Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

جزئیات تنظیم بازار میوه شب عید یزد؛


مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد گفت: ذخیره سازی یک هزار و 450 تن سیب و پرتغال توسط شبکه تعاون روستایی استان یزد برای شب عید فراهم شده است.

به گزارش سروابرکوه، علی جهازی مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازار یزد برای شب عید بیان داشت: هیچ مشکلی برای تأمین بازار میوه شب عید نداریم چراکه ذخیره‌ سازی سیب و پرتقال به‌ اندازه کافی انجام‌ شده است.

وی افزود: در این راستا 900 تن پرتغال از نوع والنسیا و تامسون و 550 تن سیب قرمز و زرد برای تنظیم بازار یزد جهت شب عید ذخیره شده است.

***هنوز قیمت میوه شب عید مشخص نیست

جهازی با بیان اینکه هنوز دستور العمل خاصی برای تعیین قیمت این میوه ها نیامده است، اظهار داشت: این دستور العمل حدودا 20 اسفند ماه صادر می شود و کار توزیع نیز با هماهنگی ستاد تنظیم بازار استان، کمیته راهبردی میوه و استانداری همزمان با سراسر کشور صورت می پذیرد که کار توزیع سال گذشته 25 اسفندماه آغاز شد.

***افزایش سه برابری سهمیه سیب استان

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد با اشاره به اینکه احتمال افزایش 50 تن سیب وجود دارد، اذعان داشت: با توجه به پیگیری ها و موافقت های صورت گرفته سهمیه سیب استان نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری داشته و در مورد پرتغال نیز امسال نسبت به سال گذشته 100 تن افزایش سهمیه داشته ایم.

وی در پایان در خصوص نحوه سهمیه بندی این میوه ها برای شهرستان ها ابراز داشت: سهمیه بندی و توزیع میوه در بین شهرستان های استان بر اساس سرانه جمعیت انجام می شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد