Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه ابرکوه در واکنش به رقص و آواز در مدارس؛


امام جمعه ابرکوه، گفت : چرا وزارت آموزش و پرورش سر زیر برف کرده و پاسخگو نیست؟! دست خیانتی که سند ۲۰۳۰ را امضا کرد باید جوابگو باشد که به راحتی در بعضی از مدارس، مدیران بی کفایت با پخش آهنگ های مبتذل زمینه رقص و فساد را فراهم می‌کنند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز، اظهار کرد : با توجه به خروج یک جانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام و پس از یک سال خویشتن داری ایران نسبت به اقدامات ضد برجام آمریکا و سکوت اروپایی‌ها در قبال تحریم‌ها و ظلم‌های آمریکا، مسئولین کشور تصمیم به کاهش تعهدات هسته ای گرفتند.

حجت الاسلام حسینی گفت : شورای عالی امنیت ملی کشور در بیانیه‌ای خطاب به کشورهای اروپایی و باقی مانده در برجام اعلام کرد که در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم و در جهت اعمال حقوق ایران مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام دستور توقف و کاهش تعهدات خود داده است.

وی افزود : دیگر برای کسانی که خواب آمریکا را هم می بینند ثابت شد که این کشور با قلدری تمام، اصول  شناخته شده بین المللی را با تحریم های یک جانبه و غیرقانونی زیرپا گذاشته و متأسفانه این زورگویی با هیچ اقدام درخور و متناسب از سوی شورای امنیت و یا اعضای باقی مانده در برجام مواجه نشده است. اثرات و تبعات خروج آمریکا از برجام را نه فقط جبران نکردند بلکه با آمریکا در اعمال تحریم‌ها به نوعی همسویی هم داشته‌اند.

حسینی بیان کرد : همچنین مقرر شده چنانچه تا ۶۰ روز اعضای باقی مانده برجام جبران گذشته خود با انجام تعهداتشان به مطالبات ایران عمل نکردند، در مرحله بعد رعایت محدودیت های مربوط به سطح غنی‌سازی اورانیوم و اقدامات مربوط به مدرن سازی رآکتور آب سنگین اراک نیز متوقف شود.

دستگاه دیپلماسی کشور به مسئله برجام ورود کرده و جواب اروپاییان را بدهد
خطیب جمعه ابرکوه عنوان کرد : تاکنون انتظار بیهوده از اروپاییان برای ایران، وقت کشی بوده و فرصت‌های زیادی گرفته شده است. دستگاه دیپلماسی کشور هم باید ورود کرده و تصور اروپاییان در مورد تسلیم ایران را با اقدامی قاطع عوض کند.

حسینی تصریح کرد : آمریکا و اروپا امروز پیام قاطع برجامی ملت ایران را دریافت می کنند و مردم مومن و روزه‌دار سراسر کشور در جهت حمایت از این بیانیه و موضع مسئولین کشورمان، بعد از اقامه نماز جمعه راهپیمایی خواهند کرد.

تقابل با هدف براندازی نظام از سوی آمریکا با مذاکره و رابطه حل نمی شود
وی اذعان کرد : پیشگیری و تقابل با این هدف براندازی نظام از سوی شیطان بزرگ با مذاکره و یا رابطه حل نمی شود، بلکه باید در برابر آرایش جنگی دشمن، ملت و جبهه انقلاب هم آرایش جنگی داشته باشد.

حسینی تأکید کرد : قطعاً عبور از بحران کنونی که معیشت مردم را در تنگنای شدید قرار داده است، حفظ روحیه انقلابی مردم و جوانان کشور است. اگرچه آنها فکر می کنند با فشار اقتصادی می توانند مردم را تسلیم کنند، زهی خیال باطل. این ملت بارها نشان داده است که در برابر تهاجم نظامی، فرزند کربلا و در برابر جنگ اقتصادی، فرزند رمضان است.

ملت ایران با روحیه انقلابی، هویت ببر کاغذی آمریکا را آشکار خواهد کرد
وی ادامه داد : این روحیه انقلابی سال های گذشته، باطل کننده نقشه های شوم و شیطانی شما است و به لطف خدا با صبر و مقاومت بار دیگر از این پیچ پرخطر جنگ اقتصادی با سربلندی عبور خواهد کرد. هویت ببر کاغذی آمریکا را آشکارتر خواهد کرد و با فریاد نفرت زایش از آمریکا، بیش از پیش شیطان بزرگ را در جهان منفور و ناقوس مرگش را به صدا در خواهد آورد.

امام جمعه ابرکوه، با اشاره به شکست اسرائیل در غزه کمتر از 48 ساعت، گفت : اگر امروز اسرائیل خواستار آتش بس می شود، نشان از اقتدار بین المللی شما ملت است. آمریکا و اسرائیل از اقتدار شما، از سپاه و بسیج می ترسند، لذا با طرح معامله قرن می خواهند با پول رژیم آل سقوط طرح معامله قرن را اجرا کنند و اردن بدبخت را قربانی این طرح کنند.

امروز محرومین فراموش شده اند/ نیازهای ضروری مردم را با کالابرگ پرداخت کنید
حسینی اضافه کرد : این اقتدار ناشی از بصیرت، آگاهی و حضور مردم است و دولت باید قدر این ملت را بداند. مسئولین باید تدابیر بهتری جهت پیشگیری از فشار بر مردم داشته باشند، زیرا امروز محرومین فراموش شده‌اند. غول آدم خوار گرانی امان از مردم گرفته، زندگی ها کلافه شده و عده زیادی از مردم ماه‌ها است گوشت نخورده اند.

این مقام مسئول یادآور شد : لااقل بیایید نیازهای ضروری مردم را با کالابرگ پرداخت کنید تا قشر ضعیف که بیشترین فشار را تحمل می‌کند، بتواند زندگی کند.

وزیر آموزش و پرورش و امضاء کنندگان سند 2030 پاسخگوی برنامه های مبتذل مدارس باشند
وی تصریح کرد : چرا وزارت آموزش و پرورش سر زیر برف کرده و مشکلات مدارس کشور را پاسخگو نیست؟! دست خیانتی که سند ۲۰۳۰ را امضا کرد باید جوابگو باشد که به راحتی در بعضی از مدارس شهر های بزرگ یا فضاهای تجمع دانش آموزی، مدیران بی کفایت برای دانش آموزان با پخش آهنگ های مبتذل زمینه رقص و فساد را فراهم می‌کنند و کسی علیه خائنان دم نمی زند؟!

حسینی تأکید کرد : مگر با زیرپا گذاشتن ارزش های انقلاب و خون شهدا اربابان شما به کجا رسیدند که شما می خواهید برسید؟ وزیر آموزش و پرورش به ملت بگوید اینهایی که ارزش‌های انقلاب و نظام را به تمسخر گرفته اند و با سرنوشت معنوی دانش آموزان بازی می‌کنند از چه ناحیه‌ای صیانت می‌شوند؟ مسئولین کشور اجازه سوءاستفاده از نجابت مردم انقلابی را ندهند.

در صورت عدم رفع مشکلات، کارخانه کاشی کوثر به سرمایه‌گذار جدید منتقل می شود
امام جمعه ابرکوه، در بخش پایانی خطبه ها به بحث داغ مشکلات کارخانه کاشی کوثر و بلاتکلیفی کارگران آن اشاره کرد و گفت : کارگران ما نجیب هستند، در مشکلات اقتصادی باید برای کارگر و کارفرما گشایش باشد.

وی افزود : پرداخت بدهی های بانک و حقوق معوقه کارگران توسط مدیرعامل این کارخانه و همچنین دریافت وام ارزی 7 و هفت دهم میلیون یورو جهت خرید دستگاه گرانول و خاک ساز را نتیجه جلسه 2 روز عوامل استانداری و مدیران کل ذی ربط عنوان کرد.

حسینی خاطر نشان کرد : مسئولین شهرستان برای بهبود اوضاع کارخانه کاشی کوثر همکاری کنند و نهایتا اگر مشکل مالی ظرف یک ماه حل نشد، حتی پیچی از این کارخانه (با تجهیزات قیمتی و مهم) از ابرکوه باز نخواهد شد و اجازه نمی‌دهیم قطعه ای از امکانات آن به خارج از ابرکوه منتقل شود، بلکه به صورت قانونی کارخانه به سرمایه‌گذار جدید منتقل خواهد شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد