نشست "زنان و مادران جهان اسلام" گفت: ماهواره، اینترنت، بازی های رایانه ای و... از رقبایی هستند که اگر والدین کوتاهی کنند آنها به تربیت فرزندان جهت می دهند.

به گزارش سرو ابرکوه، در هفته بسیج و به همت پایگاه مقاومت سمیه(س) نشست "زنان و مادران جهان اسلام" در حسینیه ی قمر بنی هاشم(ع) جهانستان، برگزار شد.

لیلا حاتمی زاده مدیر حوزه علمیه کوثر خواهران ابرکوه اظهار داشت: تربیت فرزند در دنیای امروز از حساسیت خاصی برخوردار است، گر چه تربیت فرزند از وظایف اصلی والدین می باشد اما امروز در کنار والدین رقبای زیادی وارد میدان شده اند که در صورت کوتاهی والدین رقبا مسیر تربیت فرزندان را جهت می بخشند.

حاتمی زاده افزود: ماهواره، اینترنت، بازی های رایانه ای و... از رقبایی هستند که فقط مربوط به محیط بیرون نمی باشد و وارد خانه ها نیز شده اند.

مدیر حوزه علمیه کوثر با اشاره به راهکار های مفید عنوان کرد: برای تربیت صحیح فرزند والدین باید اولا نیازهای واقعی فرزندان خود را بشناسند و ثانیا شیوه های صحیح تربیت دینی را فرا گیرند.

وی یکی از نیازهای اصلی و خطری فرزندان را نیاز به محبت برشمرد و گفت: هر انسانی فطرتا دوست دارد هم محب باشد و هم محبوب که متاسفانه توجه به این نیاز بسیار مورد کم لطفی والدین قرار گرفته، در حالی که توجه به این نیاز می تواند بسیاری از مشکلات تربیتی فرزندان را مرتفع سازد.

حاتمی زاده ادامه داد: نیاز فطری محبت مانند نیاز به غذا است که اگر صحیح پاسخ داده شود، اثرات مطلوبی دارد. اگر به فرزند گرسنه غذا ندهیم خود به دنبال غذا می رود و با هر چیزی خود را سیر خواهد کرد.

این مقام مسئول همسان سازی، ایجاد روحیه تبعیت، جلوگیری از انحراف، آموزش محبت به نسل های آینده و ... را از جمله اثرات محبت معرفی کرد.

وی راه های ابراز محبت را محبت زبانی، محبت رفتاری از جمله صداقت، خوش رویی، خوش زبانی، هدیه و... دانست و تاکید کرد: برای آنکه محبت اثر کند باید همراه با احترام و تکریم شخصیت فرزند باشد که فرزند از رفتار والدین محبت را برداشت کند نه آن را جزء وظایف والدین بداند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد