Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه:


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه، با توجه به ثبت 15 وقف در شهرستان، گفت: ثبت این تعداد موقوفات در ابرکوه در یک سال اخیر نسبت به سال های گذشته، بی سابقه بوده است.

به گزارش سرو ابرکوه، سید محسن ابطحی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته وقف، اظهار کرد: شهرستان ابرکوه دارای 285 موقوفه اعم از منفعتی و انتفاعی می باشد که مشتمل بر 655 رقبه است. درآمد موفوفات واقفین خیر اندیش با توجه به نیات آنها، عمدتا در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و خیریه مصرف می شود.


ابطحی تصریح کرد: اگر چه اکثریت قریب بر اتفاق رقوات موقوفات شهرستان ابرکوه مزروعی می باشد و خشکسالی های اخیر صدماتی را بر آنها وارد کرده است و لکن با اجرای طرح به روز رسانی مال الاجاره موقوفات، نه تنها در آمد موقوفات کاهش نداشته بلکه در سال جاری شاهد رشد صد در صدی وصولی عواید موقوفات بوده ایم که این مهم را مدیون اطلاع رسانی از آثار و برکات وقف در جامعه و همچنین ترویج فرهنگ وقف می دانیم.


وی خاطرنشان کرد: به میزان افزایش تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و احکام آن، تمکین مستأجرین و مردم نسبت به قوانین و مقررات اوقافی و تمایل بر ایجاد وقف جدید بیشتر شده است. لذا به لطف ترویج فرهنگ وقف، در شهرستان 15 وقف جدید به ثبت رسیده که این تعداد در یک سال اخیر در ابرکوه، نسبت به سال های گذشته بی سابقه بوده است.

 


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه افزود: یکی از موقوفات جدید و گران بهای شهرستان در سال 94، موقوفه جمشید دهقانی می باشد. واقف خیر اندیش در یک اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه اقدام به وقف 14 هزار متر مربع باغ زردآلو در منطقه ده عرب فراغه و 12 ساعت آب نموده است. نمونه دیگر یک باب منزل مسکونی در محله بازار ابرکوه بود که توسط رقیه عابد زاده برای حوزه علمیه خواهران شهرستان وقف شد.


ابطحی در پایان اهم برنامه های امسال این اداره را چنین عنوان کرد: برپایی ایستگاه «همه واقف باشیم»، محفل انس با قرآن، برگزاری خیمه معرفت، استقبال از هیئت های عزاداری در 28 و 30 صفر در امامزادگان شهرستان، برگزاری نشست های صنفی با صنوف مختلف، غبارروبی و عطر افشانی امامزادگان در ماه ربیع الاول، همایش یاوران وقف و ....


انتهای پیام/ م.ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد