Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتواکسانی که به این شایعه دامن می‌زنند در واقع به خوبی اطلاع دارند که ردصلاحیت رئیس‌جمهور در دور دوم اتفاق نخواهد افتاد که اگر قرار بود چنین چیزی باشد.

سرو ابرکوه؛

مدتی است که برخی محافل خاص رسانه‌ای از احتمال ردصلاحیت حسن روحانی در انتخابات پیش رو سخن می‌گویند و مدام در تلاش هستند تا این مطلب را به جامعه القا کنند. شایعه‌ای که سال 92 و در روزهای پایانی منتهی به انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری، نیز به یاری روحانی آمد و با انتشار آن در فضای اجتماعی، حسن روحانی توانست به واسطه آن مظلوم‌نمایی کند و بیش از پیش آراء را به خود جلب نماید.

اما اینکه چرا باز هم و در شرایطی که وی رئیس‌جمهور کشور است، همچنان بر این شایعه توسط محافل رسانه‌ای حامی دولت و برخی محافل رسانه‌ای فتنه دامن زده می‌شود، به این دلیل است که آن‌ها رواج چنین شایعه‌ای را برای خود لازم می‌دانند و آن را اهرمی می‌دانند که می‌تواند در انتخابات آینده به کمک دولت بیاید. کسانی که به این شایعه دامن می‌زنند در واقع به خوبی اطلاع دارند که ردصلاحیت رئیس‌جمهور در دور دوم اتفاق نخواهد افتاد که اگر قرار بود چنین چیزی باشد، رئیس دولت اصلاحات به دلیل ناکارآمدی‌هایش و فسادها و ساختارشکنی‌هایی که مرتکب شده بود، برای این مسئله سزوارتر بود.

ارتش رسانه‌ای حامی دولت می‌داند که تأیید صلاحیت روحانی در انتخابات پیش رو توسط شورای نگهبان قطعی است اما از آنجایی که عملکرد ضعیف دولت موجب شده دست آن‌ها در انتخابات خالی باشد، به دنبال این هستند تا با دامن زدن به مسائلی از این دست، مظلوم‌نمایی کنند و به واسطه همین مظلوم‌نمایی‌ها از مردم رأی بگیرند.

در شرایطی که مذاکرات و برجام و به طور کلی سیاست خارجی به عنوان اصلی‌ترین ایده دولت یازدهم در اداره کشور، با شکست مواجه شده است و همچنین با توجه به ناکارآمدی دولت در حوزه‌های دیگر، اصلی‌ترین طراحی جریان غربگرا انحراف افکار عمومی از واقعیت‌های کشور است و آن‌ها به هر دری می‌زنند تا معیار و ملاک قضاوت و انتخاب جامعه در انتخابات سال 96 چیزی غیر از عملکرد دولت یازدهم باشد. در چنین شرایطی هر مسئله‌ای که بتواند افکار عمومی را نسبت به عملکرد واقعی دولت منحرف کند، برای آن‌ها ارزشمند است و سعی می‌کنند به آن دامن بزنند که شایعه ردصلاحیت روحانی نیز در همین راستا قابل تحلیل است.

یزدرسا

وحید سالار
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد